Dnes sleva 50% na webhosting NoLimit

Rychlost registrace generických domén - fórum

Kategorie: Služby / Domény

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

Rychlost registrace generických domén

Tomík, 03.02.2011 19:29:46

Asi před týdnem jsem si zkusil u WEDOSu registrovat jednu .com doménu. Jelikož na jejich kreditním účtu mám nějaké prostředky, platil jsem z jejich zálohového účtu. Vše by tedy mělo být okamžité. Byl jsem ale velice překvapen, když doba registrace byla subjektivně delší než když jsem registroval domény u zahraničních registrátorů (Dynadot, Name.com, 1and1) a platil kartou přes PayPal. Máte podobné zkušenosti?

Re: Rychlost registrace generických domén

Josef Grill, WEDOS, 03.02.2011 19:41:44

Dobrý den,

registrace provádíme online a bez zdržení. Bohužel minulý týden náš registrátor generických domén - společnost Gransy - Subreg udělala zcela neuvážený krok a uprostřed týdne nasadila (bez ohlášení) nový systém, který měl mnoho a mnoho chyb.

Z tohoto důvodu tam došlo ke zdržení. Domény jsme odeslali k nim, ale oni neprovedli registraci, byla provedena se zpožděním. Jinak je to vše online.
Náš systém je plně automatický a tak ke zdržení nedochází. Jakmile přijde platba nebo je potvrzeno odepsání z kreditního účtu, tak je doména odeslána k registraci.

My jsme na základě této velice nepříjemné zkušenosti přijali opatření, které oficiálně brzo zveřejníme.

Re: Rychlost registrace generických domén

Tomík, 01.03.2011 20:51:36

Tak proti takovým problémům lze v podstatě udělat jen dvě věci. Buď se stanete akreditovaným registrátorem přímo a v tom případě za všechno budete zodpovídat přímo a vše budete mít pod svou kontrolou, nebo budete mít více partnerských registrátorů a pokuždé požadavky na registraci pošlete ke všem registrátorům a jeden tu doménu prostě chytne dřív a ostatní požadavek vrátí zpět jako neúspěšný. Což nevím, jak se těm partnerům bude líbit, ale možná jim to vadit nebude.

každopádně, jak jste tu situaci nakonec vyřešili?

Re: Rychlost registrace generických domén

Josef Grill, WEDOS, 01.03.2011 20:56:55

Dobrý den,

zvolili jsme postup číslo dvě :-) . Budeme mít dva nezávislé registrátory a jeden bude primární a druhý záložní.
Vlastní akreditace se nám momentálně nevyplatí a máme ještě hodně úkolů, které musíme dodělat. Budujeme, rosteme, pracujeme - jak jen to jde.