Dnes sleva 50% na webhosting NoLimit

Diskuze ke článku '4 měsíce poté, 123. den života Hosting WEDOS' - fórum

13.01.2011
Dnes slavíme malé výročí. Naše služby nabízíme již 4 měsíce a dnes jsme vstoupili do pátého a máme krásný 123.den naší existence. Zkusíme si malou rekapitulaci toho co se nám povedlo a co se nám nepovedlo.

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

PayPal

Cool, 08.02.2011 01:55:20

Jak to vypada s paypalem / moneybookers ? Kdy bude ???

Re: PayPal

Petr Šťastný, WEDOS, 08.02.2011 10:02:53

PayPal spustíme zřejmě tento týden, možná už dnes, když vše dopadne dobře.

Používání peněženky MoneyBookers neplánujeme.

Re: PayPal

Pavel Schwarz, 16.02.2011 22:59:18

... jen pro info. V případě zájmu jsme schopni Vám aktivovat moneybookers peněženku na kliknutí. Pokud budete mít zájem dejte vědět. Aktivace je samozřejmě bez poplatku.

lol

lol, 31.01.2011 19:04:50

Ta konektivita je strasna ... priamo z vps na cesky www.nix.cz 6 az 15 ms ?! Bezne tak okolo 1 ms Ostatne ceske vps max 3 skoky v tracerte a tuna 6 a vysoke pingy na to ze ,, mate take sluzby ako mate "

Re: lol

lol, 31.01.2011 19:07:42

A to som ani nenapisal ked idem cez openvpn na vps ze mam okolo 30-40-50ms! Co je dost. Mimichodom na sk six mam 1ms a na cesky 6 ms a k vam MIN 10ms. Ale ako nahle ide moja konektivita cez vase vps pingy su strasne okolo min 20-50ms! Pre porovnanie ine ceske vps okolo 6-10ms a nie x krat tolko. Takze tak ako to ,,vychvalujete" zase moc kvalitne nebude

Re: lol

lol, 31.01.2011 19:11:16

A pre tych co chcu pouzivat openvpn a cez neho sa pripajat vysou rychlost tak neh si pripravia min muduly s 2 procakmi , jeden vam tu vytazi openvpn na 100% tak neviem to bohvie co neni pre porovnanie s inymi:)

Re: lol

Josef Grill, WEDOS, 31.01.2011 22:02:00

Celou věc jsme ještě prověřovali a ještě jsem koukal a vy hostujete u Virtualmaster.cz a tam mají všechny jejich servery připojené dohromady 100Mbps:
http://www.virtualmaster.cz/cs/faq-casto-kladene-dotazy#28
Jaká je konektivita CZ / zahraničí?
Konektivita je sdílená, v tuto chvíli 100 Mbps.

Z toho pohledu nemusí být chyba jen u nás a zároveň je naprosto utopické se domnívat, že dosáhnete s OpenVPN vyšší hodnoty než testovaných 50Mbps. V kombinaci s trasou k nám od virtualmaster, která je také dosti plná (a zároveň i s tím, že váš server na obou koncích sdílíte) je to naprosto nereálné.

Tímto bych celou záležitost s OpenVPN asi uzavřel a dál bych se tím nezabýval, protože zřejmě nebude chyba jen na naší straně, ale o určité fyzikální limity i na straně druhé. My naši konektivitu řešíme, ale jak uvádím, tak je limit i možný problém i na druhé straně.

Pokud jde o zátěž procesoru při použití OpenVPN, tak je rozdíl i v tom když je jedna strana server a druhý klient. To nelze srovnávat. Stejně tak na zátěž procesoru má vliv případná nedostatečná konektivita. U nás máte k dispozici (u nejlevnější varianty kterou jste si objednal) sdílené jedno vlákno procesoru XEON. Více výkonu je k dispozici u variant s více placenými moduly. Bohužel vy opět narazíte na strop konektivity kdy u nás je váš fyzický stroj připojen 100Mbps a na druhém konci taktéž. Pokud vezmeme využití linky ostatními klienty, tak se tady snažíme společně několik dní o nemožné, respektive o zázrak odporující fyzikálním zákonům. Tak to asi nepůjde.

Re: lol

Josef Grill, WEDOS, 31.01.2011 19:43:05

Ještě tedy doplním, že tam také můžete narážet na kapacitní problém přímo na Vašem fyzickém VPS serveru, protože my jednotlivé fyzické servery kapacitně připojujeme minimálně 100Mbps (viz naše - neomezený přenos dat, připojení fyzického stroje minimálně 100 Mbps) a zrovna Váš server je takto připojen. Tím pádem je možné, že spolu s ostatními uživateli téhož stroje dosáhnete vyhrazené kapacity (což při Vašich pokusech s VPN přes 50Mbps a více není problém) a tím dochází ve špičkách ke kolísání pingu.

Nevíme přesně co na serveru máte či co tam děláte, ale viděli jsem, že se zabýváte mimo jiné nějakými torrent aplikacemi a file hostingem. Nevím jak to máte přesně u nás, ale kapacitně to asi na VPS přímo vhodné nebude. Ať již jde o konektivitu, tak i o zátěž. To jsou záležitosti spíše na vlastní vyhrazený server než na VPS, kde všechny prostředky sdílíte s ostatními (kromě RAM a prostoru na HDD).


Stejně tak je to i s tím OpenVPN. Tam skutečně nevím jak to je. Kolegové to s Vámi řeší již více než týden, ale skutečně s tím asi již více nepomůžeme. Obecně je OpenVPN náročné (stejně jako jiné VPN) na procesor, protože pokud tam děláte pokusy s datovým tokem více než 50Mbps, tak procesor má jistě co počítat.
Skutečně nevím co tam přesně máte a co tam děláte za pokusy, ale objednal jste si nejnižší variantu a očekáváte od toho trochu moc - jak výkon, tak i kapacitou linky. My jsme nabídli zdarma možnost otestování vyšší konfigurace.
V každém případě by bylo vhodné to nadále řešit s kolegy na podpoře a to samozřejmě i s možností využití našich garancí apod.

Re: lol

Ondra, 31.01.2011 21:56:30

Dobrý den,
jestli jsem to pochopil správně, tak když zrovna budu mít smolu a budu na stejném fyzickém PC jako chytrolín "lol" (který za stovku využívá 50Mbps, tedy polovinu konektivity), tak kvůli tomu pojede pomale např. 10 ostatních virtuálních serverů? A co když tam takoví chytráci budou dva?
Mě se to Vaše "neomezeně" přestává líbit, toto přece není spravedlivý.
Nebo je např. možnost požádat o přesunutí na jiný fyzický server?

Re: lol

Josef Grill, WEDOS, 31.01.2011 22:19:23

Dobrý den,

nemusíte mít strach. My to balancujeme. Jde o to, aby se dva chytrolíni (použiji-li Váš pojem) "lol" nepotkali současně na stroji a zároveň také na stroji, kde jsou ostatní normální zákazníci.
Přesun na požádání by samozřejmě nebyl problém. V našem zájmu je to, aby se chytrolíni nedotkli ostatních klientů. V našem zájmu, řekl bych v prvořadém zájmu, je to, aby vše fungovalo jak má a aby klienti neměli žádný problém a pocit, že je "někde šidíme" nebo, že náš systém není spravedlivý. S tím souvisí i to, že se snažíme problém řešit s i s pánem "lol" a to i přesto, že jeho potřeby, nároky a požadavky zdaleka neodpovídají placené stokoruně. Chceme, aby byl i on spokojen.
My navíc běžné servery máme připojené na switch 1Gbps.

Bohužel s pánem "lol", řešíme problém již více než týden (a to přes jeho poměrně neslušné výrazy) a před chvilkou jsme (v jiném příspěvku) napsali i to, že celý problém nesouvisí jen s námi. I proto se nám nedaří problém vyřešit k jeho spokojenosti tak jak by si to on představoval. My bychom samozřejmě byli také raději, kdyby byl spokojen, ale v příspěvku jsme uvedli, že když měří OpenVPN ze dvou bodů, které jsou navíc sdílené (a tudíž zatížené) a připojené jen 100Mbps a jdou po určité trase, tak není reálné dosáhnout více než to co se mu zatím daří.

Opakuji tedy na závěr:
- chceme spokojené klienty a proto pracujeme na řešení jakéhokoliv problému,
- i proto balancujeme zátěž,
- nechceme, aby běžný zákazník doplácel na chytrolíny...,
- přesun jinam by byl samozřejmě možný a bez problémů
- běžné servery máme připojené 1Gbps (v podmínkách je napsáno 100Mbps, právě aby bylo reálné mít nějaké fyzické limity)

Re: lol

Ondra, 31.01.2011 22:59:01

Tak to jste mě uklidnil. V brzké době k Vám zřejmě přejdu.

Re: lol

lol, 01.02.2011 00:17:07

nejde oto dosiahnut co najviac ale oto jak ,,citlivy" je procesor kedze vravim staci aj 20 Mbit na par sekund a procak ma 100% co ani tak moc normalne nieje. Aj pomerne vysoke pingy co tiez moc obvikle nieje :) Nechapem cim to potom je kedze niekde mam vps kde mam 64MB RAM a takisto onic lepsi procesor ( zdielany ) a ani zdaleka mi nevytazi openvpn na viac ako 20% .. aj ked stahuje 20 alebo 50 Mbit ) vravim o rychlost ani tak nejde ako o zatazenie a ,,konektivitu". Cena je SUPER to problem nieje len skoda ze az pri 60 GB disku ( 4 moduly ) su dva procesory co je mi zbytocne kvoli openvpn a nejakemu proxy a podobnym aplikaciam na svoje potreby.

Re: lol

Josef Grill, WEDOS, 01.02.2011 07:10:39

Dobrý den,
nevím jaký procesor máte jinde a kolik z něho můžete využívat a kolik si tam platíte. U nás si platíte nejlevnější variantu, kde máte nárok na sdílené 1 vlákno. To znamená, že je rozdíl když máte vlákno pro sebe (když si u nás koupíte více modulů) nebo máte vlákno sdílené (Váš případ).

Stejně tak je rozdíl když testujete OpenVPN jako server a jako klient. Každý má zcela jiné nároky na procesor. Server je mnohem náročnější. Klient naopak výrazně méně. Pokud tedy u nás máte server, tak je jistě výraznější zátěž než na druhé straně klient.

Problém je i s tou konektivitou, protože vy chcete po lince, která má celkem na obou koncích 100Mbps a je cca z poloviny využitá "tlačit" více než druhou polovinu. To prostě nejde a jít nemůže...
Konektivitu máte opět na obou koncích sdílenou. U nás v rámci serveru, na druhé straně v rámci všech serverů.

A procesor je díky té konektivitě také zatíženější (třeba i několikrát) mnohem více než by byl při volné kapacitě.

Já už v tom nevidím problém, protože chcete něco co není prostě možné...

Re: lol

Josef Grill, WEDOS, 31.01.2011 19:30:43

Dobrý den,

počet skoků v cestě, tj. počet skoků v traceroute nic neznamená. Tam problém není. Na Vaši IP máme například 4 skoky.
Shodou okolností Vaše IP adresa jde od nás přes síť Master Internet, kde máme kapacitní problém a pracujeme na navýšení.
Během špiček tam skutečně dochází v posledních dnech k problému. Za ten se omlouváme. Viz náš graf:
http://datacentrum.wedos.com/traffic/r1-mai.html

Na Vaši IP adresu máme od nás pingy cca 4-5ms.

SUPER HOSTING

PATWIST, 18.01.2011 18:57:17

Čaute vyzerate ako super hostingova firma uvazujem ze zalozim nejaky web.. fakt super co zatial citam

Re: SUPER HOSTING

Josef Grill, WEDOS, 18.01.2011 22:24:01

Dobrý den,

děkujeme. Snažíme se nic netajit a tak u nás nečeká žádné záludné překvapení. U nás dopředu vše víte. A tušíte co od nás lze očekávat.
Těšíme se na spolupráci.

WebDAV

lol, 17.01.2011 05:20:16

Dobry.
Je na webhostingu aj podpora WebDAV alebo bude planovana ?

Re: WebDAV

Petr Šťastný, WEDOS, 18.01.2011 16:44:15

Podpora WebDAV na webhostingu není a momentálně ji ani neplánujeme.

Re: WebDAV

   , 19.01.2011 03:30:51

To je velka skoda ... inak nemali ste dnes uplny vypadok od cca 01.45 do cca 01.55 min na IP 46.28.105.7 ?
A s akeho dovodu nieje planovana podpora WebDAV? Ved dneska uz to nieje nic zvlastne ze webhosting to ma ..

Re: WebDAV

Petr Šťastný, WEDOS, 19.01.2011 08:09:55

Příčina toho, že nemáme WebDAV je stejná jako u dalších technologií, které nemáme - tuto technologii jsme nikdy nepoužívali, nemáme s ní dlouhodobé praktické zkušenosti, a proto si ji nedovolíme veřejně nasadit.

O výpadku nevíme. Pokud váš web v uvedenou dobu nefungoval, prosím napište nám přes kontaktní formulář s přesnějšími informacemi (jaký web, jaká chyba, výstup z nějakého monitoringu atd.)

Slevovy kupon nelze pouzit...

Milan Kryl, 13.01.2011 14:03:08

Objednávka webhostingu - 1. základní informace
CHYBA


Slevový kupón WFB13W7132 nelze použít - neexistující kupón

Re: Slevovy kupon nelze pouzit...

Josef Grill, WEDOS, 13.01.2011 14:09:22

Dobrý den,
omlouváme se za chybku. Dali jsme tam jiný, který by měl fungovat.

TODO

Aleš Tichý, 13.01.2011 13:41:25

mPeníze - on-line platba z účtu mBank, doba zpracování do 1 hodiny (připravujeme) - platební metoda mPeníze (mBank) únor 2011.
Na to se těším a dalších 350000 klientů mBank asi nejvíc - okamžitý převod a zdarma. Žádný payje, běhání do trafiky na terminál nebo zadávání čísel platební karty.
Ještě aby si všichni klienti mBank taky zřídili webhosting, že?

Re: TODO

Petr Šťastný, WEDOS, 13.01.2011 13:56:20

Tohoto platebního způsobu už se také nemůžeme dočkat, ale bohužel to vůbec nezáleží na nás. Technicky jsme na to připraveni už od října, ale u mBank a na dalších místech stále probíhá složitá administrativa, která nemá konce. Takže jen čekáme, až nám konečně někdo oznámí, že je to hotovo.

Re: TODO

jojo, 13.01.2011 21:06:45

A co paypal ? To je taky problem ho spustit a cakat tolko ?

Re: TODO

Petr Šťastný, WEDOS, 13.01.2011 21:20:46

PayPal v těchto dnech dokončujeme.

Ono to není zase tak jednoduché. Je potřeba si uvědomit, že my nemůžeme u PayPalu udělat jednoduchý typ implementace, jelikož to celé musíme dimenzovat až na stovky plateb denně. Což je řádově jiný úkol než použít jednoduchou implementaci obyčejným platebním tlačítkem pro nějaký malý shop s pár objednávkami.

Není to jen o to propojit se s PayPalem a provádět přes něj transakce, ale musíme také provést potřebné napojení na fakturační systém a účetnictví (aby nám např. lezly platby z PayPalu automaticky do bankovních pohybů v účetnictví), jinak bych to museli dělat ručně a z toho bychom se zbláznili a asi bychom an to museli mít extra pracovní sílu.

Takže ano, pro naše potřeby a při našem počtu objednávek je náročné PayPal udělat a spustit tak, aby bylo vše plně automatizované. Takže to není na 30 minut, jak všichni tvrdí, ale na týdny práce jednoho programátora na plný úvazek.

Re: TODO

jojo, 13.01.2011 22:46:56

No vdaka za odpoved . Nieco natom pravdy bude a posledna otazka , realne je to na tento mesiac spustenie? blizky tyzden dva ?:) Vdaka

Re: TODO

Petr Šťastný, WEDOS, 14.01.2011 09:11:34

Nechceme slibovat žádný konkrétní termín. Chceme to důkladně otestovat a odladit. Až budeme mít jistotu, že vše perfektně funguje, spustíme to veřejně.