Dnes sleva 50% na webhosting NoLimit

Gratulace - fórum

Kategorie: Služby / Domény

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

Gratulace

gratulant, 17.12.2010 16:28:50

LOL Musím vám wedosáci pogratulovat. Zrovna mi přišel e-mail s vánoční nabídkou na nejlevnější domény na trhu od ACTIVE24 a vypadá to, že se museli hodně snažit, aby jejich domény byly nejlevnější.

Re: Gratulace

Petr Šťastný, WEDOS, 17.12.2010 17:24:44

Jejich vánoční nabídka je zajímavá, ale jen dočasná a velmi krátká. Příští rok u nich doménu prodloužíte za jejich obvyklé (a výrazně vyšší) ceny, zatímco naše nízké ceny platí a budou platit stále.

Re: Gratulace

Petr Běloch, 11.01.2011 11:08:33

Nelakoval bych si to sobě a zákazníkům tak na růžovo. Tyhle ceny rozhodně nebudou platit stále. Až Vám porostou náklady za energie, náklady na imputované nájemné, náklady na pracovní sílu, bude třeba zdražovat. Inflaci se nikdo nevyhne (snad jen centrální banka). Proto bych být Vámi v tomto případě volil jiná slova.

Např. ve smyslu "udržujeme ceny nižší než konkurence díky tomu a tomu, samozřejmě pak musíme zohledňovat všudypřítomný růst energií..."

Líbí se mi vaše otevřenost a transparentnost, takže podobné jednání by bylo férovější, než lidem říct, že tyto nízké ceny budou platit stále. Nebudou.

Re: Gratulace

Josef Grill, WEDOS, 11.01.2011 11:34:03

Dobrý den,
za stávajícího stavu není důvod cokoliv měnit. Muselo by dojít k nějakému skutečně skokovému zvýšení všech (nebo vybraných vstupů) o desítky procent.

Už mnoho let (kdy na tomto trhu působíme) je to tak, že ačkoliv dva nejdůležitější vstupy (elektřina a lidská práce) se postupně zdražují, tak produkty v tomto oboru zlevňují (až na výjimky). Proč je tomu tak? Jednak je konkurence a ekonomické zákony jsou neúprosné. Ale zejména je nutné vidět to, že například servery jsou stále výkonnější a výkonnější a přitom spotřebují méně a méně elektrické energie. Na jedné straně jsou tedy stránky (weby a servery) navštěvovanější (a elektřina současně dražší), ale na druhou stranu v přepočtu na jeden web náklad nižší (potřeba elektřiny na 1 web je nižší, konektivita levnější...).

Dříve drahá konektivita, která před lety tvořila většinu nákladů, je dnes naopak velice levná. Za stejné peníze co před několika lety byla linka 1Mbps je dneska možné mít 10Gbps...

K tomu je nutné zohlednit i to, že máte zcela jiné náklady na 1 web (což je hodnota kterou musíte řešit v ceně) v případě, že provozujete desítky nebo stovky webů (nejčastější případ běžného webhostingu) NEBO v případě tisíců a desetitisíců webů. Totéž u serverů a VPS. Zcela jiné náklady na provoz 1 serveru máte v případě provozování jednoho serveru, deseti serverů a stovek nebo tisíců serverů. I my bychom museli mít jiné ceny v případě, že by nás plán byl mít stovky webů (což získáme aktuálně za týden) a pokud bychom chtěli prodat deset VPS za měsíc (což máme například za den).

Dalším problémem je automatizace... versus ruční práce.
Další je vznik firmy na zelené louce... versus drastické změny v nabídce firmy, která působí několik let. Tam je to téměř nemožné, protože jak se zachováte ke starším zákazníkům (v případě změny nabídky a snížení cen o desítky procent)?

A tak lze pokračovat. Samozřejmě, že nikdo z nás neví jak vývoj bude ohledně mezd, elektřiny...