Dnes sleva 50% na webhosting NoLimit

Diskuze ke článku 'IPv6 a plán nasazení' - fórum

07.12.2010
Začali jsme pracovat na zavedení IPv6 v naší síti a u všech našich služeb a stránek. Co nás všechno čeká, co to obnáší a kdy očekáváme, že IPv6 zpřístupníme?

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

ipv6

Pavel, 07.12.2010 16:37:21

Článek oceňuji za otevřenost. Plus za nastínění možných problémů třeba u PHP aplikací, to se bude hodit.

S přesunem vhostingu k Wedosu čekám mimo jiné na poskytování IPv6 adresy. Protože po přesunu budu muset stejně rozchodit a zkontrolovat všechny služby a weby, hodlám to spojit s testováním běhu webových aplikací přes PHP5.3 a ořezanými moduly poskytovanými ZendServerem. A když už budu testovat toto, rád bych otestoval právě i IPv6. Lenost je prevít, přece to nebudu dělat třikrát.

Pokud jsem ale dobře pochopil, volitelné poskytnutí IPv6 adresy pro VPS nebo servery v serverhousingu by nemuselo čekat na výsledek vašich vlastních testů, mohlo by proběhnout hned po zprovoznění routování. Majitelé, nechť si to otestují sami. Ne?

Re: ipv6

Petr Šťastný, WEDOS, 07.12.2010 16:43:28

Nějak jsme se podcenili, IPv6 nám asi nakonec půjde mnohem rychleji než jsme doufali. Takže asi už bude velmi brzy možné jej testovat. Základ routování je hotový, zítra už by mohlo fungovat IPv6 routování v celé naší síti, pak už jen domluvit IPv6 peering s některým z našich dodavatelů konektivity a je to. Snad se někde něco nezasekne.

S dobrovolníky na testování IPv6 počítáme, takže můžete být první. Když půjde vše hladce, tak možná už příští týden. Informaci o tom zveřejníme na těchto stránkách.