Dnes sleva 50% na webhosting NoLimit

Email - omezení - fórum

Kategorie: Služby / Webhosting

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

Email - omezení

AJ, 18.11.2010 21:09:03

Mám technický problém :-(
Na webhostingu nelze založit 2 emailové schránky stejného jména?
Pokud chci pro dvě domény email info@... tak to nelze.
Pořád se jedná o stejnou schránku.
Když je počet schránek neomezený, tak takové omezení přece nemá význam a není ničemu prospěšné...

Re: Email - omezení

Petr Šťastný, WEDOS, 19.11.2010 18:41:03

Předpokládám, že máte jeden webhosting s mnoha aliasy a chtěl byste pro aliasy samostatné e-mailové schránky. To však možné není. Pro aliasy lze vytvořit pouze samostatný web, nikoliv samostatné schránky.

Pokud to potřebujete, je nutné založit samostatný webhosting.

Re: Email - omezení

AJ, 19.11.2010 20:20:02

Zdravím, díky za odpověď.

Takže si jednotlivě založím pro tyto domény nové hostingy a budu na nich používat pouze emailovou schránku a zároveň se mi neztratí funkčnost, že jsou tyto domény již nastavené na jiném účtu jako alias?
To se mi nějak nezdá.

Berte toto prosím jako příspěvek/návrh na zlepšení Vaší služby. Sami píšete ať se zákazníci ozvou s nápady na vylepšení. U konkurence to řeší tak, že zakládání schránek pro aliasy nijak neblokují, takže se neptám na nic co není technicky možné.

Zajímá mě tedy, jestli tuto možnost výhledově plánujete přidat a vyplatí se mi třeba týden, měsíc... počkat, nebo jste tuto funkci rozhodnuti nadále blokovat.

Díky za odpověď.

Re: Email - omezení

Petr Šťastný, WEDOS, 19.11.2010 20:54:54

Taková je vlastnost našeho tzv. "Multihostingu" - jedná se o 1 webhosting, ke kterému lze přiřadit libovolný počet domén (jako aliasy) a pro každý alias je možné udělat jeho vlastní WWW obsah (vytvořením příslušného podadresáře na správném místě).

Ale součástí "Mutihostingu" není možnost různých e-mailových schránek pro různé domény, které jsou u tohoto webu. Máte-li webhosting A s aliasem B, pak schránka info@A je ta samá jako info@B. Nelze je udělat odděleně.

Pokud se vám toto nelíbí, nemůže se jednat o aliasy. Musíte mít samostatný webhosting A (a v něm mít WWW stránky i e-maily) a drhý samostatný webhosting B (a v něm jeho WWW stránky a e-maily).

Taková je přesná specifikace našich služeb a měnit to nechceme.

Nelze mít web pro doménu B ve webhostingu A a extra webhosting pro doménu B (a u něj využívat e-mailové schránky). To nedává moc smysl. Když už máte webhosting B, tak i jeho web budete dávat do webhostingu B.

Multihosting je vysvětlen zde:
http://hosting.wedos.com/cs/webhosting/multihosting.html

Re: Email - omezení

AJ, 19.11.2010 23:13:16

Dobrý den, já tomu rozumím, prostě momentně máte hosting takto nastavený. Ale tím že od té blokace schránek pro aliasy upustíte, službu přece zlepšíte, myslel jsem, že o to Vám jde především.

V praxi se situace má tak, že klient kvůli SEO optimalizaci má třeba eshop na 10ti doménách, ale ve skutečnosti je to jeden web s jednou CMS administrací. Nelze tedy najednou vzít jednu z těch domén a vyčlenit jí na samostatný hosting, jak píšete. Já musím být schopen klientovi kdykoliv ke kterékoliv doméně zřídit samostatnou schránku.

Na kontě už mám asi osmdesátku webů a mohl bych z praxe o takových situacích jen vyprávět. Klientovi takové omezení s maily nevysvětlíte, tomu neporozumí a takovou službu kategoricky odmítne. S výběrem hostingu klient zásadně řeší jen to, jestli mu 5GB prostoru nebude málo (v situaci, kdy ten původní měl 100MB) a na emaily se nikdy neptá, to je prostě samozřejmost.

Z Vašich stránek jsem měl dojem, že stavíte službu, která má být spolehlivá, rychlá, použitelná a zároveň nepředražená. Takže se mi opravdu nechce věřit, že na tom, jak píšete v předchozím příspěvku, "trváte". To bych si Vás musel dát do kategorie - pro klienty nevhodné :-( dál zůstat u těch kde emaily neomezují.

Re: Email - omezení

Marek P., 21.11.2010 12:09:15

Já mám zase dojem, že za tuhle cenu je to bezkonkurenční nabídka a to i s tímto "omezením", pro které má Wedos zajisté své důvody :).

Re: Email - omezení

Josef Grill, WEDOS, 21.11.2010 13:15:55

Ano, naše nabídka je bezkonkurenční a to i přes tato určitá omezeni. Důvody k omezením jsou jednak technické a tak i obchodní.

Nabídku konkurence (nejen na českém trhu) máme důkladně zmapovanou a naše nabídka je s ostatními nesrovnatelná. Potom už by to snad byl téměř freehosting, který by však nešel financovat a tím pádem by nemohl dosahovat takové kvality, kterou chceme nabídnout.

Re: Email - omezení

Josef Grill, WEDOS, 21.11.2010 13:13:04

Dobrý den,

nevím jak přímo souvisí optimalizace SEO s počtem domén a e-mailovými schránkami.

Podle nás je problém častěji v tom, že klienti nerozumějí e-mailům a používají je nesprávně. Ve většině případů menších webů klient namísto mailového koše nebo aliasů u jednotlivých schránek používá pro každé "slovo před zavináčem" vlastní schránku s vlastním jménem a heslem.
Tam přitom většinou stačí jedno jméno, jedno heslo a jen si tam dát mailový koš nebo aliasy. Často jim jde jen o to, že chtějí mít "info@", či "prodej@" či například "servis@" a přitom vše řeší z jednoho PC. Tam by to vždy stačilo jen řešit nastavením v mailovém programu (Outlook, Outlook Express či Thundrebird...).

Nám samozřejmě o zlepšování služeb jde, ale tím, že bychom skutečně udělali službu, kterou popisujete, tak tím službu příliš nevylepšíme. Změníme tím pouze to, že za cenu 3 našich webhostingů bychom umožnili udělat účet bez jakýchkoliv omezení (prostoru, e-mailů a databází) a tím pádem bychom umožnili klientům za neuvěřitelně nízkou cenu hostovat bez limitů cokoliv. To obchodně a technicky není možné, protože jinak by klient (například s 80 weby jak píšete Vy) zaplatil jen jeden web a přitom by jich měl reálně 80 (a každý z nich neomezeně). Obchodně je to problém, ale technicky také, protože zrovna třeba e-maily a jejich fungování je docela technicky náročné (jak na správu, tak na vybavení a udržování).

Pokud by jste to chtěl řešit jinak, tak to v tomto okamžiku skutečně u nás nepůjde. Jedinou šancí je VPS, kde si můžete hostovat vše podle potřeby, ale obnáší to potřebu konfigurace vlastními silami.

Re: Email - omezení

AJ, 22.11.2010 11:05:40

Dobrý den,

Nebráním se zpoplatnění takové možnosti (v tom máte naprostou pravdu, jinak by celý Váš hosting směřoval k freehostingu), od začátku mi primárně jde o odstranění té absolutní blokace možnosti přidání samostatných schránek na aliasech.

Mám tedy konkrétní návrh, který je oboustraně výhodný. Přidejte v detailu hostingu dole ve službě "Aktivované příplatkové služby" novou možnost "Přidat emailové schránky pro alias", kde by se vybíral alias a tomu by se povolilo zakládání samostatných schránek, jako je u hlavní domény. Toto rozšíření by bylo za cenu základního hostingu. A šlo by použít opakovaně, kolikrát si připlatím, tolik aliasů se schránkami si zprovozním.

AJ

Re: Email - omezení

Martin Ciklamini, 24.11.2010 12:13:10

Co takhle využít Google Apps (apps.google.com - standard verze je 50 free účtů) a jen si změnit MX záznamy pro domény?

Re: Email - omezení

Michal Karaman, 11.12.2010 10:58:18

Přesně, použijte Google Apps nebo Live Mail od MS. Tam si můžete dělat schránek tolik, kolik je potřeba.

Re: Email - omezení

AJ, 12.12.2010 15:11:31

Pokud by klient chtěl Google Apps a spol. používat, tak tu přece ty emaily přece vůbec neřeším :-)

Re: Email - omezení

P, 12.12.2010 15:58:35

Pokud je to řešení pro klienta a klient nechce používat Google apps nebo MS Live, tak existuje ještě spousta jiných poskytovatelů poštovních služeb - od MS Exchange po jednodušší klasičtější řešení. Nově třeba http://www.mxhosting.eu a mnoho dalších: http://search.seznam.cz/?q=mail+hosting A možná byste se i s WEDOSem dohodl, i když říkají jak nehodlají dělat nic individualizovaného.

Re: Email - omezení

AJ, 29.12.2010 10:04:58

Samozřejmě, samozřejmě, samozřejmě, mohu si emaily zřídit jinde, mohu si i domény zaregistrovat jinde, nakonec i ten hosting si mohu zřídit jinde :-) Upozornil jsem na celkem zásadní omezení hostingu, které je ze strany provozovatele řešitelné a jako doplňková služba (třeba za cenu dalšího hostingu) jistě oboustraně přijatelné. Můj příspěvek nebyl míněn jako "nemohu si založit email na aliasu, poraďte alternativní řešení u konkurence" ale "jak to vyřešit tady, přímo u Wedosu".

Kdyby na úvodní stránce běžela anketa pro návštěvníky, něco jako "Proč jsem si hosting u Wedosu nezaložil", na prvním místě by jistě byla odpověď "nezvykle nízká cena" (což by jistě naklikala konkurence) a hned by následovalo "na aliasu si nezaložím emalovou schránku" ...

PS: U mě to nakonec dopadlo tak, že třeba manželce jsem tady hosting pro její eshop založil, protože služba se mi jinak líbí a právě ty diskutované emaily má naštěstí jinde.

Re: Email - omezení

Petr Šťastný, WEDOS, 29.12.2010 10:11:39

"které je ze strany provozovatele řešitelné a jako doplňková služba (třeba za cenu dalšího hostingu)"

Ano. Pokud si zřídíte další samostatný webhosting, budete k němu mít samostatné e-maily jak potřebujete.

U jednoho webhostingu s aliasy to možné není. Je to jeden webhosting, má jeden prostor a má jednu sadu e-mailových schránek. A k tomu je možno přidávat aliasy. Taková je specifikace a taková zůstane.

Máte-li jiné požadavky, nevolte jeden webhosting s několika aliasy, ale několik samostatných webhostingů.

Re: Email - omezení

Branislav Kocper, 08.01.2011 22:00:15

Taktiez by som to bral ako doplnkovu sluzbu,tak ako su neobmedzene aliasy tak aj neobmedzene emaily.

Zatim mam len 2 weby, ale planujem v buducnosti viac. A za tuto sluzbu by som BOL OCHOTNY PLATIT.

Inak je WEDOS skutocne super a bezkonkurencny. :)

Re: Email - omezení

Petr Šťastný, WEDOS, 09.01.2011 20:43:35

Řešení je naprosto jednoduché - objednejte si své domény 2 samostatné webhostingy, díky čemuž budete mít samostatné e-mailové schránky.

Re: Email - omezení

peter, 21.01.2011 13:20:41

ja sa tiez pridam k diskutujucim.
Tiez by ma potesilo keby som za nejaky poplatok mohol mat pre kazdy alias emaily u Vas.
Teraz to riesim pre kazdu domenu cez google apps.

PS: mohli by ste dorobit nastavenie google apps na jedno kliknutie

Re: Email - omezení

Petr Šťastný, WEDOS, 21.01.2011 13:23:52

K aliasům samostatné e-mailové schránky nenabízíme a nabízet nebudeme. Taková je a bude specifikace této služby.

Potřebujete samostatné e-mailové schránky => objednejte si samostatný webhosting

Re: Email - omezení

dlouhodobý zákazník, 28.01.2015 09:44:55

Vy jste fakt banda natvrdlých **** mám u Vás odhadem 5 hostingů (z toho jeden multihosting, kde běží řekl bych pilotní projekty, resp. parkuji zde i zatím nevyužité domény) a přesně to co zde řešil před lety někdo jiný nyní řeším, chtěl bych schránku pro jednu z domén, která by jinde nefungovala. Řešení se u Wedos spamerů (narážím na ty vaše ulítlé pohlednice) nedočkám.

Re: Email - omezení

Luděk Janča, Wedos, 28.01.2015 10:40:32

Dobrý den,

stačí si pro danou doménu koupit vlastní webhosting a maily budete mít odděleny.

Re: Email - omezení

Další dlouhodobý zákazník, 30.11.2015 10:15:14

Další webhosting je k ničemu pro zákazníka který např. provozuje 5 e-shopů na 5 odlišných doménách, které mají společnou jednu administraci, jednu databázi a jednu instalaci. Musejí tedy být všechny na jednom webostingu. Zároveň, ale třeba potřeba mít pro každý vlastní e-mailovou schránku...

Re: Email - omezení

Roman Mondek, WEDOS, 30.11.2015 14:10:20

Dobrý den,

řešením je objednání více samostatných webhostingů, každý z nich Vám umožní provozovat jednu sadu zcela oddělených schránek pro konkrétní doménu.

Alternativním řešením je VPS, kde si můžete mailserver nakonfigurovat plně ve své režii. http://hosting.wedos.com/cs/virtualni-servery-ssd.html