Dnes sleva 50% na webhosting NoLimit

Diskuze ke článku 'Cron u webhostingu' - fórum

16.11.2010
Zásadní věc, která chyběla našemu webhostingu, byl cron - tedy nástroj na periodické spouštění skriptů na webu. Nyní je již konečně zde.

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

cron - IP pristup/zakaz

0xBEEF, 16.11.2010 15:14:42

Dobry den, lze interpretovat obsah teto vety

"Přes tento cron je možná volat pouze skript umístěný na našem serveru v příslušném webhostingu (nelze přes něj volat URL směřující mimo váš web nebo mimo příslušné webhostingový server)."

tak, ze pristup ze skriptu (aplikace) pres rozhrani do internetu bude blokovan? Tzn. napriklad ''wget nix.cz'' vrati "Connection refused"?

Vazne uvazuji o prechodu, avsak takoveto omezeni nelze tolerovat.

Dekuji za odpoved.

Re: cron - IP pristup/zakaz

Petr Šťastný, WEDOS, 16.11.2010 15:39:22

Nevím, zda přesně rozumíme vašemu dotazu. Kam byste zadával "wget nix.cz"? V cronu u nás nelze zadat příkaz, udává se pouze URL adresa, která se má v daných intervalech volat.

Viz. vysvětlení a ukázka rozhraní ve znalostní bázi:
http://kb.wedos.com/a/202/webhosting-cron.html

Pokud mluvíte o možnosti odchozích spojení z vašeho PHP skriptu na webhostingu, tak tam to nijak blokované není. Ale wget si nespustíte, protože nebudete mít přístup k shellu. Můžete použít např. curl.

Re: cron - IP pristup/zakaz

0xBEEF, 16.11.2010 16:18:41

Predpokladal jsem, ze pristup k shellu je mozny a pojem "uzivatelsky skript" obecne znamena jakykoliv skript k nemuz ma uzivatel prava.
Ackoliv explicitne neuvadite moznost SSH, byl to mylny predpoklad, vychazeje z obdobnych nabidek zahranicnich poskytovatelu.
Uzivatelsky skript ve vasem kontextu tedy striktne znamena PHP, nikoli OS shell, a mozna by bylo dobre tento fakt formulovat presne a zverejnit (muj 2. klik byl http://hosting.wedos.com/cs/webhosting.html), aniz by novy navstevnik musel proklikat KB a diskuzi.

Popis nastaveni cron v KB je vybornou odpovedi. Diky.