Dnes sleva 50% na webhosting NoLimit

Diskuze ke článku 'Druhý dodavatel konektivity - Master Internet' - fórum

09.11.2010
Po výpadcích našeho dodavatele konektivity - společnosti SuperNetwork - jsme přistoupili k rychlé operaci a během dnešní noci domluvili, propojili a nakonfigurovali v Praze propoj se společností Master Internet.

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

pff

pepa, 09.11.2010 18:36:24

Ten master internet, ktery odpojili z nixu kvuli neplaceni, ten preplnuje linky, a o nejake redundanci pri 2x 10G kapacity do NIXu, kterou tece 18,2G snad ani nemuze byt rec :-) Nemluve o propojeni cele site se SH takovym zpusobem, ze nektere privatni peery techto ISP si poskytuji navzajem, takze kdyz jeden vypadne, tak ten druhy si skoro zacpe linky, aby to vubec jelo... No, opravdu skvely vyber. Ale co, hlavne ze je to levne.

Re: pff

Petr Šťastný, WEDOS, 09.11.2010 18:55:18

Linky do NIXu sice zaplněné mají, ale redundanci řeší jinými cestami, které jsou levnější než pořízení další 10 Gbps přípojky v NIXu.

A nejsou sami. Je to obecný problém výše poplatků v NIXu, které jsou na dnešní dobu poměrně vysoké, a tak i jiní mají různé privátní propoje a jiné cesty, jak se vyhnout nutnosti navyšování kapacity v NIXu.

Re: pff

pepa, 10.11.2010 03:09:24

Redundanci pro pripad delsi nez velmi kratke nedostupnosti (radove nekolik hodin) neresi budto nijak (pro kratke incidenty jako odpojeni z NIXu pro neplaceni jdou vyresit tranzitni linkou, nemluve o snizene odezve), nebo takovou pseudozalohou pres superhosting.

Pokud jde o poplatky NIXu, pak bych vas rad vyvedl z omylu co se tyka poplatku a jejich vyse. Poplatky nejsou vysoke, jsou presne takove, jake si je clenove odhlasuji. O praktikach tykajicich se privatnich propoju v souvislosti se superhostingem uz toho probehlo na internetu pomerne hodne a verim, ze jste tyto clanky cetl take (a jiste nebudete rozporovat tvrzeni drtive vetsiny clenu nixu :-) ), a vzhledem k tomu ze jsou s masterem jedna ruka a "vynucene" direct peery vyuzivaji taky, tezko jen uvazovat, ze by na tom nemeli "podil".

Ze nekteri nejmenovani provideri zamerne stlacuji ceny svych sluzeb pro koncove customery do tak nesmyslnych vysin (nizin), ze se jim pak zdaji poplatky NIXu vysoke, je problem techto nekolika malo provideru. Ne vyse poplatku NIXu. Kdyby se clenum zdaly moc vysoke, tak vyvolaji hlasovani o jejich snizeni a k tomu to potlaci. Zrejme pro drtivou vetsinu z nich je vsak tento naklad bagatelni a tudiz je nijak nevzrusuje...

Re: pff

Martin Zidek@master.cz, 10.11.2010 22:23:57

Dobry den,
rad bych vas vyvedl z omylu. Superhosting je nase konkurence a k zadne vymene dat do privatnich peeru mezi nasimi sitemi nedochazi. K takove to vymene musi dat souhlas site se kterymi je primy peering dohodnut. Pokud se nemylim, v soucasnosti nam tece do NIXu 13GBit, tento provoz muzeme v pripade vypadku NIXu bez problemu vykryt. Priste, az zacnete nekoho anonymne pomlouvat si prosim zjistete fakta.

SuperHosting

Karel, 09.11.2010 14:05:00

To je dobře, tím padl poslední důvod, proč jsem k Vám ještě nepřešel (vlastně je tu ještě IPv6, ale to zatím není důležité). SuperHosting v tuhle chvíli zase jen padá a padá...

Re: SuperHosting

Petr Šťastný, WEDOS, 09.11.2010 14:51:21

Ano, je to tak, znovu to spadlo a už asi hodinu to nejede.

Ještěže jsme se odhodlali k noční operaci, kdy se nám během pár hodin podařilo domluvit peering s Master Internet, natáhnout kabel, nakonfigurovat. Takže nyní jedeme přes ně.

Re: SuperHosting

AleTic, 15.11.2010 18:26:14

Kdyby zase něco, tak malá nápověda:
http://www.selfservis.cz

Re: SuperHosting

Josef Grill, WEDOS, 16.11.2010 18:35:22

Děkujeme za zprávu. My jsme se momentálně dohodli s Kaora.cz. Do konce týdne se spojíme přes ně. Budeme mít tedy 2 okruhy a 3 dodavatele konektivity.