Dnes sleva 50% na webhosting NoLimit

Diskuze ke článku 'FUJITSU, SGI vs. ostatní' - fórum

12.09.2010
Slíbili jsme, že nebudeme nic skrývat, a tak dneska napíšeme první část povídání o výběru hardwaru (HW) pro naše datacentrum WEDOS. Nebudeme nyní popisovat technické detaily výběru a technický pohled na problematiku. Začneme zlehka popisem celého výběrového řízení z pohledu lidského, možná trochu manažerského až ekonomického.

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

První várka

Prokop, 12.09.2010 16:36:32

1) Jak jsou vlastně řešeny smlouvy při takových nákupech serverů. Vy sice máte kapacitu 6000 1U serverů, ale tolik jich určitě hned ze začátku nekoupíte. Takže zakoupíte několik prvních serverů a postupně budete přikupovat podle potřeby. Jsou tyto smlouvy psány tak, že za určité období musíte nakoupit x serverů, nebo třeba že musíte kupovat po určité období servery pouze od nich, či jak?

2) Kolik serverů chcete nakoupit v první várce?

Re: První várka

WEDOS Internet, a.s., 12.09.2010 17:20:54

Dobrý den,
v tomto směru, tj. kolik serverů nyní a kolik později a kolik časově bylo jednoznačně nejvstřícnější FUJITSU a SGI. Obě značky nabídli podmínky jako kdyby se jednalo skutečně o celkovou objednávku. Limity tam nemáme, ale nabídnuté podmínky jsou velice zajímavé a nutno přiznat, že za těchto podmínek nemá smysl koukat jinde. Takže pokud bude vše fungovat tak jak nám bylo slíbeno, tak budeme spokojeni. Ostatní firmy snad kromě Supermicra (Abacus) měli podmínky a závazky, ale FUJITSU a SGI nám vyšli maximálně vstříc.
U FUJITSU navíc máme neuvěřitelně zajímavé (ve srovnání s ostatními) i další podmínky a zároveň nepřekonatelnou záruku. To je i velká garance pro klienty, že bude o jejich HW postaráno.

V první várce koupíme minimálně 1 plně obsazený rack, možná načneme hned druhý. Jednak věříme v zájem o naše služby ze strany zákazníků, protože naše nabídka bude velice slušná, podmínky z naší strany velice vstřícné vůči zákazníkům a zároveň předpokládáme zájem o VPS a dedikované servery, které nabídneme za ceny, které jinde nemohou nabídnout z mnoha důvodů (třeba musejí platit nájmy a splátky - my jsme kompletně ve vlastním a beze splátek, platí v Praze výrazně vyšší mzdy). Navíc naší nabídku služeb i datacentrum WEDOS jsme stavěli tzv. ekonomicky a ekologicky (a tím úsporně na rozdíl od ostatních) na zelené louce a tak nemusíme řešit jak se zachováme ke klientům, kteří platí historické (a zároveň vysoké) ceny a také například nemusíme řešit servery, které mají mnohonásobně vyšší spotřebu než námi kupované od FUJITSU. Výši úspor při rozdílu ve spotřebě 10 wattů jsme vysvětlovali v jednom článku. Přitom dnešní servery se liší o stovky wattů při stejném výkonu a oproti o generaci starším serverům jsou to rozdíly ještě vyšší.