Dnes sleva 50% na webhosting NoLimit

Diskuze ke článku 'TIER a certifikace' - fórum

15.05.2017  |  diskuze (4)
Vzhledem k tomu, že se chceme obě naše datacentra certifikovat na příslušnou úroveň TIER, tak jsme se rozhodli, že uděláme takový malý seriál o certifikacích TIER. Dozvíte se, jak to celé funguje a probíhá.

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

TIER IV - proč?

Lukáš, 16.05.2017 22:31:18

Dobrý den,
mám u vás hosting a fandím vám, ale nějak jsem nepochopil k čemu úroveň TIER IV je potřeba / komerčně využitelné po praktické stránce. Samotná udržitelnost a provoz této úrovně musí být velmi fin. náročný. Ne jedné stráně uvádíte, jak vše je vše plně automatizované (provoz služeb), tak aby byly náklady minimální a na druhé straně budujete TIER IV, který je velmi drahý.

Re: TIER IV - proč?

Josef Grill, WEDOS, 20.07.2017 08:42:41

Dobrý den,
chceme mít doložené, že splňujeme tato velmi náročná kritéria. Dnes jsou na trhu firmy, které nesplňují ani nižší úrovně certifikace a tvrdí o sobě, že mají to nejlepší. To není v pořádku.

Všechna technická vylepšení jsou drahá. Extrémně drahá, ale pokud chceme nabízet kvalitní služby a mít přitom klidné spaní, tak nemáme jinou možnost. Musíme to udělat tak, abychom měli vše plně redundantní, oddělené, zálohované a vše plně automatické.

Chceme zároveň proniknout do oblasti služeb, kde budeme nabízet služby těm nejnáročnějším klientům a tam se podobné certifikace vyžadují.
Pokud chceme být stále jednička, tak musíme stále jít dopředu.

Re: TIER IV - proč?

cyberzon netmag, 15.08.2017 23:11:01

Na strane dalsi cert TierIV znamena, ze sluzby DC si pronajmou firmy, ktere tuto certifikaci pozaduji nebo jsou nuceny splnovat urcite ISO normy pro spolupraci s jinymi - dnesni slavny presun do cloudu je super, ale kriticka infrastruktura ne vzdy znamena statni pevnost dotovanou MFCR.
Pokud firma uchovava velke mnozstvi citlivych dat, musi jim zajistit bezpecnost - a TierIV je synonymem teto bezpecnosti a take dostupnosti.
Zkuste pracovat na virtualnim stroji, kdyz Vam spadne datacentrum...

Hezky napsane

R. Majer, 16.05.2017 07:17:25

DD
Moc hezky se to cte. Musim potvrdit z vlastni zkusenosti, ze proces certifikace na jakykoli stupen TIER je velmi casove a financne narocna cinnost.
Vetsina datacenter v CR je postavena ve stupni II, nektera ve stupni III a stupen IV ve sve ryzi podobe vcetne provozu nema nikdo.
Podle nasich propoctu je stupen IV z pohledu Capexu 1.85x drazsi nez stupen III a z pohledu Opexu dokonce 2,45x drazsi nez stupen III.
V evropskych podminkach si dovoli provozovat DC podle IV jen malinka skupinka DC, ktera ma velmi bonitni klienty, kteri si mohou dovolit platit vice jak dvojnasobek standardni ceny. Nehlede na to, ze mnoho techto IV provozuje sve zakazniky v III stupni.
Ono provozovat to cele v ryzi IV je opravdu priserne drahe a neekonomicke z pohledu efektivity provozovanych systemu.

Tesim se na dalsi pokracovani.