Dnes sleva 50% na webhosting NoLimit

Diskuze ke článku 'TIER a certifikace' - fórum

15.05.2017  |  diskuze (2)
Vzhledem k tomu, že se chceme obě naše datacentra certifikovat na příslušnou úroveň TIER, tak jsme se rozhodli, že uděláme takový malý seriál o certifikacích TIER. Dozvíte se, jak to celé funguje a probíhá.

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

TIER IV - proč?

Lukáš, 16.05.2017 22:31:18

Dobrý den,
mám u vás hosting a fandím vám, ale nějak jsem nepochopil k čemu úroveň TIER IV je potřeba / komerčně využitelné po praktické stránce. Samotná udržitelnost a provoz této úrovně musí být velmi fin. náročný. Ne jedné stráně uvádíte, jak vše je vše plně automatizované (provoz služeb), tak aby byly náklady minimální a na druhé straně budujete TIER IV, který je velmi drahý.

Hezky napsane

R. Majer, 16.05.2017 07:17:25

DD
Moc hezky se to cte. Musim potvrdit z vlastni zkusenosti, ze proces certifikace na jakykoli stupen TIER je velmi casove a financne narocna cinnost.
Vetsina datacenter v CR je postavena ve stupni II, nektera ve stupni III a stupen IV ve sve ryzi podobe vcetne provozu nema nikdo.
Podle nasich propoctu je stupen IV z pohledu Capexu 1.85x drazsi nez stupen III a z pohledu Opexu dokonce 2,45x drazsi nez stupen III.
V evropskych podminkach si dovoli provozovat DC podle IV jen malinka skupinka DC, ktera ma velmi bonitni klienty, kteri si mohou dovolit platit vice jak dvojnasobek standardni ceny. Nehlede na to, ze mnoho techto IV provozuje sve zakazniky v III stupni.
Ono provozovat to cele v ryzi IV je opravdu priserne drahe a neekonomicke z pohledu efektivity provozovanych systemu.

Tesim se na dalsi pokracovani.