Dnes sleva 50% na webhosting NoLimit

Diskuze ke článku 'Hosting. Nátlak. Podlehnout či nepodlehnout?' - fórum

18.11.2013  |  diskuze (152)
Včera bylo 17. listopadu a slavili jsme téměř čtvrt století od "sametové revoluce". Co nás znepokujuje? Přečtěte si zamyšlení o aktuálních problémech, zatím snad svobodného internetu.

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

nepodlehnout

michal, 05.09.2019 22:36:27

Diky kazdemu za to, ze nepadne na prdel pred policejnimi poruciky.

Cenim si Vasi aktivity a dekuji za ni.

Kéž by bylo víc takových firem

David, 26.03.2019 21:16:08

Bravo. To, jakým způsobem se stavíte k úřednické a korporátní buzeraci, je vám ke cti. Na rozdíl od jiných firem nejdete cestou nejmenšího odporu a dokonce (!) neváháte na obranu práv svých klientů vynakládat vlastní prostředky. Jste jedni z mála, kteří staví osobní čest a smysl pro spravedlnosti před bezpáteřní bouchání peněz, které ovládlo svět (viď Facebooku). Velký respekt.

Dekuju

smal, 05.08.2014 15:40:02

Mam u vas VPS, jiz tretim rokem. A ted mam o dalsi duvod vic, s vami dal pokracovat (Krome toho mate super sluzby)

Souhlasím a podporuji..

Bohumil Vokoun, 14.02.2014 01:01:47

Souhlasím a podporuji a přesouvám k Vám své stránky =) (samozřejmě s legálním obsahem - naší malou firmičku zabývající se tvorbou webových stránek)...nicméně všemožného nátlaku a pomalého vzniku policejního státu si také všímáme a také pevně vzdorujeme podporujeme..

Banky u nás neplní svoji práci dobře

Antonín Svoboda, 08.02.2014 09:52:35

Banky v ČR nefungují jako na západě, u nás je dálný východ. Máme u vás také web ohledně bank -antibanka.cz .
Máme ty nejhorší zkušenosti a docela nám zničili firmu. Jsme bankovní policejní stát, kdo má peníze, může vše, protože běžní lidé nemají tolik peněz na právníky.
Myslím si, že na rozhodování o doménách je zde nic.cz :-).
Naštěstí jsou zde nové banky, které se s tím nepářou :-). Velké pětce teče do bot, tak vydržte a bude lépe

Děkuji!

Jan Regal, 31.01.2014 11:00:10

Velmi si vážím vašeho přístupu! Nepodlehněte.
Děkuji.

Nepodlehnout

Denis Urban, 20.01.2014 21:46:54

Nepodlehnout držím vám palce :)

velice si vážím vašeho přístupu

Lukáš Lambert, 19.01.2014 19:58:26

Velice si vážím vašeho přístupu, je správný. Předpokládám, že když postupujete podle zákona, tak by všechny žaloby podané va WEDOS měly být vyhrány a náklady na řízení, poplatky za advokáta, ušlý zisk měly být nakonec kompenzovány. Nebudou-li, pak Vám to půjde do nákladů a budete muset zvyšovat cenu směrem ke konkurenci s dalšími konsekvencemi, na rozdíl od hostingů, které jdou uvedeným institucím na ruku.

NEPODLEHNOUT

Pavel CEJPEK, 13.01.2014 12:56:59

Myslím, že jsem to v předmětu vyjádřil jasně. Ano, zákonnost je potřeba. Ale hezky všechno popořadě - Presumpcí neviny počínaje. I když, u evidentní lotroviny mi přijde dodržování presumpce neviny úsměvné, ale je to potřeba ctít. Zákonnost Zákonnost Zákonnost

Analogie

RM , 08.01.2014 18:02:08

Ještě že neprovozujete svoz komunálního odpadu! To byste asi podle našich zákonů byli odpovědni za to, že někdo odhodí do popelnice igelitku s uříznutou hlavou!

držím palce

Monika Maurová, 06.01.2014 12:23:14

a jako občan ČR děkuji za váš postoj!

Podlehnout či nepodlehnout?

gosweb, 01.01.2014 09:35:43

!!! nepodlehnout !!!

Sbírka

Vladimír Paloušek, 10.12.2013 09:39:20

Pořádejte akci se sbírkou kdo by vám v tomto jednání pomohl.Určitě by se našli lidé kteří by vám v tomto ohledu přispěli. Ať právnicky, tak i třeba finančně.
Jinak vaše jednání je podle mě správné. Bojovat za své klienty, např. proti policii. Díky vám se cítím se svým webem v bezpečí. Děkuji

Svoboda

Igor, 05.12.2013 19:56:37

Vole, pičo, tak se podívám na ten web jestli to porušuje a když jo, tak mu napíšu, ať to odstraní a když ne, tak ho zastavím.
Místo toho se tu budete ohánět smlouvama a zákonama a ideama když je to úplně jasné. Trochu praktické inteligence... Za ty peníze jste mohli jet třeba na dovolenou, věnovat něco na charitu. Čas který tím trávíte jste mohli věnovat osobnímu rozvoji.
Ale jestli je to jenom reklama, tak good job!

Dobry postoj

pepous, 02.12.2013 22:53:19

Dobry den,

i kdyz v zasade souhlasim s vasim postojem a vazim si ho, byl bych obezretny.

Pro mnoho prede mnou diskutujicich to je super postoj, ale az Policie zabavi najaky server se stovkou hostingu ci VPS tak ten zbytek zakazniku rad nebude.

Policie by mnela postupovat dle zakona, ale to nezname, ze pripadny zasah nemuze byt neopravneny. Nezbyde nic jineho nez se branit nasledne.

Myslim, ze byste meli mit dobre zmapovane kdo a co po vas muze chtit a co je za hranou zakona. Urcite by bylo dobre mit pravni analyzu jak se na ruzne pozadavky chovat, tal abyste chranili i svych zbylych 99.98 procent zakazniku.


Kocourkov...

FLITCAM, 02.12.2013 13:11:14

Dobrý den,
jsme vaším zákazníkem a vašeho přístupu si velice vážíme. Víme, o čem je řeč. Provozovali jsme inzertní server. Nešlo o hosting a přesto jsme řešili každý týden desítky stejných problémů. Nepovolené léky, prodej nosičů, nabídka filmů, atd. atd. prostě klasické evergreeny. V našich silách prostě nebylo kontrolovat denně stovky inzerátů, zda jsou nezávadné. Bohužel jsme ale museli trávit mnoho času odpovídáním na e-maily "stěžovatelů a dotčených stran", dohledáváním "závadných inzerátů" a kontrolou, jestli opravdu závadné jsou atd. atd. až jsme provoz serveru nakonec raději ukončili, neboť prvotní radost z podnikání se tímto zcela vytratila a smrskla se pouze na téměř každodenní otravnou rutinu.
ANO, proč já, jako provozovatel inzertního serveru, který pouze nabízí zákazníkům svůj reklamní prostor a aplikaci, mám odpovídat za obsah, který tam někdo inzeruje ???? Logické by bylo, aby se "dotčené a poškozené" strany zaměřily na samotného autora obsahu a inzerenta !!! Vždyť potom vlastně zákon i Policie říkají: "Nás nezajímá, kdo a jakou trestnou činnost páchá. My to nechceme dohledat, napravit a potrestat. My to vyřešíme tím, že o tom zakážeme psát (inzerovat) a když to nikdo neuvidí, tak žádný trestný čin vlastně nevznikl, všechno je v pořádku a my nemáme aspoň žádnou práci". Tak proč Policie na inzerát nezavolá jako zájemce a nechytí dotyčného při činu, když jim bude chtít něco prodat. Případně si může vyžádat IP adresu dotyčného inzerenta a zkusit jeho PC najít. Pak následně velice rádi smažeme inzeráty zákazníka, který se prokazatelně něčeho dopustil a byl Policií zadržen nebo potrestán.

Ale zpět na začátek. Bravo WEDOS, držíme vám pěsti a vytrvejte !

Máte mou podporu

Petr Mrůzek, 27.11.2013 20:00:28

Také jsem jedním z Vašich klientů, který je jedině rád, že tuto společnost vedou lidi s rozumem a s odhodláním.

Neohnout hřbet

Petr Hrach, 27.11.2013 19:51:16

Prvně přeji silné nervy. Zastrašování je častá zbraň. I úřady a organizace ovládají pouze lidé a ti jak známo mají své slabiny a sklony k zákeřnosti.

Je vidět, že často to jen zkouší a kdyby se proti tomu postavila většina firem, pak by se omezila i tahle buzerace metodou pokus - omyl. Ale víme jak to chodí ...

Pokud to děláte tak jak píšete, tak je to určitě dobře a v pořádku. Takový zásah musíte mít podložen fakty.
Každopádně i majitel webu by měl být informován o této žádosti třetí strany. Sám by pak mohl rozhodnout, jestli si za svým obsahem stojí a nebo ho smaže, upraví, atp. Za prvé by to ušetřilo starosti všem stranám. A za druhé, ne vždy si může být vědom nějakého porušení zákona. I když jak se říká, neznalost neomlouvá. Ale ...

Gratuluji k úspěchu v tomto kole!

Eliška Liška, 27.11.2013 17:53:57


Tuhle jste jistě četl

http://www.root.cz/zpravicky/generalni-advokat-eu-poskytovatele-nemusi-blokovat-stranky-bez-soudniho-prikazu/

super

Jaroslav, 23.11.2013 22:34:39

Ste super. Ďakujem

Držte se, nepodlehněte

Tonda, 23.11.2013 21:12:37

Palec nahoru.

Odpovědnost uložená zákonem za někoho jiného

Redsquare, 23.11.2013 20:50:47

Máme u vás několik hostingu, VPS a řadu domén. Doufám že spory vyhrajete a získáte náhradu vynaložených nákladů.
Kdybych byl v podobné situaci, jednal bych stejně.
Začíná to objektivní odpovědností za provoz auta, za chvíli budeme odpovědní za to co se děje s počítačem. Zákonodárce generuje jeden zákon za druhým, každému uloží odpovědnosti a zákazy a policie nebude muset nic vyšetřovat, vždyť stačí zabasnout ty neodpovědné.
Tohle se svobodou nemá nic společného, naštěstí se zdá že si to uvědomuje celkem dost lidí.

spravne!

vilemina, 23.11.2013 20:01:33

Jsem rada ze jsme vasimi klienty a ze postupujete prave takto. Je to jediny spravny postup. Nepodlehejte! Diky!

spravne!

vilemina, 23.11.2013 20:00:56

Jsem rada ze jsme vasimi klienty a ze postupujete prave takto. Je to jediny spravny postup. Nepodlehejte! Diky!

sikana ze strany wedosu

Bluemoon, 23.11.2013 19:09:33

Vypnout nevypnout? Wedos podle meho sikanuje i vlastni zakazniky bez podnetu tretich stran.
Mozna jen tak wedos vyvolava zamerne pocit ublizeneho.

Cituji ze zakona:
"dozvěděl-li se prokazatelně o protiprávní povaze" neznamena, ze kdyz jim napise nejaky pravnik, tak uz se jedna o protipravni povahu.

Co ja vim, tak sve klienty nechrani a zamerne vystavuji do takovych podobnych roli.

PS: nejsem z konkurence

Nepodlehnout

jiri, 23.11.2013 18:32:25

Rozhodně nevypínat, ale pro jistotu přijmout opatření na ochranu ostatních zákazníků. Nikdo neví kam až je policie schopna zajít.


Jinak 3. příklad je formulovaný trochu nešťastně, jde konkrétně o větu:
"shopy a e-shopy, které se pohybují v oblasti prodeje návykových látek nebo distribucí návodů na to, jak takové látky získat nebo některé rostliny pěstovat (tzv. growshopy)"

Byť je mezi growshopy a konopím spojitost, tyto pěstitelské obchody nikdy neprodávaly(a to ani podpultově) žádné návykové látky, kromě ochuceného tabáku do vodních dýmek. Na obecných návodech k pěstování konopí není nic špatného, běžně je využívají zemědělci a zahrádkáři, kteří pěstují povolené legální odrůdy, například http://www.finola.com

Rozhodně nevzdávat a dál tlakům odolávat

Ladislav Nešněra, 22.11.2013 21:16:12

Není a nebude jiné cesty, než vytrvat, neboť:
"Svaté město padlo, přestože každý konal svou povinnost, svaté město padlo, proto že každý konal JEN svou povinnost."

Díky za vynaložené úsilí

(a jak jsem se dočetl, není to jediná problémová oblast :-( - http://www.lupa.cz/clanky/postupovala-policie-v-pripade-jana-urbana-spravne/ )

Nepodlehnout

Papír, 22.11.2013 20:52:10

„Co zmohou zákony tam, kde vládnou jen peníze?“
Stojí za vámi mnoho lidí a když vám bude nejhůř , určitě pomůžeme . PS : Hledejte díry v zákonech .

Nepodléhat!

Jaromír, 22.11.2013 19:21:19

Tímto počinem jste si udělaly velké + v mém vnímání vaší společnosti. Skoro nikdo v tomto státě nectí presumpci neviny a dokud nerozhodne soud, není nikdo vinen. Je to problém České republiky, že soudy jednají pomalu. Hlavně vydržte.

Thumbs up

Ján Pavlík (Premium Hosting, s. r. o.), 22.11.2013 17:41:33

Držíme palce v tomto boji, riešime podobné žiadosti dosť často a musím povedať, že Vám v tomto fandím - u nás je riadne bezprávie, bude zaujímavé sledovať, či orgány nepritvrdia (nezmyselné zhabanie HW a pod.)

Dekuji

Michal, 22.11.2013 16:14:55

Dekuji, ze zatim odolavate.

Výborně!

mH~, 22.11.2013 12:12:51

Váš přístup je opravdu úžasný. Jste skutečně jednička mezi hostingovými společnostmi. Doufám, že Vám to vydrží a že díky Vašemu, dle mého názoru správnému, přístupu Vám nikdo nebude chtít dělat problémy.

PS: jediná věc, která mi u Vás stále chybí je alternativa ke Kimsufi serverům, které nabízela Vaše konkurence. Jinak jste ale opravdu super a fandím Vám! :)

fandím resistenci, pokud jí opravňuje zdravý rozum

Petr, 22.11.2013 11:23:27

A ať to zní sebevíc stupidně, jsem moc rád, že jsem všechny své hostingy nasunul k Vám. Už jen tento článek potvrzuje, že přistupujete ohledně Vašich klientů k lobbystickým svinstvům, které vytváří bolševičtí veksláci a jejich prodloužené ručičky čestně a hlavně v mezích zákona.

Nepodlehněte.

NEPODLEHNOUT

MARTIN VYSTRČIL, 22.11.2013 10:43:54

FANDÍM VÁM. KOLIK MÁTE GROWSHOPU?

práva

asterix, 22.11.2013 07:36:15

s dnešní době má každý právo na všechno a vlastně na nic :-) at už jde o cikány a jejich právo na přídavky ...nebo o každý prd který někdo zkopíruje na internetu...možná by bylo efektivnější tuto možnost zrušit.... tím myslím aby jakýkoli text nebo soubor nebylo možné z pohodlí domova a věku 5ti let kopírovat... přijde mi to jako kdyby na náměstí měla mít nějaká banka všechny svoje peníze pěkně na hromádce žádný trezor žádné hesla ....a v momentě kdy si někdo jenom vyfotí tu hromadu tak ho zavřít za krádež :-P

logovani

Honza, 22.11.2013 05:04:39

nize v diskuzi padlo nekolik dotazu na logovani u VPS - proc na to nikdo neodpovedel?

držím palce

Jiří Rybka, 22.11.2013 01:49:35

Jste jedna z mála firem, která používá zdravý selský rozum a nenechává se zastrašit..., jen tak dál.

A co když...

rejpal, 21.11.2013 23:42:13

A co když někoho napadne vydat předběžné rozhodnutí, které by mohlo znamenat zabavení serveru/ů jako důkazního materiálu ? S touhle alternativou počítáte ? Vím že to už bu byl docela masakr, ale ani bych se už moc nedivil, kdyby k tomu došlo.
Dneska je možný úplně všechno a zákony obecně moc velkou roli v tomto státě nehrají, pokud máte správné kontakty a dost peněz... policie je samozřejmě 100% objektivní a neúplatný aparát - o tom žádná...

DRŽTE SE!!!

Petr Holodňák, 21.11.2013 21:20:18

Držte se, hodně jste u mě stoupli v ceně! Jen tak dál. Skvělá práce.

sami v tom nejste

Kepi, 21.11.2013 20:42:41

Super, že o tom někdo píše. V každém případě je škoda psát "jsme asi jediní", když to nemáte zjištěné. My (igloonet) jsme malý hosting, takže nám chodí takových žádostí samozřejmě poměrně méně, ale bojujeme také, weby nevypínáme a data bráníme zuby nehty.

Na celé situaci je alespoň ta malá světlá věc, že i s policií se dá většinou bavit, vše jim vysvětlit a dojít k řešení, které dává smysl. Ideálnější by samozřejmě bylo, kdyby se změnila příslušná legislativa (nejen ty body, které zmiňujete vy).

Každopádně určitě nepodlehnout, držím palce ať se daří dál.

Maximální respekt

Jindra Buk, 21.11.2013 20:20:35

Vždy jsem obdivoval, co z toho všeho vlastně máte. Nyní Vás obdivuji ještě třikrát tolik. O to aktivnějš budu doporučovat každému, kdo přemýšlí o webu právě Váš hosting a domény.

Nepodlehnout

KA, 21.11.2013 19:53:24

Vydržet!! Nepodlehnout!!!

NEPODLEHNOUT

Lukáš, 21.11.2013 19:38:31

Máte mojí úctu a uvažuji, že své stránky převedu k Vám, pokud je to možné, Tak mi sdělte jak...lukash@news4all.cz
Díky

Jen tak dál!

Tomik, 21.11.2013 19:34:54

Evidentně do toho jdete po hlavě a nebojíte se toho. proti tomuhle státu to ani jinak nejde, proto Vám držím palce

Hluboká úcta

David, 21.11.2013 17:45:41

Hluboká úcta za lidi jako jste Vy. Takoví tady drží demokracii.

Neškodilo by některé věci zveřejnit (třeba ten formulář od policie ke zrušení webu).

Ten policejní stát se Vám bohužel nezdá, je to stoupající trend, a nejen u policie, ale obecně (prostě to zkouší, protože když jim to vyjde, tak jim to vyjde a když to nevyjde, tak se jim nic nestane, ačkoli dřív by z toho byla pro ně silná ostuda či vyhazov).

Nepodlehnout

Lukáš, 21.11.2013 17:12:46

Moc vám děkuji za tento článek. Až budu příště potřebovat hosting, vím, kam jít - nejste sice nejlevnější ani nejlepší, ale váš postup si rozhodně zaslouží podporu.

Respekt! Vážim si Vás!

Oldřich Masopust, 21.11.2013 17:05:03

To co tu čtu je na poblití a ukázka toho,jaký šmejdský aparát zde funguje a jak nás chtějí za každou cenu umlčet! To nesmíme dopustit v žádném případě!!!

Držte se, res+

MartyDC, 21.11.2013 16:12:30

víc firem jako jste vy ;)

Informujete?

honza ch., 21.11.2013 12:24:26

Váš přístup mi přijde správný a podporuji vás. Jen se chci zeptat, jestli informujete zákazníka, že policie chce nechat jeho web stáhnout? Díky.

Respekt

Petr, 21.11.2013 11:13:54

Díky za vás odpor, až budu potřebovat v ČR nějaký hosting, vím kam se obrátit. Ne že bych provozoval cokoliv byť jen trochu kontroverzního, ale podpořit boj s hloupostí státu je ta správná věc. Držte se.

Re: Respekt

Oldřich Masopust, 21.11.2013 17:06:18

Přesně moje slova! .-)

Souhlas

Jakub Balhar, 21.11.2013 11:09:07

Souhlasím a přeji vám hodně štěstí ve vašem úsilí.

celkem souhlas

Mirek, 21.11.2013 10:38:10

Ve vašem případě bych se odkazoval na § 6 uvedeného zákona hlavně na písmeno b).... nicméně, ačkoli s tím nesouhlasím, i growshop podle zákona se dopouští dle § 187 z.č. 140/1961 Sb. protiprávního jednání - nabízí(byť jen semínka nebo návod). O tom jestli je marihuana a v ní látky obsažené drogou nebo přírodní léčebnou látkou můžeme vést ještě dlouhou diskusi. Neházel bych v tomto případě špínu na policii jako takovou. Spousta policistů dělá to co musí! Pokud se ovšem vrátím k §6 z.č. 480/2004 Sb. tak jste již byli upozorněni Policií ČR na protiprávnost stránek nebo odkazů a je již Vaší povinností dle uvedeného zákona tyto stránky blokovat a obsah odstranit. Nemyslím si, že by policie měla potřebu na Vás tlačit...když na to dojde tak Vás do spisu zavede a soud už to projedná při jednom...v ostatních případech rozhodně nepodlehnout!!! Držím Vám palce!

Re: celkem souhlas

Oldřich Masopust, 21.11.2013 17:18:44

A na koho by jste tu špínu házel?!? Policie a soudy můžou za vzniklou situaci a ne majitele Growshopů!! Zákon je tu beze změny už víc jak deset let a nikomu nic nevadilo až nyní kdy jsem mají dovážet lékařské konopí?!? Taky budete z těch naivních,co věří jim a jejich ulhanejm frázím a statistikám atd. Probuď te se z té diskotéky a spadněte už na zem! Špína to je všechno!

Re: celkem souhlas

Aleš, 22.11.2013 09:16:56

Přesně tak, podle mě za tím stojí firmy, které dovážejí lékařské konopí. Proč by jinak vadilo, že si babička pěstuje konopí na vlastní mast?

respekt

Michal, 21.11.2013 09:07:40

Je děs, co se dnes děje.

Za tenhle zakon podekujte uloz.to

mrakomor, 21.11.2013 07:30:00

Zkuste se zamyslet, jak asi vypada jeden z duvodu podobneho zakona. Mame tu firmy, ktere zcela nestydate vydelavaji na tom, ze presne to, cemu se ta norma snazi zabranit, cilene umoznuji - napr. uloz.to nema se svobodou vubec nic spolecneho, je to organizovany zlocin. A tomu se jim porad dal a dal dari uhybat a prezivat a na ukor tech, co neco vytvorili, jenom parazituji, a tim vydelavaji miliony a miliony. Takze autori krici, takze vznikne podobna norma, a ta samozrejme postihne i jine cinnosti, ktere by postihnout nemela, protoze tak kvalitne funguji nasi zakonodarci.
Zkuste si na chvili predstavit, ze obsah nepiratite, ale ze jej vytvarite - a protoze mate talent, chteli byste se tim zivit. Trh je tu maly, cesky mluvi mizernych 10M lidi, fixni naklady rozpoustite mezi maly pocet prodanych kusu. Nevypada ta norma uplne jinak z tohohle pohledu?

Re: Za tenhle zakon podekujte uloz.to

tomikcz, 29.11.2013 14:40:06

Za to, ze prostrednictvim serveru uloz.to lide siri nelegalni obsah samotny server preci nemuze. Dejte lidem vase dila v digitalni podobe za rozumnou cenu a nebudou mit potrebu je krast. Pokud nejste schopen uzivit se umenim, zrejme nebudete tak talentovany jak si o sobe myslite a mel byste uvazovat o normalni praci. Jsou tady spousty lidi, kteri se tim uzivit dovedou, ale ti dokazali zaujmout mnoho lidi, kteri si jejich cd koupi a v digitalnim formatu si ho stahnou jen aby si ho mohli poustet i v mp3 prehravaci. Take chodi na jejich koncerty, aby sve oblibene interprety podporili a na oplatku meli hluboky kulturni zazitek. Pokud budou v mem meste dva stolari z nichz jeden bude vyrazne lepsi, tak si necham nabytek vyrobit radeji u nej, nez u toho druheho, ktery nechal pres noc sve vyrobky vystavene pred dilnou a pak si stezoval, ze mu je ukradli.

Re: Za tenhle zakon podekujte uloz.to

Klasik, 06.12.2013 22:27:31

Bohužel vaše správně vypadající úvaha není až tak správná díky absurdní realitě v naší společnosti.

Také se živím hlavou ... Bohužel díky realitě systému nesmyslností a podivným lobby v tomto státě obvyklým, tak server uloz.to okrádá naše autory jen minimálně. Nesrovnatelně více okrádá "ochránce" jejich práv a jejich "dobrodince-obchodníky" tj. ty, kteří ty autory okrádají systematicky (OSA, intergram ...). Zkuste si zjistit o kolik okradete českého autora hudby, pokud si jeho CD nekoupíte, ale stáhnete v MP3. Pochopíte pak proč jsou i autoři, kteří tento postup získání jejich díla doporučují.

Re: Za tenhle zakon podekujte uloz.to

nečestní autoři děl, 22.12.2016 20:38:20

Proč bych si měl kupovat za několik set korun film, který se mi vůbec nelíbil?

Filmaři si to představují takto:
Vyval několik set korun a my ti dáme zajíce v pytli.
Zjistil jsi, že je zajíc zhnilý a zapáchá? Tvůj problém, peníze nevracíme, reklamace nepřijímáme!

Re: Za tenhle zakon podekujte uloz.to

nečestní autoři děl, 22.12.2016 20:59:47

RE"Trh je tu maly, cesky mluvi mizernych 10M lidi, fixni naklady rozpoustite mezi maly pocet prodanych kusu."

A kdo filmařům brání v prodávání filmů do zahraničí? Dabing přece drahý není.

A pokud je nějaký film tak špatný, že se jej nevyplatí dabovat, tak potom si film nezaslouží, aby si na sebe vydělal.

Ono se to má tak, že české porevoluční filmy jsou obvykle takové braky, že o ně v zahraničí nestojí.
A pokud o tyto české filmy nemají v zahraničí zájem, tak proč by za ně měl platit čech či moravan či slovák?

Podívej se, tolik bylo již natočeno filmů
http://www.fdb.cz/film/axolotl-overkill/148520
(na pravém okraji stránky )

Kdyby se teď zcela přestali točit filmy na celém světě, tak to bude trvat ještě velmi dlouho, než přeloží všechny filmy do češtiny - nebo jim dají alespon české titulky.

Bude to znít tvrdě, ale věci se mají tak, že čím více filmů již bylo natočeno, tím menší mají nové filmy hodnotu. A je otázkou, jestli má smysl točit nové filmy, které nedosahují kvality starých filmů, kterých jsou mraky a mnoho z nich teprve čeká na český dabing.
A pokud jsem viděl mraky velmi kvalitních starých filmů, navíc zadarmo v televizi, tak bych měl mít morální motivaci si kupovat za vysoké částky nové filmy, které kvalitativně nedosahují ani zdaleka na úroveň starých filmů ???

děkuji

pirát, 20.11.2013 22:46:08

Děkuji za postoj, který jste zaujali proti tomuto zlu. Jsem hrdý, že používám služby u společnosti, která zastává stejný názor a myšlenky za něž bojuji jako jeden ze spoluzakladatelů České pirátské strany.

fandím vám

Tomáš Holub, 20.11.2013 21:39:14

Po přečtení Vašeho článku, klobouk dolů! Líbí se mi a sympatizuji s Vaším názorem a jsem rád, že ještě existují lidé, kteří se nebojí postavit strachu/zastrašení, ať již v jakékoli podobě.

Respekt

Daniel Prim, 20.11.2013 20:10:23

Je prijemne vedet ze tu jsou slusne firmy se svědomím ;)

Jste borci !

Milan, 20.11.2013 19:46:38

Jste borci, fandím vám a držím palce!!

respekt panove!

ZK, 20.11.2013 18:28:40

Pokracujte a klidne to poradne rozmaznete! :) drzim palce

svoboda

martin, 20.11.2013 18:26:06

Smekám před Vaším přístupem. Kéž by se podobně chovalo více firem.

Věc, za kterou se musíme nejvíc poprat je svoboda.

Monika Bartošová, 20.11.2013 18:06:38

Pokud stratíme svobodu, nebude trvat dlouho a stanou se z nás zombí. Přece nemůžeme podlehnout mocným, kterých je oproti celému světu hrstka. Dejme si příklad s Islandu. Držím každému, kdo bojuje za svá práva pěsti a přeji hodně sil a štěstí.

Držim pěsti

Pavel, 20.11.2013 17:36:09

Bohužel se dalo čekat, že se takové věci budou dít, a věřím, že jste se na ně připravili. Držim Vám palce do dalšího boje a Vaší odvahy si velmi vážim. Bojujete za nás všechny a za právní stát. Díky moc.

respekt!!!

Vojtech, 20.11.2013 16:44:15

Neobycejne si vazim Vaseho pristupu a drzim palce v dalsim boji. Nestacim se divit, jakym neskutecnym zpusobem se posledni dobou ohyba pravo v CR.

příští nákup domény

Tomáš Ferby, 20.11.2013 16:34:17

Až příště budu nakupovat doménu tak u Vás :-)

Teda..

Daemonius, 20.11.2013 15:54:05

..Vy musíte mít docela kule na to nevzdat se tady. :) Rozhodně Vám přeju ať to vydrží. Napadá mě, že by se asi vyplatilo mít servery atd. někde mimo ČR (tedy i mimo dosah naší pokřivené justice).

Díky

Pavel, 20.11.2013 15:23:55

Klobouk dolů a plná podpora. Charakterni přístup firmy se jen tak nevidí.

děkujeme

Jirka h, 20.11.2013 15:02:56

dobře děláte, že nepodléháte nátlaku a bijete se za svá práva potažmo práva klientů. jdete příkladem ostatním a přeju vám hodně štěstí

Gratuluji

Jan Musílek, 20.11.2013 14:27:21

Gratuluji k vytrvalosti.

Nemlčíte a neohnuli jste se zvůli mocných. Pripomněl bych výrok evangelického teologa Martina Niemöllera, který přežil koncentrační tábor. Shrnul svoji zkušenost do konstatování o mlčení proti špatnostem do té doby než došlo i na něj.

Držím palce

Máte můj potlesk!

David Michalík, 20.11.2013 14:00:05

Opravdu Vám tleskám. Stejně jako Vy nechci podporovat protizákonné věci a na mém webu, který je hostován u Vás nic takového není, ale opravdu si cením Vaší vůle zachovávat svobodu.

Co to vlastně je svoboda? Představa náctiletých je dávno pasé. Cením si Vašeho přístupu a neústupnosti v otázkách internetu i když je doba v této oblasti neklidná.

Co je ale ještě více na cenění je Vaše odvaha před autoritami, které si myslí, že jsou svrchované, protože se zbytek obyvatel bojí.

Vždy Vám budu v tomhle fandit a bohužel je často pravda ta, že vyhrává ten kdo stojí poslední. Hodně štěstí!

Oč ide?

Egi, 20.11.2013 13:44:50

Rozhodující vliv na činnost uživatelů hosting nemá.
Zcela prokazatelně o žádné (neméně prokazatelně) protiprávní činnosti neví.
Až se takovou skutečnost dozví, pak nechť neprodleně podnikne ony zmiňované kroky.
Banka i televize to zkusily a neuspěly. Zcela správně.
V případě žaloby by ji měl hosting vyhrát a dostat výlohy na účelně využitou právní pomoc proplacené.
Šerloci to zkusili a neuspěli. Zcela správně. Podat trestní oznámení na zneužití pravomoci. Plus podnět Generální Inspekci.
Konec příběhu.
Až něco z tohoto nedopadne ve výsledku dobře, pak je potřeba podnikat zásadní kroky proti takovémuto stavu.
Chápu, že pro hostery to může být otravné, ale za to nemůže špatný zákon, ironizovaní zákonodárci nebo kdokoli jiný, ale jen a pouze ti vopruzáci, kteří se pokouší překroutit náhled na zákon do sobě libého zkresleného obrazu.

Re: Oč ide?

David, 23.11.2013 22:16:36

To se snadno rekne,ale problem je pro wedos predevsim v tom,ze vsechny tyhle tahanice stoji cas a penize.takze v krajnim pripade je tenhle boj za svobodu (ktereho si velmi vazim a jsem rad,ze patrim mezi zakazniky wedosu) muze proste financne vykrvacet. Plus ucast v soudnich sporech znamena automaticky zhorseni verejneho obrazu firmy, tj. potencialni ubytek zakazniku, neni to zase tak jednoduche.
Kazdopadne wedosu v boji proti utahovani sroubu fandim.

Držte se

Jaromír Š., 20.11.2013 13:43:37

Mám pro vás jediný vzkaz ... Držte se ;)

Nepodlehnout

Pavel Krčmář, 20.11.2013 13:40:39

Jste skvělí,jen tak dál.

Nenechme se zastrašovat

Pavel, 20.11.2013 13:35:07

Je dobře že se nenecháte zastaršit, takhle by se měli zachovat všichni jinak bude zachvíli trestný říct vlastní názor

Tlakům nepodléhat - svoboda je dulezita

Petr, 20.11.2013 13:32:57

Prosim berte tento prispevek jako vyjadreni me podpory Vaseho postoje. Jsem rocnik 1974, zazil jsem socik a nesvobodu a rozhodne chci sve 3 deti vychovavat ve svobodne spolecnosti, ktera respektuje pravni stat a zakony. Ne ve spolecnosti kde rozhoduji domnenky a zajmy mocnych a supermocnych.

Respekt!!!

Dušan, 20.11.2013 13:29:25

Mám s WEDOS hostingem jenom dobré zkušenosti, solidní firma, luxusní ceny za bohatý servis.
Ale tento článek a v něm popisovaný postup mě naprosto nadchnul. U mě, jako zarytého libertariána a člověka vyznávajícího naprostou svobodu člověka, jste si získali obrovský respekt.
Mockrát děkuji a přeji pevné nervy.
"Aby zlo zvítězilo, stačí aby dobří lidé mlčeli."

Špatný zákon

Luboš Doležel, 20.11.2013 13:07:51

Tento zákon je opravdu velmi špatný. O (ne)legalitě věcí se mnohdy vedou dlouhé soudní spory, na druhou stranu zákon ukládá provozovatelům webů dokázat na základě stížnosti o legalitě v krátké lhůtě rozhodnout. A pokud se spletete, tak jste spolupachatel.

Jako provozovatel velkého diskuzního fóra tak musím posuzovat, jestli je nahraný soubor s LOIC nelegální, jestli je legální někomu povědět "to je strašná cena, ty jsi ale žid" a podobné věci.

Policie se akorát vymlouvá slovy "my musíme konat"...

Nepodlehnout

Andrea Chloupková, 20.11.2013 11:17:59

Díky za článek, musíte se zabývat opravdu pestrými věcmi. Osobně mám s vámi zkušenost jako ten, kdo si stěžoval na neoprávněnou publikaci. Vaši pracovníci mi vyšli maximálně vstříc a díky nim jsem vyřešila vše potřebné bez průtahů a soudů. Počátky problémů jsou vždycky v nedostatečné komunikaci, a já jsem opravdu ráda za nejen profesionální, ale i lidský přístup WEDOSu k tomu, co jsem potřebovala vyřešit. Díky tomu nemuselo k soudním tahanicím dojít. Držím vám palce v dalším konání.

Re: Nepodlehnout

aleš, 21.11.2013 07:10:18

Tady je to nejlíp vidět. Řaďáci se mezi sebou snaží lidsky domluvit, ale naši státní zástupci jsou jako rozzuření psi-vrhnou se na každého, na koho druhý ukáže a vyhrožují, že mu udělají ze života peklo-a to za jeho peníze. A oni to peklo ze života udělají, protože oni jsou Justice. Nejtvrdší trest jaký může pomateného státního zástupce stihnout je stržení 500,- z jedné výplaty.

A co podvodné e-shopy?

Teni, 20.11.2013 09:44:27

Konopné weby a odkazy na weby s pirátskými kopiemi TV programu jsou možná z právního hlediska zajímavé případy, ale co takové podvodné e-shopy, které okrádají své zákazníky o peníze? To je přeci poměrně častý a evidentně protiprávní jev. Tam taky čekáte až na rozhodnutí soudu? To přeci může trvat dost dlouho (při rychlosti práce soudů) a mezitím ten e-shop okrádá další a další lidi. Nebo postupujete v těchto případech jinak?

Re: A co podvodné e-shopy?

Josef Grill, WEDOS, 20.11.2013 10:20:39

Dobrý den,

my nejsme schopni rozpoznat, zda jde nebo nejde o podvodný eshop. Takže zásah nelze jen tak dělat...
Samozřejmě, že pokud se ukáže, že je to vedené na falešné údaje nebo na osobu, která o tom ani neví, tak postupy máme, ale to je jiný problém, než ten popsaný (kdy jde o nátlak).

Re: A co podvodné e-shopy?

Teni, 21.11.2013 12:08:22

Takže když vám někdo napíše, že e-shop, který hostujete je podvodný (a třeba to podloží kopií trestního oznámení), tak jste schopní a ochotní ověřit pravost údajů v registru a v případě, že jsou falešné nějak zakročit? A případně jak? Jaké jsou ty postupy, které zmiňujete?

Re: A co podvodné e-shopy?

Ani komisař, ani rada a přesto člověk, který s wedosem v této věci jednal, 21.11.2013 20:15:23

Zprvopočátku bych chtěl reagovat na pána někde nahoře, který odkazuje na trestní zákon (140/1961 Sb.), který už je skoro 4 roky neplatný...zbytek komentáře už mě ani nezajímal

v případě podvodného eshopu jsem s p. Grillem jednal, řekli jsme si co potřebuju já, co potřebuje on a našli jsme společnou řeč. Doména zajištěna usnesením dle § 79e tr. řádu o zajištění jiné majetkové hodnoty vydané policejním orgánem po předchozím souhlasu státního zástupce. Všeho všudy za jeden den vyřešeno, kdy nejdelší časový úsek byla "dohoda" se st. zástupcem. Jednání s Wedosem resp. s p. Grillem rychlé, velice vstřícné, díky čemuž se podařilo ochránit spousty poškozených ačkoliv i tak jich je řádově ve stovkách. Trošku se podivuji, že PČR, respektive policejní komisaři a radové se ohánějí jiným zákonem nežli tr. řádem potažmo zákonu o PČR.

Re: A co podvodné e-shopy?

Honza, 20.11.2013 13:51:48

Od dubna letosniho roku je i v trestnim pravu mozne, aby soud vydal predbezne opatreni.
Sice se jedna primarne o povinnosti obvineneho, ale podle popisu pristupu vyse usuzuji, ze na zadost soudu by wedos reagoval odlisne, nez na zadost PCR.

Díky Wedosi!

Robert Klíma, 20.11.2013 08:43:30

Díky, že se zastáváte svých klientů. Nevím, proč si v poslední době každý chce hrát na nejdůležitějšího. Nikdo, kromě soudu, přece nemůže rozhodovat o tom, zda je se jedná o protiprávní jednání a na základě toho rozhodovat, zda bude trestat či netrestat. Byť by to měl, v tomto případě, tisíckrát v jakýchkoliv podmínkách. O tomto může rozhodovat pouze soud. Ano, všichni ostatní můžou upozornit, podat podnět apod., ale nesmí rozhodovat a trestat, byť by jim to zákon umožňoval. V takovém případě bychom nebyli státem právním, ale anarchistickým.

Za napsání zkušeností?

m-guy, 20.11.2013 07:03:42

Takže dnes se už dává k soudu za to, že klient napíše pravdivé info o firmě na podobné doméně? Oh c'mon, co tu budeme mít za rok?
Snad se všechny spory dobře vyřeší, děkujeme, že za námi stojíte. Co se týče 1. a 3. příkladu, tak za tohle by opravdu měli být žalováni majitelé webu. Nedají se napsat smluvní podmínky, které by toto fungování zařídily?

Jste skvělí!

Alexej, 20.11.2013 01:24:09

Srazit v dnešní době podpatky dnes bohužel umí skoro každý. Aby se někdo snažil myslet i na právo a svobodu slova se v dnešní době jen tak nevidí. Až budu potřebovat stránku, budu vědět, kam se mrknout.

Respekt!

Jiří Sloup, 20.11.2013 00:14:23

Fandím, držím palce a doufám, že tenhle přístup k zákazníkům vydrží! V Čechách (bohužel) nevídané!

Respekt

Vojtěch Malý, 19.11.2013 23:31:36

Co k tomu dodat. Nedejte se!

Diky

Stefan, 19.11.2013 22:20:58

Diky za vas pristup a jsem rad, ze prave u vas mam VPS. V dnesni dobe kazdy mava papirem a hraje si na soudce. Chci se zeptat, co vse musite u VPS logovat? Diky.

Držím palce

David, 19.11.2013 21:43:11

Držím palce, jsem rád, že hostujeme u vás.

Osoba či firma nemusí rozumět zákonům nebo to "zkusí". Ale takové jednání policie nebo jiných úřadů je skandální. Neuvažovali jste o stížnosti jejich nadřízeným nebo na GIBS?

Souhlas

brk, 19.11.2013 21:28:59

Váš přístup se mi líbí, i když počínání provozovatelů webů v bodech [1] a [3] se mi příliš nezamlouvá. Ztotožňuji se s Vašimi argumenty, proč dané weby nechcete v dané situaci vypnout a svým způsobem jsem rád, že mám svou VPS zrovna u Vás, i když doufám, že tyhle služby potřebovat nikdy nebudu.

BTW, co všechno se v souvislosti se zmiňovaným VPS loguje, když už jsme u toho?

jen tak dál !

Flipper Tom, 19.11.2013 21:21:05

jestli se někteří poskytovatelé hostingu chovají tak pitomě (vypínají weby jen proto že to po nich někdo chce) tak se můžete těšit na příliv zákazníků :)

Buďte dále průkopníci v dodržování zákona

Jan Rybář, 19.11.2013 20:42:49

Vlna HADOPI, bohužel, dorazila i do Česka a samozřejmě se na ní vezou ti, kterým se pouze hodí do krámu. V úžasném právním světě je velmi těžké prosadit racionální názor a svá práva, natož pak bojovat za práva ostatních. Určitě vydržte. Věřím tomu, že kdyby se něco přihodilo, uživatelé se za vás postaví nebo poskytnou pomoc. Vaše nestrannost nádherně ukazuje, jak právní systém v ČR od základu (ne)funguje a nikdo si v této oblasti neověří ani písmenko v právních normách. Palec nahoru!

fight of flight

Jan Pončík, 19.11.2013 19:35:30

Diky za takovy pristup! Totalita nevyhnutelne prijde, ale cim pozdeji, tim lepe!

Na takove zadosti je rozumna reakce "V ten moment, kdy nam bude doruceno predbezne opatreni soudu, web vypiname."

Vydržte

Jiří Kvapil, 19.11.2013 18:39:54

Další plusový bod pro vás, že je správné, že u vás hostuji své weby. Vaše chování, tak jak je popisujete se mi zdá velice solidní, na rozdíl od těch druhých stran. Tak vydržte.

Poděkování

Jan Dvořák , 19.11.2013 17:05:38

Nikdy jsem netušil, že někdo jako je wedos bude zastávat práva svých zákazníků. Děkuji :) Máte mou podporu :) Nepodléhejte, jdete správným směrem :)

Máte mou podporu

Filip Procházka, 19.11.2013 16:27:47

Už Vás sice doporučuji kde to jde, ale teď budu ještě s větší jistotou :) A budu Vás samozřejmě nadále podporovat tak jak můžu - tedy budu u Vás kupovat služby pro sebe a své zákazníky.

Držím palce, nevzdávejte se!

Re: Máte mou podporu

Filip Procházka, 19.11.2013 16:36:25

A pak je tu ještě jedna věc - jako hosting si nemůžete udělat lepší reklamu, než když budete bránit cenzuře a šikaně ;)

Piráti

Pavel, 19.11.2013 13:48:54

Super článek, být to před volbami, řeknu že jde o propagaci Pirátů ;)

Jen k větě "Neužíváme je a nikdy jsme to ani nezkoušeli. (omamné látky)" by měl být doplněn seznam osob, na které se tvrzení vztahuje. Protože nevěřím, že to platí o všech zaměstnancích firmy, to je prakticky nemožné.

Hm

Aleš, 19.11.2013 13:14:14

Jsem moc rád, že i z mých 25 Kč přispívám na to, abyste vyhazovali peníze za právníky kvůli psychopatům, kteří na internetu vystavují návody, podle kterých si moje děti mohou vyrobit drogy. Jen tak dál. Ale já jdu od vás pryč.

Re: Hm

Josef Grill, WEDOS, 19.11.2013 13:40:50

Dobrý den,

my nehájím obsah webů a třeba to, co se tam píše. My bojujeme proti přístupu Policie. Příště budou chtít vypnout Váš web, protože se nějakému konkurentovi nebudete líbit. A zákony půjdou stranou...
To by se Vám líbilo?

Re: Hm

Filip Procházka, 19.11.2013 16:41:13

Aleš je samozřejmě troll a nemá vůbec smysl na něj reagovat.

Re: Hm

Smudla, 19.11.2013 17:22:59

Mělo by být rozhodnutí od soudu o vypnutí. Ono vypnete a majitel bude žalovat vás. Policie by tu měla být k šetření a prošetřování trestných záležitosí, ochraně lidí a né k buzerování. I když to většinou je tak, že vás buzerují například u silnice a když se něco stane a potřebujete pomoci, řeknou že s tím nic neudělají, že nemohou - většinou zákony chrání ty špatné a dobří nemají zastání - tak to je v tomhle státě :-(. Policie nerozhoduje, od toho je soud. Policie není soudní instance a snad ani nikdy nebude. Toto nepíšu že bych se zastával nějakých nelegálních záležitostí typu drog, podvodů a jiných. Pokud rozhodne soud o zastavení, tak stopka. Proto by mělo být nejdřív rozhodnutí soudu o nařízeném zastavení - pokud neposlechnete tak v tom jedete a ať se pak do Vás pustí policie. Myslím si, že by Policie měla chtít nejdřív nařízení soudu a pak teprve oslovovat hosting. Snad má někdo u policie mozek .... Osobně nesouhlasím s publikováním návodů jak pěstovat, podvody atd...........

Re: Hm

Nikola Chromý, 19.11.2013 14:07:16

Pane Aleši,
čtete někdy slova v textu a přikládáte jim význam? Nebo je pouze přežvýkáte a co zůstane v zubech, to je to správné? :-) Několikrát je v celém textu uvedeno(nebudu to počítat, ale je to tam fakt dostkrát), že Wedos tímto nepodporuje Growshopy, nepodporuje protiprávní jednání a podobné věci... Zkuste text číst, než se k tomu takto vyjádříte :-)

Re: Hm

Martin Rebroš, 19.11.2013 14:18:53

Dobrý den,

netvrdím že se zastávám syntetických a různých omamných látek. Ovšem vyjma konopí... Přečtěte si něco o jeho historii a navíc, dnes jsou již dle zákonů drogami i obyčejné bylinky.... Pokuste se někdy si něco počíst než uděláte ukvapené závěry. Uvědomte si, že to čemu vy říkáte drogy a psychopaté, mohou být jen obyčejné byliny a lidoví léčitelé. Uvědomte si, že jediné opravdové drogy jsou ty co se legálně prodávají v lékárnách, trafikách a supermarketech.... (Ano tím myslím, prášky, očkování, cigarety a alkohol a některé potraviny). Být na místě majitelů Datacentra Wedos, tak za 1. 25 korun měsíčně je jen kapka v moři... za 2. Byl bych rád, že odchází člověk, který jen díky své neinformovanosti označuje všechny jedním pojmem psychopati, ačkoli Ti lidé mají kolikrát více rozumu než vy.

Krásný den přeji :).

Re: Hm

Martin Rebroš, 19.11.2013 14:22:04

Jen ještě pro doplnění: Bylynné směsy se již nesmí označovat jako léčebné -> Tudíž napříkald lipový čaj na léčbu kašle se již ve spojení se slovem kašel stane nelegální -> nežádaný. Ano takové jsou zákony a moc($) farmacie.

Re: Hm

aleš, 19.11.2013 14:35:27

Až si Vaše děti budou vyrábět drogy tak to nebude proto, že vědí jak se to dělá, ale proto, že jste je tak vychoval.

Re: Hm

Roman, 20.11.2013 11:50:13

Souhlasím!

Ignorovat

singha, 19.11.2013 12:55:11

Jakékoliv žádosti o vypnutí webu od kohokoliv ignorovat, pokud nemá v ruce papír od soudu.

Problém svobodného internetu

Nikola Chromý, 19.11.2013 12:28:11

Zdravím,
hlavní problém svobodného internetu spočívá už v tom slově svoboda... Za veškeré svobody se muselo v historii bojovat a teď to přišlo i na internet... Problém je nejen v rádoby nelegálním obsahu (Sám se zajímam o spoustu věcí jak se dělají, či jak by se daly dělat, aniž bych je zkusil... Čistě zájem... A na to dojíždějí třeba Growshopy a podobné)
Další problém spočívá v obsahu, kde je majitel třetí strana... (Většinou velké korporace - filmy, hudba, SW - je toho plný internet [a málokdo je Linuxák aby měl veškerý potřebný SW zadarmíko :-) ]) Co v ten moment? Málokdy se povede vypátrat někoho kdo opravdu porušil zákon (třeba tím, že to uploadoval), tak se vezme první kdo je na ráně (poskytovatel hostingu/občas se povede najít někoho kdo dá odkaz na filmy, aniž by je uploadoval)
Naši zákonodárci v tom mají bordel... Bohužel i navzdory tomu, že s těmahle postupama nesouhlasí většina české internetové veřejnosti, tak jsme zvolily strany, které s tim nic neudělají kupředu... Bo tam tomu jednoduše nikdo nerozumí... a my budem až do dalších předčasných voleb moct akorát nadávat...

Přeji Wedosu spoustu sil, energie a nervů do dalších bojů, bo tohle bude běh ještě na dlouhou trať... Ale nevzdávejte se... Buďte naším Spartakusem, G. Washingtonem, A. Lincolnem, M. L. Kingem, ... :-)

Pokračovat

Jaryn, 19.11.2013 12:01:04

Neuhýbejte, neodcházejte z boje. Fandím Vám, informujte, chci sledovat, jak se to bude vyvíjet.

nepodlehnout

Honza, 19.11.2013 11:44:15

Fandím vám, ať ten boj vyhrajete.

ústavnost toho ustanovení zákona

Matěj Cepl, 19.11.2013 10:33:25

Dobrý den,

určitě Vám to řeknou Vaši právníci, ale nebylo by to ustanovení na ústavní stížnost. Rozhodování o protiprávnosti jednání podle teorie o dělbě moci přece náleží výlučně soudům a rozhodně není možné aby o protiprávnosti jednání rozhodovali soukromé osoby (autoři žádostí o stažení) resp. Policie ČR, natož abyste o protiprávnosti jednání měli rozhodovat Vy.

Pokud by se jednalo o náklady na řízení před Ústavním soudem, doporučoval bych vyhlásit veřejnou sbírku na jejich uhrazení. Jistě nejsem jediný, kdo by Vám do takové sbírky přispěl.

Hezký den,

Matěj Cepl

Perfektní

Jarda, 19.11.2013 10:13:43

Zcela souhlasím a díky za tenhle přístup!

Jen tak dál

Branislav Holý, 19.11.2013 10:10:38

Jsem rád, že ještě existují společnosti, kterým záleží na klientech a ne jen na jejich penězích. Až si příště budu vybírat hosting, určitě zvolím vás.

Wow

Jan Lukeš, 19.11.2013 10:03:39

Jsem rád, že mám u vás aspoň osobní doménu a snad můžu troškou přispět na boj za právní stát. Díky.

myslím že máte pravdu

Jiří Štylárek, 19.11.2013 09:28:23

Zároveň jsem přesvědčený že v tomto státě spravedlnost existuje jen pro někoho.
Kdo myslíte že vyhraje soudní spor. Velký a vlivný vs. malý a bez prostředků?
Nedělám si iluze.
V každém případě Vám určitě fandím a jsem s pozdravem.
Jirka Štylárek

Jen tak dál!

Pavel, 19.11.2013 08:46:32

Jen tak dál!

Nepodléhejte

Lukáš, 19.11.2013 08:27:32

Držím palce nepodlehnete.

Díky !!

Spider, 19.11.2013 07:19:13

Moje doména je u Wedosu a jsem tomu rád.

Nevzdávejte boj s molochem. S tupostí je potřeba bojovat. Díky

...

palo, 19.11.2013 06:32:55

RESPEKT WEDOSu

Díky

Petr Steinbauer, 18.11.2013 23:41:53

Nic z uvedeného není a předpokládám nikdy nebude můj případ, přesto z principu svobodného principu děkuji.

A budu jako klient děkovat i nadále (zatím 200 domén, 6 VPS)


Nelze jinak! Jednou ustoupíte a za chvíli bychom takto mohli vést klasický konkurenční boj. Nelíbí se mě konkurenční firma? Třeba protože prodává levněji? Zavolám do Wedosu, oni ji vypnou.

Diky!

Ondrej Dadok, 18.11.2013 22:13:12

Jde videt ze svuj byznys delate i pro klienty, dobrou sluzbu a nejen pro penize!

Jejich hra

Jiří Klír, 18.11.2013 21:56:48

Bezne se to dela tak, ze hoster/poskytovatel o takovych aktivitach nema ani tuseni. Znam pripady, kdy poskytovatel internetu je dotazan policii na majitele IP adresy - ve vetsine pripadu schovanou za NATem. Policii se pak vraci informace o nedohledatelnosti majitele.

Podobne se k tomu stavi i sdileci servery, ktere se odvolavaji na nemoznost sledovat veskera nahravana data na jejich servery, nicmene na udani vlastnika musi reagovat a patricne soubory smazat.

Co se tyce smlouvy se zakaznikem, tak se podle me z tohoto nejde vyvazat. Co si myslim, tak treba u VPS, ke kterym nemate pristup, to jde mimo vas. Stejne tak, jako kdyz pronajmete prodejnu a v ni se kseftuje s drogami. Nevim proc by mel byt stihan majitel prodejny, kdyz o tom nemel ani paru.

Jen tak dál

Josef Pavlovic, 18.11.2013 21:27:29

Líbí se mi, že o těchto požadavcích přemýšlíte, kéž by to šlo pořádně medializovat, a ukázat na počínající praktiky policejního státu, pak by se dotyční mohli chytnout za nos...

od ceho bysme meli soudy

Štěpán Sedláček, 18.11.2013 21:10:01

Osobne zastavam nazor, budto predbezne opatreni vydane soudem, jinak nevypinat. Je vice nez jasne, ze poskytoval hostingu ma pravo a dokonce musi vypnout hosting, kdyz by sam zjistil nebo byl upozornen, ze na nekterem z hostovanych webu se siri treba detska pornografie, nebo tam siri napadajici software, o tom zadna - nicmene hosting pouze vypne a naridi majiteli webu odstraneni zavadneho obsahu. Nicmene pristup k informacim o tom, jak si pestovat nejakou kytku, aniz by z webu vedl odkaz nebo tam byla primo napsana prodejna, kde si koupit seminko, to proste neni trestne. To je stejny, jako kdyby takhle odpalili mak a to je mnohem horsi opiat nez maruska a presto se to neresi.
Jako obdobny priklad dame:budu mit specializovany obchod pro tvorbu hydroponicke laboratore, ale nemel bych v krame jediny papir o konopi, jedine seminko a prisli mi zabavit zbozi, protoze se to da zneuzit pro pestovani marihuany. To by dle meho nazoru potom meli pozavirat vsechna zahradnictvi a obchodni domy, ktere prodavaji kvetinace a hnojiva.

Jen tak dál

Jakub Trčálek, 18.11.2013 20:36:39

Líbí se mi Váš dosavadní přístup a držím Vám palce. Jen tak dál! Nepolevujte. Je radost u Vás hostovat.

Protiprávní stát

Pavel vitsoft Šrubař, 18.11.2013 20:08:52

Jestliže neúspěšně chtějí po hostingu, aby vypnul web zveřejňující kontroverzní informace, pak by se stejnou logikou mohli chtít po ČEZu, aby vám přestal dodávat elektřinu - vždyť se tím přece taky podílí na údajném přečinu.

RESPEKT a GL!

respektanovic, 18.11.2013 20:06:48

...co dodat.

Nepodléhat

Pavel, 18.11.2013 19:39:30

pokud přistoupíte na jejich hru, za chvíli tu nezbyde ani jeden web... Získají neomezené pravomoce

Ignore

Milan Davídek, 18.11.2013 19:34:50

Řešil bych to naprostou ignorací těchto žádostí, dokud bych neměl v ruce nařízení od soudu.

tady jde o důvěryhodnost

Martin, 18.11.2013 19:34:19

Zákazníky musíte bránit zuby nehty, jinak vaše důvěryhodnost bude u bodu mrazu a proděláte více.

Nepodléhejte, právo je na vaší straně

Vojtěch Mašek, 18.11.2013 18:42:16

Sice nejsem právník ani student práva, ale shodou okolnotí jsem před pár týdny tento zákon konzultoval s odborníkem (profesorem IT práva na prestižní techické univerzitě) a i mě je jasné, že jednání zmíněných subjektů je protiprávní, nebo přinejlepším neopodstatněné. Jako první musí kontaktovat vlastníka webu a jeho požádat aby závadný obsah smazal, přičemž toto může požadovat jen a pouze u obsahu, který přímo porušuje zákon, nebo poškozuje daný subjekt. Ať už se jená o autorská práva, pomluvy nebo cokoliv jiného, nemá právo požadovat vypnutí celého webu. Pokud vlastník webu odmitne odstranit tento závadný obsah, pak může poškozený (1. příklad) delegovat žádost "výše". V druhém příkladu jestížnost naprosto nesmyslná, jestliže nemá ochrannou známku regstrovanou v dané třídě. No a třetí případ, k tomu snad ani nemá cenu se vyjadřovat, to je zkrátka úplně špatně. Také nesympatizuji s nikým, kdo porušuje zákon, ale v těchto konkrétních případech řeší všichni poškození problém špatným způsobem a měli by si raději napřed lépe nastudovat zákon, než podniknou další "bezhlavé" kroky.

...

Matěj Vařeka, 18.11.2013 18:16:31

Otázkou je co myslíte tím "podlehnout". Zastavit živnost? Zrušit služby? Nebo je tím myšleno přestat chránit klienty a prostě když Vás někdo vyzve k vypnutí tak vypnout... myslím si že první situace záleží na Vašich ziscích, které za to buďto stojí nebo ne. Druhá věc co se týče vypínání stránek je nějaký vztah mezi vámi a klientem. Ti ostatní z venku kteří arogantně požadují rychlé a bezmyšlenkové jednání vám nic nepřinesou. Pokud by jste podle nich takto začali jednat, nebyly by jste tak kde jste teď. Veškeré služby se řídí zákonem (nevhodné do 18 let, rasismus, terorismus, nenávist, šikana..) A jak jste sami poznamenali, vy nejste soudci aby jste toto posuzovali. Tím bych to neřešil pokud sami nechcete. Orgány ČR umí být velice rychlé a já osobně bych nereagoval na nic co nemá úředně ověřené razítko s rozhodnutím vyššího orgánu. To je vše.

ochrana

Jiří, 18.11.2013 18:15:47

pojištění D.A.S.?
http://das.cz/

Re: ochrana

Martin, 18.11.2013 20:12:53

pojištění D.A.S. nekryje ty případy, kdy jste jako pojistník obviněn z jakéhokoliv přečinu nebo trestného činu.
Kryje pouze ty případy, kdy Vám někdo druhý způsobí nějakou újmu na zdraví nebo majetkovou škodu...
Trochu je potřeba ten mýtus "mám pojistku u DASky, nic nse mi nemůže stát..." uvést na pravou míru...

Nevypínat

Jaroslav Weiss, 18.11.2013 18:05:12

Přeposlal jsem příspěvek Pirátům, některé znám osobně. Mohli by s tím něco udělat, je to hodně podobný jejich programu...

Re: Nevypínat

Alois Sečkár, 19.11.2013 09:33:53

já to zase vidím jako hezký materiál pro Svobodné...také řadu z nich znám osobně :) i když nevím v tuhle chvíli, co konkrétně s tím dělat, krom komentáře a snahy o zmedializování (ale to platí i pro Piráty)

Re: Nevypínat

Petr Jezek, 21.11.2013 10:52:44

Napr. Libor Michalek, senator za Piraty, Zelene a KDU muze iniciovat zmenu zakonat...

Re: Nevypínat

Jindra Buk, 21.11.2013 20:38:04

A co takhle hromadná prosba o uvedení banneru na nějaký web upozorňující na toto chování. Ten by založilo Wedos ve spolupráci s Pirátama a případně Svobodnejma ať jsem trochu apolitický. Silně to zvýší dosah Vašeho respektuhodného chování a zvýší to šanci těchto stran, dostat se příště do sněmovny (kdo ví, jestli ne už za pár měsíců :)) a tam se nejenom za Vás postavit. A při nejhorším všechny strany získají reklamu zadarmo(výhodné zejména pro Vás).

Určitě nepodléhat

Vojtěch Pátek, 18.11.2013 17:59:10

Ve chvíli, kdy stačí jeden dopis od pracovníka magistrátu (co ten má co zasahovat do domén/hostingu?!) mi přijde něco špatně. V případě, že by vešekeré hostingové společnosti rušily domény/hosting na základě podobných žádostí, tak by si na to dotyční zvykli a pak by to podle toho vypadalo (např. by člověk nenašel odpovídající hodnocení společností, protože ty velké by systematicky vypínaly weby s "nehodícím se" hodnocením).

Rozhodně jsem pro to, aby příslušné orgány postupovaly přesně dle zákona a asi bude nutné je k tomu trochu popostrčit. Bohužel si asi zvykli, že podle zákona nemusí postupovat a stačí trocha zastrašování a právník k tomu, aby dosáhli svého.

Vzhledem k číslům, kterými se zde oháníte, pro vás právní služby nemohou být velkou zátěží a můžete pomoci tam, kde by jednotlivec nic nezmohl (soukromá osoba web raději vypne, než zaplatit i desítky tisíc za soudní řízení). Po nějaké době, kdy ukážete že "takhle ne" počet neopodstatněných výzev ubyde na minimum.

Re: Určitě nepodléhat

Ondřej Bakan (oprava), 18.11.2013 18:38:03

http://webtrh.cz/154051-savana-vypnula-web-zaklade-stiznosti

Fandím vám

Jakub, 18.11.2013 17:57:38

Fandím vám, jste super hosting :), jen tak dál!

vyděržaj pijaněr

Radim, 20.11.2013 16:02:55

Dobrý den,

jako spokojený zákazník wedosu mu k tomuto přístupu gratuluji a kvituji s povděkem. Takhle to dává smysl a je to oč tu běží.