Dnes sleva 50% na webhosting NoLimit

Diskuze ke článku 'Informace ke změně DPH 1.1.2013, odstávka platebních systémů' - fórum

17.12.2012
Informace pro naše zákazníky v souvislosti se změnou výše DPH, odstávka platebních systémů na přelomu roku, převod kreditu na zálohových účtech

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

Vzájemný zápočet

Dušan Pernický, 08.01.2013 16:00:48

Jedná se tedy o vzájemný zápočet?

mojí pohledávky - vrácení zůstatku na kreditním účtu k 31.12.2012

a

mého závazku - zaplacení výzvy k platbě k navýšení kreditního účtu k 1.1.2013

Re: Vzájemný zápočet

Petr Šťastný, WEDOS, 08.01.2013 19:28:41

Ano přesně tak

Kryplové

František Vyhoňsiho, 02.01.2013 19:46:21

Zasranej Kalousek

Díky

Michal Dokoupil, 01.01.2013 21:16:09

Safryš, vím, že jsem pro Vás malá ryba, ale zrovna jsem chtěl chytnout 4 domény a prostě díky tomu přepočtu mi chybí do 83 haléřů, a nemám s sebou zrovna platební kartu, takže to nemám jak udělat. :D
Ale jinak jsou Vaše služby a přístup super, takže to nějak přežiji.

diky

Petr Steinbauer, 18.12.2012 07:19:26

Díky za rychlý průběh, silvestrovská noc je přijatelná. Nahranou částku (více jak 8K) tam ale necháme, není jak jí rychle vyčerpat.

Naopak potřebovali bychom nahrát víc, kvůli letošním daňovým odvodům ;o)

Realita

Petr Baloun, 17.12.2012 10:45:50

Dobrý den,
to jako opravdu chcete tyto služby odstavit na 12 hodin? To je půl dne. A nemyslím si, že by se to zákazníkům moc líbilo. K čemu tak dlouhá doba?

Další věcí je doporučujete, aby si zákazník vynuloval zálohový účet. Já zrovna měl v úmyslu si na zálohový účet vložit kredity. Ještě, že jsem tak neudělal.

Jinak chtělo by to vysvětlit trochu víc pro všechny, takhle je to moc odborné.

Třeba vůbec nechápu, jak se budou převádět ty kredity. Chtělo by to nějakou názornou ukázku.

Re: Realita

Petr Šťastný, WEDOS, 17.12.2012 10:50:13

Ano, odstávka bude skutečně 12 hodin. Včas ji oznamujeme, všichni o tom budou dopředu vědět a nemělo by to někomu způsobit problémy, speciálně přes silvestrovskou půlnoc. V rámci možností to opět spustíme co nejdříve. 10:00 je nejzazší termín. Co potřebujete zaplatit a prodloužit, to udělejte včas před odstávkou.

Ve článku je to vysvětleno. Kredit, který tam zůstane, vám jedním dokladem vrátíme a druhým dokladem zase hned stejnou částku na váš zálohový účet vložíme s novým DPH. Takže kredit vám tam zůstane, ale bude upraven o nové DPH.

Re: Realita

Petr Baloun, 17.12.2012 10:57:19

Včas ji oznamujete? 14 dní.
A to že bude silvestr neznamená, že to je ten nejlepší termín. Podle mě by to mělo proběhnout někdy v noci, ale jistě ne 12 hodin, i když je to ta nejdelší možnost.

Jinak to, že je to vysvětleno v článku se mi moc nezdá.

Cituji: "Pokud se na účtu nachází nevyúčtované úhrady, dojde k vystavení vyúčtování (faktury) s odečtem celé zbývající zálohy. Faktura tak bude na zápornou částku.
Pokud se na účtu nenachází nevyúčtované úhrady, bude vystaven dobropis posledního daňového dokladu na zbývající částku.
Výše uvedená faktura či daňový doklad bude následně spárován s novým daňovým dokladem, kterým se provede opětovný vklad stejného kreditu na zálohový účet (s novou výší DPH)."

Jak z toho mám pochopit, kdy co se mě jedná a že se mi odečte kredit a poté zase stejný kredit přičte?

A proč tedy doporučujete zálohový účet vynulovat, když mi stejná částka, která je tam teď zůstane i po novém roce?

Jinak promítne se DPH i do cen služeb?

Re: Realita

Petr Šťastný, WEDOS, 17.12.2012 11:17:30

Co konkrétně vás na těch 12 hodinách trápí? Co konkrétně jste na tu noc a den 1.1. plánoval a toto vám kazí plány? Proč vám přijde oznámení 14 dní dopředu málo? Já myslím že lehce přeháníte, zvláště vzhledem k tomu kolik u nás máte služeb a jak často něco objednáváte a platíte.

Já myslím, že ve článku je to vysvětleno dostatečně. Pokud nevedete účetnictví, nemusíte to nijak řešit. Pokud vedete účetnictví, konzultujte to s vaším účetním.

Vynulováním zálohového účtu docílíte toho, že se doklady pro převod kreditu na nové DPH vystavovat nebudou. To by mohlo někomu v účetnictví vadit (i když je to účetně zcela v pořádku).

Ceny služeb bez DPH se měnit nebudou, změna DPH se promítne.

Re: Realita

Petr Baloun, 17.12.2012 11:25:45

Co mě trápí, že 12 hodin nebudu moc zaplatit žádnou službu.
Co jsem plánoval? Zakoupit ještě několik domén a hostingů k doménám a otevřít několik projektů.

Proč mi přijde oznámení 14 dní dopředu málo? jelikož někteří lidé si již vše co potřebovali zaplatili a již nemají jak zálohoví účet vyprázdnit. A pak to bude někomu v účetnictví vadit.

Tak že cena se promítne díky větší sazbě DPH. tak že za hosting i doménu zaplatíme víc (i když jen o nějakých pár Kč)

Jinak závěrem nepřeháním, to že mám na své jméno jen jeden hosting a doménu neznamená, že nemám více projektů. Ovšem zbylé projekty vedu s partnerem, který je všechny má napsané na své jméno. S tím je spojené i prodlužování služeb a dokupování příplatkových služeb. Tak prosím nesuďte podle toho, co najdete ve své databázi pod mým jménem. Děkuji

A rada raději se věnujte komunikaci se zákazníky. Na fóru pro akcionáře se vás ptají, posílají vám emaily i na sociálních sítí píšou a vy stále neodpovídáte.

Re: Realita

Petr Šťastný, WEDOS, 17.12.2012 11:29:15

Vyprázdnění zálohového účtu není podmínkou a nijak vás to neomezí. Jen dostanete na začátku roku 2 doklady navíc a život půjde dál. Takže v klidu objednávejte a plaťte jako kdyby žádná změna DPH nebyla a 1.1. si nemusíte kvůli placení objednávek přivstat.

Zaplatíte celkově více nebo méně podle toho jaké DPH skutečně od 1.1.2013 bude, což ještě není 100% jisté.

Re: Realita

Petr Baloun, 17.12.2012 11:31:48

Vyprázdnění zálohového účtu, sice není podmínkou, ale doporučujete jej.
Ano život půjde dál.

No ale já si nechtěl přivstávat, ale to je zase jiné téma.

No zaplatíme celkově více.

Re: Realita

tajný, 17.12.2012 18:34:12

ty jsi ale ocas fakt že jo, kolik ti je?

Re: Realita

Petr Baloun, 17.12.2012 18:36:54

No to říká ten pravý.
Neuvedeš ani jméno a ještě se tu navážíš do lidí.
Tak že za prvé jistě mi je víc než tobě.
Za druhé jistě mám větší IQ.
Za třetí je ti úplné NIC do toho co dělám, kolik mi je, kdo jsem!

Re: Realita

tajný, 17.12.2012 18:53:02

nenavážím se do lidí, pouze do jednoho evidentně zakomplexovaného synka, to je celé :)

Re: Realita

Petr Baloun, 17.12.2012 18:55:11

Nejsem žádný synek, ale to je jasný důkaz nevyzrálého kluka ;)

Jinak je vidět, že se také stydíš za své jméno, jelikož by jsi jinak propagoval svůj názor pod svým pravým jménem.
Ano internet je svět, kde každý může být čím chce třeba i anonymem.
No nic jdu dělat něco užitečnějšího než si tu psát s klukem, kterého nechali rodiče sami doma a bojí se.

Re: Realita

Jaromír Mazal, Prostějov, 17.12.2012 21:08:57

Nemůžu jinak, než reagovat - pokud skutečně máte nějaké projekty, máte celých luxusních 14 dní pro nakoupení všech potřebných služeb. Odstávka 12 hodin pro platební systém není nic hrozného, zvlášť v uvedenou dobu.
Místo pitomých báchorek o údajných projektech se zamyslete nad tím, že dělat podobnou odstávku budou nejspíš všichni poskytovatelé služeb, protože změna DPH se prostě nikomu nevyhne. Od řady jiných poskytovatelů služeb se ani nyní informací nedočkáte.

Re: Realita

Petr Baloun, 17.12.2012 21:17:50

Klidně reagujte a přijímám váš názor, když napíšete své jméno a reagujete smysluplně.

Ano už jsme tak s kolegou učinili a máme služby nakoupeny. Jinak ale 12 hodin se mi zdá moc, ale přeci jen po silvestru moc lidí nebude a já už jsem si věci zařídil.

Jinak to nejsou pitomé báchorky, tak mě prosím neobviňujte! Jinak podobnou odstávku podle mě nebude dělat moc systémů.
Ale ano změna se nikomu nevyhne, ale nejspíše to ostatní poskytovatelé budou dělat jinak a nebo je to prostě jiná situace.
Jinak to, že wedos dává vědět dopředu je klad uznávám, že jiné společnosti dávají info jen pár dnů dopředu někdy ani to ne.

Re: Realita

David Katolický, 17.12.2012 21:20:58

Ad Petr Baloun. Nemohu nereagovat.

1) pokud vedete nekolik vetsich projektu, pak pravdepodobne bud mate svuj vlastni server, nebo minimalne multihosting. Tudiz problem konkretne muze nastat jedine v tom, ze nebudete moci koupit domenu. To ma reseni. Pri cenach domen nevidim jediny duvod, proc by nemohla byt zakoupena o 24 hodin drive, kdy vsechny systemy jeste pobezi, nebo o 10 hodin pozdeji. Pokud planujete spoustet projekt k 1.1., pak zjevne nebudete kupovat domenu 1.1. Pokud kdykoli pozdeji, ten cas odstavky je irelevantni.

2) Pokud mate zalohovy ucet, z popisu jasne vyplyva, ze neni potreba jej vycerpat. Pokud chcete neco objednavat, objednejte o trosku drive, nebo pozdeji. Ze zalohoveho uctu probihaji platby samozrejme v realnem case, tudiz nakup o par hodin drive/pozdeji nebude zadny problem, zvlaste kdyz je to dano 14 dni predem vedet. Nehlede na to, ze behem 14 dnu by jste to stihnul zaplatit i slozenkou z posty.

3) Pokud provozujete vice portalu a jste profik za ktereho se vydavate, pak jste zajiste s.r.o. firma a zvyseni cen DPH se vas prilis netyka. Co se pak ucetnictvi tyka, budete mit o 2 faktury navic. Muzete pozadat WEDOS o proplaceni nakladu za zpracovani techto 2 faktur. Zajiste radi vyhovi a v prumeru 1kc/fakturu vam prictou na zalohovy ucet.

4) Pokud vas zajimaji ceny po zvyseni DPH, pak vam to prilis problemu v ucetnictvi zrejme nenadela. A pokud vam delaji vrasky zvyseni o par desitek haleru rocne za domenu a par korun za webhosting, pripadne par desitek korun za server, myslim ze by jste se mel zamerit spise na samoobsluhy kde kupujete jidlo, kde zdrazeni bude znat vyrazneji. Dale pak na vsechno ostatni.

Nevim kolik toho mate registrovano na sebe, nevim kolik na partnera, ale pravdepodobne to nebudou stovky domen, desitky hostingu a serveru, tudiz vydaje za tyto produkty jsou ve vydajich bezneho cloveka absolutne zanedbatelne.

A pokud s timto nejste spokojen, myslim ze se bez tech vasich 2 domen WEDOS rad obejde.

Re: Realita

Petr Baloun, 17.12.2012 21:31:40

1) Ano vlastní server, ale chtěli jsme koupit doménu 31.12. ale zase aby ji nikdo neregistroval před námi, tak jsme ji koupili již dnes.
Jinak má to být o 12 hodin později ;) (maximální doba, která je uvedena)

2) Ano není potřeba vyčerpat, ale je to doporučeno a já chtěl vědět přesné informace, abych náhodou nepochopil článek špatně

3)Jinak nevydávám se za profíka, a proto abych mohl vést několik projektů nemusím být s.r.o. firma. Lze mít projekty i na sebe.
Jinak mě nejde o proplacení jen mi šlo o vysvětlení článku.

4)Nedělá mi vrásky zvýšení, ale chtěl jsem vědět, zdali to wedos promítne do cen a jak. Kolik bude stát hosting. když teď je za 360 kč. Již to nebude kulaté. Chtěl jsem jen vyjádření jak to bude

Stovky domén to určitě není, ale v desítkách se to dá počítat. Neznám moc lidí, kteří mají na sebe stovky domén.

A jak jsem již říkal, mě nejde o výdaje, ale o to, aby nedošlo k mylnému pochopení článku.

Jinak nechápu, proč píšete, že se wedos obejde bez 2 domén, když jsem již výše psal, že na sebe mám psán jen jeden projekt, ale na partnera je psán zbytek.

Jinak nechápu, proč tu všichni řešíte toto téma, když nechápete o co mi šlo a nevíte ani o všech detailech, které jsem řešil s vedením Wedos.

Re: Realita

Michal Jungmann, 17.12.2012 21:24:49

Vážený pane Baloune,

pan tajný to možná napsal nevhodně, ale Vaše požadavky/připomínky jsou myslím opravdu mimo mísu -- a mám teď na mysli i Vaše posty na G+ u příspěvků WEDOSu, nad kterými jsem v posledních dnech rovněž velice kroutil hlavou. Spočítejte si prosím, kolik u WEDOSu platíte a jaké služby za to dostáváte -- a přijde-li Vám poměr nevýhodný, běžte tam, kde Vám za stejný peníz nabídnou více...

Pro WEDOS: Nenechte se prosím rýpaly, kterým nic není recht, otrávit a rozptylovat. :-)

Za 99,9% spokojených zákazníků

Michal Jungmann

Re: Realita

Petr Baloun, 17.12.2012 21:35:29

Ne jen, že to pan tajný napsal nevhodně, ale ani není schopen vystupovat pod svým vlastním jménem.

Jinak jak jsem již psal výše, nevíte jaká byla komunikace s vedením Wedos, poté by jste již chápal mé příspěvky.

Jinak opravdu mimo mísu nejsou, všichni jim věříte vše protože píšou vše co dělají a protože mají nejnižší ceny.
A já vím, že mají nízké ceny, ale také vím proč.

Prostě vy jste se společností nejednal jako já.
Proto nemůžete posoudit. Tak že si klidně dále kruťte hlavou nad mými příspěvky.

Re: Realita

Petr Šťastný, WEDOS, 17.12.2012 21:38:58

Obávám se, že váš problém zde nechápe ani vedení společnosti, ani to co konkrétně vás trápí na té odstávce.

Re: Realita

Petr Baloun, 17.12.2012 21:44:47

Tak naposledy a konec diskuze zde.

Šlo mi o to, že jsem pořádně nechápal článek, tak jsem se snažil zeptat na detaily a požádat o vysvětlení a doplnění článku. Jen jsem to dal ostřeji najevo, jelikož jsem se snažil s panem Grillem dořešit jednu věc.
Jelikož pan Grill vůbec nekomunikoval snažil jsem se jej kontaktovat e-mail, kontaktní formulář, přes chat, G+, ale vůbec neodepisoval (bral jsem to jako ignoraci).
Proto jsem byl vytočený a když jsem nechápal přímo co jak bude v den 1.1. tak jsem začal vyvádět.
Pan Grill mi vše vysvětlil a domluvili jsme se.
Proto tuto diskuzi končím a doufám, že vám toto vysvětlení stačí Na shledanou

Re: Realita

Petr Šťastný, WEDOS, 17.12.2012 21:49:21

WEDOS není jen p. Grill. Věci ohledně akcií, které jste řešil předtím, řeší jen on jakožto majitel a jednatel společnosti - a v těchto věcech vám neodpoví a nevyřeší vaše problémy na počkání.

Věci ohledně zálohových účtů, DPH a odstávek systémů řeší zcela jiní pracovníci a nijak to spolu nesouvisí.

Re: Realita

Petr Baloun, 17.12.2012 22:05:47

Wedos není jen pan Grill, ale když se mnou nekomunikoval (a to několik dní a nechtěl jsem nic na počkání)a je to vedoucí firmy, tak ho beru jako hlavního zástupce firmy - tím pádem jako ignoraci od firmy Wedos. Stačilo kdyby za něj někdo napsal, že není dostupný a že danou situaci bude řešit až přijede z dovolený.

Jinak na G+ plus snad nepíše jen pan Grill. Ale jak jsem již vysvětloval několikrát, byl jsem naštvaný na firmu Wedos jelikož to vypadalo jako tvrdá ignorace (jelikož prostě zástupce firmy dělá viziku firmě), poté co se pan Grill připojil na internet a zjistil co se děje jsme si vše vyříkali a sjednali nápravu. Tím je vše vyjasněné a vyřešené, tak to prosím dále neřešme.

KONEC

Re: Realita

David Katolický, 17.12.2012 21:46:09

Mozna by bylo dobre se tedy nerozplyvat na forech a venovat se svym projektum. Zjevne jste jediny, kdo s tim ma problemy (ani vas partner tu nedrzkuje - ten ktery ma registrovanou vetsinu projektu) jak na g+, tak zde:)

Jedineho, ceho tim docilite je, ze si delate ne uplne vhodnou vizitku. Pokud toto pisete v nejakem kontextu, proc citujete pouze tento clanek? A mluvite pouze o tomto clanku:)

Mozna jsem natvrdly, ale podle vsech reakci at uz ze strany vedeni WEDOS se kterou se tu chvastate jak jste jednal jako nikdo jiny:) (Osobne bych rekl ze je to velmi odvazne tvrzeni), nebo ze strany kohokoli jineho jste mimo misu absolutne vy:) A jestli vite proc je Wedos tak levny (z kontextu to vyznelo jakoby jste to prirovnaval kvalite jejich sluzeb), proc jeho sluzeb vyuzivate??

Nic mene, mozna az dospejete, nebudete uplne nadseny za to, ze vsude ve vyhledavacich k vasemu jmenu budou naindexovany takovyhle s prominutim ubohy reakce.

Preji hezky vecer

Re: Realita

Petr Baloun, 17.12.2012 21:51:45

Jenom pro vás a už opravdu konec.
partner nereaguje jelikož by bylo zbytečné aby jsme sem psali dva.
Jinak své přehnané reakce jsem vysvětlil již výše.

Jinak proč se oháním v tomto článku a ne v jiném, jelikož to co jsem řešil s panem Grillem bylo osobní a nemohu to zatím prozradit.

Jinak nechci se chvástat, ale snažím se s Wedos komunikovat. Ale to nejde vysvětlit.

Já nepřirovnal jejich cenu k nekvalitním službám. Jinak já jsem u wedos, jelikož jsem s nimi již od začátku a také se chci podílet na jejich vývoji.

Jinak prosím nesnažte se mi podávat výchovné rady. CO jsem napsal jsem napsal. Vysvětlení jsem podal a nemusí být o mě vždy na internetu jen to hezké. A jinak kdo mě zná mimo internet, tak ví jaký jsem :).
Přeji krásný zbytek týdne

Re: Realita

Tomáš Bára, 17.12.2012 21:54:35

Cituji.: "A rada raději se věnujte komunikaci se zákazníky."

Toto bych doporučil i já.. Snad v 90% případů jsem byl nespokojen s tím, jak jednáte se zákazníky. Vždy je jen odbydete.!

Se službami jsem jinak spokojen (Po předání kontaktu na vyšší místo, než je SUPPORT, který nehodlá nic řešit.) ale zákaznickou podporu pošlete na školení do http://websupport.cz/ či http://www.onebit.cz/

Jinak dopředu: na mé jméno mám jedno testovací VPS a hrstku domén..;-)

Re: Realita

Petr Šťastný, WEDOS, 17.12.2012 21:58:17

Pokud jste nebyl spokojen s prací zákaznické podpory, můžete kontaktovat přímo vedení a podat reklamaci ke konkrétnímu případu:

http://hosting.wedos.com/cs/kontakty.html

Re: Realita

Jakub Zverina, 18.12.2012 09:20:05

To opravdu nechapu, je takovej problem tu domenu koupit o par hodin driv nebo pozdeji? :)

Re: Realita

Petr Steinbauer, 18.12.2012 09:32:49

Ber to tak, že David Katolický je troll.
Na Google+ má sice účet, v kruzích ho má 20 lidí. Proklikl jsem 5 z nich a - linkovali na sebe navzájem a sami neměli žádné (nebo jeden "uni") posty.

Takže to - já osobně - vidím jen jako trolling konkurence, nebo osobní.

Dle mě to wedos o moc lépe udělat nemohl.
PS: nejsem s nima nijak spřízněný, jsem jen klient, co jim syle love.

Re: Realita

David Katolický, 18.12.2012 10:22:38

Tva odpoved je taky hodne prinosna.

Ano, priznavam se, g+ mam. Mam ho v podstate jen proto,ze aktivne vyuzivam jine sluzby google. Nikde netvrdim, ze jsem aktivni na g+.

Takze se svymi narazkamy na trolly klidne muzes prestat a nestracet s tim cas:) To ze na socialni site nepisu, ze jsem si dal obed, ze jdu do prace nebo ze me svedi zadek neznamena, ze je nepouzivam jako watcher;-) Na cemz neni nic spatneho - dle meho pohledu.

Re: Realita

Petr Steinbauer, 18.12.2012 10:30:58

To jistě ne, ale pokud tady někdo ryje do něčeho co se ve své podstatě nedá udělat o moc lépe, tak se nemůžete divit, že když si Vás někdo chce ověřit pomocí Google a nic o Vás nenajde, tak si myslí že jste jen rejpal od konkurence...

Končíme, tohle nikam nevede ;o) Moudřejší ustoupí.

Re: Realita

Petr Kundrata, 02.01.2013 10:10:31

Tak dá se očekávat, že 31.12.2012 o půlnoci vyprší pár tisíc nezaplacených domén - stanou se volnými. A kdo si přivstane, tak může něco pěkného nakoupit. Proto by bylo mnohem vhodnější období pro odstávku o den dříve.

Když se na tu celou transakci dívám z daňového pohledu (amatérského), tak ti, kteří doufali, že si k wedosu přesunou peníze a budou je mít ve výdajích, tak mají smůlu - WEDOS jim je formálně pošle zpět - zákazníci z nich zaplatí daň z příjmu právnických osob a WEDOS je zase vezme zpět.

V opačném případě by tuto daň musel odvést WEDOS a to se mu logicky nechce.

Pro živnostníky používající výdajové paušály bude tato operace také nenulová - budou mít prostě další příjem.

V mém případě ale o nic nejde - mám na zálohovém účtu pár korun.

Re: Realita

Petr Steinbauer, 02.01.2013 10:16:17

Jen se pozastavím nad jednou nelogičností:

Proč by k nějaké půlnoci úplně obyčejného dne mělo být více domén než úplně jiné dny v roce? Nic.cz tohle přece neřeší doménu máte od dne XX a hodiny YY do dne XXX a hodiny YY, nějaký konce roku v tom nehrají roli...

Re: Realita - půlnoční registrace domény

Petr Kundrata, 02.01.2013 12:57:52

Pravděpodobně je různá situace pro různé registrátory. Já mám domény jen .org a .eu (přes WEDOS) a ty jsou všechny registrovány k nějaké konkrétní minutě, ale vyprší na konci měsíce (tj. dostal jsem pár dní zdarma).

Nejčistější řešení tohoto problému bych viděl odstávku ukončenou k 1.1.2013 00:00:00 nebo nějaký omezený způsob čerpání ze zálohového účtu (do 95%).

Je ale možné, že stejně by všichni zákazníci slavili a tyto speciality by nikdo nevyužil - o tom, kolik lidí a kdy registruje domény má WEDOS určitě přehled.

Re: Realita

Petr Šťastný, WEDOS, 02.01.2013 10:53:10

Odstávku nebylo možné provést dříve. Právě v noci z 31.12. na 1.1. se lámala změna DPH, a tak bylo potřeba systémy odstavit, udělat potřebné operace, přecenit objednávky a pak jej opět spustit. Jiný den by to nešlo.

Navíc odstávka nakonec trvala pouze do 2:00, takže byla výrazně kratší než bylo avizováno.

Re: Realita

Martin, 31.01.2013 23:57:36

Smekám, že dokážete takhle dlouho a kulturně odolávat diskuzním trollům.