Dnes sleva 50% na webhosting NoLimit

Diskuze ke článku 'Proč (ne)využít Věrnostní akciový program' - fórum

13.07.2012
Proč (ne)využít Věrnostní akciový program?

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

RČ nebo IČO?

Pavel, 17.07.2012 14:48:17

Dobrý den

já to chápu, ten jeden příspěvek byl na toho pana Součka, který tu psal a obvinil, že chcete ven z Wedosu vytáhnout akcie a zaplatit z toho dluh a že je to divné a tak dále.

Já jsem okopíroval jen část z obch. rejstříku, kterou jsem považoval za klíčovou a ze které mi bylo jasné, že to žádný podvod být nemůže.
Tolik tedy k tomu výpisu.

Nyní bych se chtěl zeptat, zda je lepší mít akcie napsané na IČO nebo na rodné číslo? Jaké jsou mezi tím rozdíly, výhody, nevýhody, rizika, administrace a tak podobně.Můžete k tomu pár vět? Díky.

Re: RČ nebo IČO?

Josef Grill, WEDOS, 17.07.2012 15:16:47

Dobrý den,

pokud jde o rozdíly a rozhodnutí, zda to mít na IČO nebo rodné číslo, tak tam obecně v právech a povinnostech žádné rozdíly nejsou.

Akcie jsou majetek. Je tedy potřeba na ně tak pohlížet. V případě smrti se řeší dědění nebo například musíte řešit darování a případné darovací daně.

Stejně tak se řeší daňové aspekty při prodeji a zisku apod. Jsou odlišnosti v osvobození od placení daní apod.
Pokud je koupíte na IČO, tak je musíte vést v majetku a účtovat vše co s nimi souvisí.

Hezky jsou daně související s převodem sepsané zde, ale je to dlouhé:
http://www.danarionline.cz/archiv/dokument/doc-d33804v43258-zdaneni-prijmu-z-prodeje-akcii/

Předpokládáme, že naše nabídka osloví zájemce s hodnotami ve stokorunách a tak tam by bylo určitě zajímavější to mít na rodné číslo, protože by tam nebyly žádné daňové a účetní aspekty.

Od příštího roku by dokonce mělo být osvobozeno dvojí zdanění dividend. Tedy situace, kdy byla vyplacena dividenda (jež zdaňuje už přímo společnost vyplácející dividendu) například právnické osobě, která ji musel ještě jednou zdanit jako příjem.

WEDOS Internet, a.s. a WEDOS LIMITED

Pavel, 16.07.2012 23:29:09

Jaké jsou vzájemné vztahy mezi Wedos Internet a Wedos Property? W. Internet je se sídlem na Hluboké a W. Property stále v Kyperské republice, proč?

Pak by mě zajímalo, proč v dozorčí radě jsou další, evidentně, příbuzní J. Grilla? Takhle je to běžné i jinde v jiných společnostech?

Já se omlouvám za otázky, ale je to moje úplně první zkušenost s akciemi a proto se, možná hloupě, ptám na samozřejmé věci uvedené v obch. rejstříku.

Re: WEDOS Internet, a.s. a WEDOS LIMITED

Josef Grill, WEDOS, 17.07.2012 08:38:40

Dobrý den,

vztahy mezi WEDOS Internet a WEDOS Property vidíte z obchodního rejstříku. Obě společnosti vlastním v tomto okamžiku já. Ani jedna z nich nemá nic společného s Kyprem. S Kyprem mají něco společného jiné společnosti, ale tyto dvě, které souvisejí s úpisem, ne.
WEDOS Internet je majitelem celého hostingu a nyní bude i majitelem budovy Datacentra (a WEDOS Property za to získá akcie).

Příbuzní - ne všichni jsou příbuzní, ale to není podstatné. Proč tam jsou? To je velmi jednoduché. Zkuste najít 5 dalších lidí, kteří se nechají zapsat do obchodního rejstříku, kde mají určité povinnosti a určitou zodpovědnost. Akciová společnost tam musí mít minimálně 3 plus 3 lidi a je to problém. Předpokládáme, že v budoucnu dojde ke změnám. Například při určitém počtu zaměstnanců budou muset mít i jednoho člena zaměstnanci.

Za otázky se neomlouvejte. Jsme naopak rádi, že se tady takhle dají vysvětlit všechny okolnosti. I to co nás nenapadne. Je lepší si to takhle vysvětlit, než vzbuzovat jakékoliv pochybnosti nebo dohady v budoucnu.

Tak už jsem to pochopil proč wedos vydává akcie

J. Souček, 16.07.2012 19:37:20

viz. výpis na justici - https://or.justice.cz/ias/ui/vypis-vypis?subjektId=isor%3a300013328&typ=actual&klic=ICt251%2bHBgFzRR67HrPfWA%3d%3d

Prostě a jednoduše - mistr Grill má ve Wedosu pohledávku ve výši 10 055 250,59 Kč a vydáním akcií za 3 mil. je cílem jak z tu pohledávku snížit a vytáhnout to v pěnězích ven z firmy. Jinak to totiž ani vytáhnout nejde.

Takže Wedos vydá akcie za 3 mil. Kč a ty peníze nepůjdou do žádné investice o které se tady mluví ale prostě pan Grill potřebuje nějak navrátit svou investici tak mu k tomu pomohou akcionáři. Jak jednoduché!

Re: Tak už jsem to pochopil proč wedos vydává akcie

Pavel, 16.07.2012 23:09:19

To je dost závažné obvinění, ale snad není zločin dostat se do záporných čísel, zvláště u projektů jako je výstavba nového datacentra a navíc se o tom už tady taky mluvilo a já si myslím, že se nic zatím netajilo. Otázkou pak zůstává, jak se bude podnikání vyvíjet dál, ale samo o sobě na tom není nic špatného. Josef Grill na tohle taky určitě odpoví.

Já bych spíš měl otázku na skutečnost, že je tam stále sídlo na tom Kypru? Já myslel, že se to změní spolu s tou poslední aktualizací, což je někdy toho 13. 7. minulý pátek.

Re: Tak už jsem to pochopil proč wedos vydává akcie

Josef Grill, WEDOS, 17.07.2012 08:30:14

Dobrý den,

odpověď na příspěvek jsem již odeslal.
Naprosto s Vámi souhlasím v tom, že není vůbec nic špatného na tom, když budujete něco hodnotného jako je třeba nové datacentrum.

Pokud jde o vývoj do budoucna, tak samozřejmě nikdo neví co bude, ale naší snahou je maximální rozvoj, ale tak aby to nemělo vliv na kvalitu služeb. Chystáme i nové služby a chceme se rozvíjet i na další trhy. Vše záleží na nás.

V ČR jsme odstartovali raketovým tempem, po pár měsících jsme se usadili na čele žebříků. Držíme se tam již téměř dva roky. Nejsme tady nějaký výstřelek.

Pokud jde o Kypr, tak v obchodním rejstříku (v aktuálním výpisu) už nefiguruje.

Re: Tak už jsem to pochopil proč wedos vydává akcie

Pavel, 16.07.2012 23:15:55

Přesně je to tam uvedené takto a nechápu z čeho usuzujete, že se za to nekoupí nové technologie

Viz: "Místem pro upsání akcií je Hluboká nad Vltavou, Hamry 1331, PSČ 373 41. Mgr. Josef Grill, jakožto jediný akcionář společnosti WEDOS Internet, a.s. uděluje souhlas s tím, aby emisní kurz akcií nově upsaných na zvýšení základního kapitálu byl splacen započtením části peněžitých pohledávek v celkové výši 10 055 250,59 Kč (slovy desetmilionů padesátpěttisícdvěstěpadesát korun českých padesátdevět haléřů) předem určeného zájemce, kterým je Mgr. Josef Grill, nar. 13. 7. 1973, bytem Hluboká nad Vltavou, Hamry 1331, PSČ 373 41, kterou má za společností WEDOS Internet, a.s. z titulu půjček poskytnutých jednak v EUR a jednak v českých korunách panem Mgr. Josefem Grillem společnosti WEDOS Internet, a.s. proti pohledávce společnosti WEDOS Internet, a.s. na splacení emisního kurzu upsaných akcií.
Mgr. Josef Grill splatí emisní kurz jím upsaných akcií uzavřením dohody o započtení pohledávek. Dohoda o zápočtu pohledávek musí být uzavřena před podáním návrhu na zápis zvýšení základního kapitálu do obchodního rejstříku, nejpozději do 15 dnů od zápisu rozhodnutí jediného akcionáře o zvýšení základního kapitálu do obchodního rejstříku.
Emisní kurz všech 70000 ks (sedmdesátitisíc kusů) nově vydávaných akcií tak bude splacen výhradně započtením pohledávek.
Za shora blíže specifikovaný vklad vydá společnost 70000 ks (sedmdesáttisíc kusů) akcií o jmenovité hodnotě každé akcie 100,- Kč (slovy jednosto korun českých), označené čísly 130 001 až 200 000 předem určenému zájemci Mgr. Josefu Grillovi. "

Můžete mi to vysvětlit, pane Součku?

Re: Tak už jsem to pochopil proč wedos vydává akcie

Josef Grill, WEDOS, 17.07.2012 08:24:18

Vážený pane,

děkuji za příspěvek. Nemyslím, že jste tak dobrý detektiv :-), protože jste záměrně nerozvedl také další řádky v obchodním rejstříku.

Je dost nefér podobné obvinění, protože jste se jistě dočetl, mnohem víc.

Neuvedl jste, že:
- moje pohledávky vůči firmě budou přeměněny jako základní kapitál. Nebudu tedy mít pohledávky, ale akcie a znamená to, že projektu věřím a věřím dividendám a věřím návratnosti mých investic prostřednictvím dividend a věřím zhodnocení projektu,
- ponechaná částka 3 miliony bude upsána také jako základní kapitál. Nastane to v případě, že veřejný úpis nebude úspěšný. Jistě chápete tu logiku. Je to tam schválně z důvodu, aby v případě nezájmu o veřejný úpis nebyla celá "operace" kolem navyšování neplatná a celé se to nemuselo rušit.

Vůbec jsme nevěděli jak to s veřejným úpisem bude. Náš nápad jsme zveřejnili loni na Dnech otevřených dveří. Každý nás zrazoval, že nebude zájem. Proto tam byla ponechána ta rezerva, aby bylo navýšení (i v případě nezájmu) dokončeno.

Myslím si, že jsme jasně přehledně vysvětlili co chceme dělat a co a jak a proč děláme. Pokud chcete vytrhávat některé informace ze souvislostí, tak to samozřejmě potom každou informaci můžete vykládat jinak. Máte-li zájem hledat další chyby, tak nemusíte složitě skrývat svoji identitu.

Každý rozumný člověk z našeho popisu musí pochopit všechny okolnosti.

ověření akcionáře

Jaroslav Skoupý, 16.07.2012 17:41:33

Chtěl bych se zeptat jak ověříte totožnost akcionáře - tzn. když předáte soudu, že vlastníkem akcie je Jarda Vomáčka tak jak bude ověřeno že je to skutečně Jarda...

Re: ověření akcionáře

Josef Grill, WEDOS, 17.07.2012 08:42:11

Dobrý den,

ověření by se muselo provádět jen u transakcí s vyšší sumou. Nyní předpokládáme, že je v zájmu každého akcionáře registrovat se na pravé údaje.

Máme připravené u rezervace následující upozornění (může být ještě změněno):
Důležité upozornění: akcie jsou cenné papíry na jméno a proto si důkladně zvažte na koho budete objednávku provádět. Pozdější změny jsou možné, ale je nutné je správně autorizovat a zároveň je nutné vzít v úvahu daňové aspekty převodu akcií. Z toho důvodu upozorňujeme na to, že pokud vyplníte nepravdivé nebo neúplné údaje, tak nebude možné změny řádně autorizovat a mohou nastat dosti komplikované situace. Zároveň u změn je nutné respektovat daňové předpisy, které se týkají zdanění převodů cenných papírů při jejich prodeji, případně darování. Nepodceňujte důležitost vyplněných údajů. Akcie jsou majetek a proto je potřeba se podle toho chovat zodpovědně.

Zálohový účet

Petr Polák, 16.07.2012 11:24:53

Dobrý den, bude možné uhradit zakoupení akciového podílu ze zálohového účtu stávajícího zákazníka Wedosu? Předem děkuji a zdravím.

Re: Zálohový účet

Josef Grill, WEDOS, 16.07.2012 12:42:40

Dobrý den,

možné to není. Je to každé jiná záležitost. Platba musí přijít na zvláštní bankovní účet, který je schválen soudem. Soud následně ověří, že platby přišly. Na základě toho to bude zapsané do obchodního rejstříku.

Co vse

Michal, 15.07.2012 21:25:24

Dobry den,
nabidka vypada smysluplne, jeste by me zajimalo zda se jedna pouze o akcie firmy spojene se serverovnou nebo akcie celeho Wedosu (tj vcetne sekce webovych portalu atd.)
A pak je samozrejme dulezity nejaky vysledek za minuly rok - pocet klientu, obrat, zisk (i kdyz znovu investovany)

Re: Co vse

Josef Grill, WEDOS, 15.07.2012 21:31:37

Dobrý den,

detaily a čísla zveřejníme zítra. My jsme doposud jen investovali. Hodně investovali. Tak je hospodářský výsledek obrovský mínus. Jsou tam odpisy, časové rozlišení apod., hodně věcí rovnou daných do nákladů. Z toho pohledu vypadají čísla špatně, ale vše je smysluplně investováno. Máme nyní všechno a potřebujeme "jen" růst.
Jako protihodnotu nabízíme mnohem, ale mnohem víc, než je prodejní cena akcie. Vše představíme.

Sekce webových portálů je jiná firma a ta do úpisu nepatří. Tam jsou záležitosti, které nesouvisí přímo s hostingem (vase-stavba.cz, pojisteni.cz, pravnik.cz apod.) a to řeší jiní lidé.

administrativní aspekty úpisu

Potenciální zájemce :-), 14.07.2012 13:34:59

Dobrý den, prosím o informaci (pokud se to již psalo, pak jen o odkaz), jak bude organizačně řešen úpis.
Předem děkuji a zdravím.

Re: administrativní aspekty úpisu

Josef Grill, WEDOS, 14.07.2012 18:37:28

Dobrý den,

zatím článek nebyl. Bude zveřejněn na počátku příštího týdne a bude obsahovat i harmonogram.
Příští týden bychom to měli celé spustit.

Valná hromada

Pavel, 13.07.2012 23:10:47

V předchozích článích bylo uvedeno, že pro akcionáře bude i valná hromada, že zde bude možnost e. hlasování a tak dále. Já na to navážu a chci se zeptat, jestli se nebojíte toho, že si nějaká nastrčená osoba nebo osoby koupí mnoho akcií a pak budou na valné hromadě škodit Wedosu? Taky může nastat situace, kdy si akcionáři odhlasují něco, co bude k ničemu, byť to bude odhlasované v nejlepší víře. Co potom s tím? vy píšete, že jste otevření různým námitkám, názorům, radám nebo návrhům zákazníků, takže nějaká el. hlasování jsou potom k ničemu. A navíc vy znáte nejlépe svoje podnikání a můžete se rozhodnout, co akceptujete a co nikoliv. Pak mi přijde toto všechno zbytečné a dokonce nebezpečné... Je to tedy dobrý nápad, aby akcionáři měli taková práva a umožňuje zákon v tomhle směru nějaká omezení pro akcionáře?

Re: Valná hromada

Josef Grill, WEDOS, 13.07.2012 23:25:05

Dobrý den,

podobná rizika existují, ale s tím nic neuděláme. Chceme komunikovat, naslouchat a spolupracovat.
Hlasování je jedna věc a komunikace nad problémy a otázkami je druhá věc.

Samozřejmě, že budeme muset akcionářům vysvětlovat, proč si myslíme, že něco je lepší tak a něco jinak. Nám pomůže i ten názor druhé strany, protože to budou naši zákazníci a my děláme služby pro zákazníky. Proto je pro nás i ten názor důležitý.
Tohle může být naše obrovská výhoda.

Práva můžete při emisi akcií omezit, ale chceme "hrát" fér a proto jsme žádné takové omezení nezakotvili a změnit to nelze.

Re: Valná hromada

Jarek, 13.07.2012 23:39:39

Jak muze skodit s 13%? Wedos ziska 3.000.000 za nic. tedy vlastne za slevy, ktere stejne rozdava... minoritni akcionari budou vlastne fungovat jen jako kasicka (male porcelanove prasatko...)

Re: Valná hromada

Josef Grill, WEDOS, 13.07.2012 23:45:16

Dobrý den,

škodit může i s jedinou akcií. To neznáte asi obchodní zákoník.

Netvrdíte pravdu v tom, že klient nezíská nic. Získá podíl na budově, na vybavení, na hodnotách firmy. Ta reálná hodnota je nyní výrazně vyšší, než zapsaný základní kapitál v obchodním rejstříku. Klient získá mnohem víc.

Navíc klient získá i případný podíl na dividendě.

Skutečně do toho nikoho nenutíme.

Re: Valná hromada

AW, 14.07.2012 10:59:58

"škodit může i s jedinou akcií."

To jsou kecy. Majoritni vlastnik WEDOS si muze za penize drobnych akcionaru rozhodovat o cem chce.

Pan Grill trochu prekrucuje skutecnost.
Nebo znate nekoho, kdo za par stovek nakoupenych akcii ridi CEZ nebo BUDVAR?
Leda hovno.

Wedos pouze potrebuje zafinancovat dalsi rozvoj a do takto riskatniho podniku se mu nechce davat svoje dalsi penize. Vymyslel to elegantne a v souladu se zakonem, o tom zadna.

Pokud se to nepovede, tak preci zadny z tech malych akcionaru "pro par ztracenych stovek" nebude pana Grilla honit nekde po Kypru, ze?


Re: Valná hromada

Josef Grill, WEDOS, 14.07.2012 17:42:56

Dobrý den,

děkuji za reakci.

Nikdo nic nepřekrucuje. Nikdo nemluví o řízení, ale o tom, že i minoritní akcionář může hodně věcí ovlivnit.
Pokud byste znal obchodní zákoník, tak budete vědět, že existují možnosti. Stejně tak se to stalo zrovna ČEZu a jiným...

Je škoda, že se bojíte pod své názory podepsat a dokážete jen kritizovat.

Re: Valná hromada

AW, 15.07.2012 00:06:18

To jsou samozrejme kecy.

Minoritni akcionar nemuze nic, jen se modlit, ze za jeho vlozene penize do akciovky majoritni akcionar, tedy v tomto pripade WEDOS, svymi rozhodnutimi bude firmu smerovat spravnym smerem.

Jeste k prekrucovani skutecnosti:
Kdyz si spocitam, kolik penez Vas stala ta skoro prazdna serverovna, kterou ted rok a pul mate, a kolik stoji jeji provoz (oni ty servery prece jen neco spolknou, klimatizace taky, konektivita taky neni zadarmo apod.), neni to mala castka.
Vite, kolik stoji v Praze ve stejne vybavenem datacentru tech 10 racku, ktere mate dneska v te vasi serverovne? Neco malo pres 200 tisic (se vsim vsudy - elektrika, konektivita, proste komplet) - a to navic bez jakekoliv slevy. Jednoduchou selskou matematikou je jasne, ze za ty "zapikolovane" penize, ktere jste do budovy a vseho kolem "nalili", jsem v Praze za techto podminek schopen byt v najmu cca 15 let. Moje vyhody jsou ty, ze si racky muzu pronajimat postupne a platit skutecne jen to, co si pronajmu (nikoliv celou serverovnu), dale se o chlazeni, podporu, spolecne prostory apod. delim s ostatnimi, takze tento pronajem je na provoz daleko levnejsi nez vase soukroma serverovna, jejiz kompletni provoz musite hradit. Tolik tedy k prekrucovani skutecnosti.
Kdyz vam to ale ostatni "zerou", je to jejich vec.

Re: Valná hromada

Josef Grill, WEDOS, 15.07.2012 00:48:41

Dobrý den,

děkujeme. Představte se nám, prosím. Bude to nejlepší, protože budeme vědět jaké máte zkušenosti.

Zopakujeme si tedy to, že nikoho nenutíme se zúčastnit. Ani vás, ani nikoho jiného. Berte to tak, prosím.

Pokud jde to co jste psal dál. Tak nikdo nic nepřekrucuje. Máme skoro prázdnou serverovnu, protože to má svůj důvod. Dovolili jsme si i zrušit nabídku serverhousingu (serverhostingu) a rackhousingu. Víme proč to děláme. Má to svůj smysl a šetříme si kapacity pro sebe. Pokud jde o náklady, tak investice nebyla malá, ale vy jste nám na ni nedal :-) . Nyní máme hlavně provozní náklady, které souvisejí s elektřinou (provoz serverů a chlazení). Není to malá částka, ale platíme přesně za to, co spotřebujeme. Takže nás to vychází dobře.

Pokud jde o to informace o pronájmu racků v Praze. Tak věřte, že víme kolik co kde stojí. Pohybujeme se v oboru od roku 1997 a již jsme vybudovali jiné datacentrum. Proč? Protože to má smysl! Ekonomický, provozní, organizační atd.
To předchozí datacentrum má taky smysl a funguje podobně. Jen my máme ekologičtější, ekonomičtější a modernější verzi.

Myslíte si, že pokud bychom nevěděli, že předchozí datacentrum mělo smysl a že bylo úspěšné, že bychom šli do něčeho podobného znovu?

Shodou náhod u nás byla například exkurze ze Seznamu. Chtějí taky stavět a to mají "pouze" necelých 1500 serverů. To dáte do 32 racků. Taky chtějí stavět a chtějí do svého... Vědí proč.

Zapomínáte na pár zásadních věcí. Na co?
1) vámi uváděná cena nezahrnuje příkon do racků 5-8 kW, ale pouze 1 nebo maximálně 2 kW
2) další elektřina vás vyjde na nemalé peníze (7 a víc korun za kWh), ale vždy větší než nás (my nakupujeme přímo od distributora a ne od datacentra, kde je rozpuštěna i režie datacentra)
3) platíme také postupně, jednou jsme vybudovali a je to, to jsme si zaplatili ze svého a je to naše investice
4) máme možnosti růstu a ne jak v některých datacentrech v Praze, kde nejsou prostory nebo to máte rozdělené v různých prostorách apod.
5) za kvalitu si ručíme sami, což je nejlepší, vše máme udělané podle našich představ a hlavně potřeb, což nikdy v cizím nedokážete
6) máme například přepěťové ochrany a proudové chrániče na každý jistič a jističe rozdělené podle vlastních potřeb (dostatečný počet na rack), což je docela zásadní a není to běžné
7) máme to k serverům asi 30 schodů, což je z hlediska servisu a rychlosti zásahu nejlepší možné řešení
8) máme sklad náhradních dílů v budově
9) máme kanceláře v budově
10) máme nonstop podporu v budově
11) máme vlastní datovou síť po budově, kde řešíme odděleně naše data a zákaznická data, vše je duální (rozvody a routery a switche), částečně na optice
12) za jakékoliv kabeláže, úpravy, změny a rozvody v cizím datacentru draze platíme
13)vámi uváděná cena není pro racky 46+3 U (17% rozdíl) oproti běžným 42U), které používáme my a které můžeme plně obsadit a dokážeme je i při plném obsazení uchladit (což vůbec není sranda)

A tak by šlo pokračovat dále, ale to bych tady psal slohové cvičení.
Víte proč nám naše služby fungují spolehlivě? Podíl na tom má i to naše datacentrum, které je udělané podle našich představ a potřeb...

Úspora v našem případě dnes dělá minimálně 150-200 tisíc měsíčně (ano po sečtení všech výhod a rozdílů v ceně) a s rostoucím počtem racků se bude tato úspora zvětšovat v náš prospěch.

Cena pronájmu racků s takovým napájením, konektivitou do každého racku 1 Gbps, rozdělením napájení na jističe 10 a 16A, dvě nezávislé napájení apod... se pohybuje řádově okolo 40-60 tisíc korun za jeden rack měsíčně.
Pokud dodáte kontakt, tak vám rád pošlu nabídky a kontakty na podobné řešení.

Představte se, prosím, napište nám něco o sobě. Napište jaké máte zkušenosti apod.

Re: Valná hromada

JK, 15.07.2012 12:54:53

Nezdá se Vám, že tvrzení "I s 1 akcií můžete škodit" je trochu hodně nadsazené? Pokud při základním kapitálu 20 mil. Kč nemáte min 5%, tak se na Vás nikde neohlíží!

Viz. třeba zde: http://www.pravnik.cz/a/190/prava-akcionaru-v-ceskem-pravnim-radu.html

Takže minimální nákup akcií za 1 000 000 Kč a můžete do toho konečně začít kecat... Tak to se tu najde asi každý druhý co vyhrábne doma v krabici pod postelí mega a půjde si koupit pár akcií jak do sámošky :-)

Re: Valná hromada

Josef Grill, WEDOS, 15.07.2012 13:12:56

Dobrý den,

jako náš velký anonymní kritik zapomínáte na fakt, že uvolňujeme 13% akcií a tudíž se akcionáři mohou spojit a dosáhnout tak čeho potřebují - pokud to bude v zájmu společnosti, respektive pokud majoritní akcionář bude poškozovat společnost nebo minoritní akcionáře.
Pokud budeme dělat něco špatně (pro malé akcionáře nebo pro společnost), tak se určitě máme na co těšit. Proto je v našem zájmu nic takového nedělat.

Akcionář s jednou akcií může dělat problémy. Může podat návrh na vyslovení neplatnosti valné hromady apod.

Kupte si kolik uznáte za vhodné. Něco jsme vybudovali a nyní za určitých (více než vynikajících) podmínek umožníme se k nám přidat. Pokud nemáte zájem, tak nevadí. Kupovat nemusíte. Zkuste vybudovat něco sám. Nevím, proč nám věnujete tolik času a tolik pozornosti.

Re: Valná hromada

JK, 16.07.2012 15:28:54

Důvod je zřejmý - v akciových trzích se narozdíl od většiny zde přítomných orientuji a mě nenakecáte, to co se tu snažíte nalhat ostatním...
Zda koupím nebo ne, to není předmětem diskuze. Bude otázka co představíte, pokud to bude nabídka tak super, jak všem cpete, tak klidně koupím všech 30 tis. akcií, ale myslím, že tu zatím jen mažete med kolem huby a skutek utek...

Re: Valná hromada

Josef Grill, WEDOS, 17.07.2012 08:47:04

Dobrý den,

nikdo se nikomu nesnaží nic nalhat.

Informace o tom, co a jak mohou akcionáři, popisujeme přesně. Vše v souladu s tím, jak je to v zákoně.

Nikomu neslibujeme to, že bude s jednou akcií řídit a ovládat celou společnost, ale to neznamená, že nemůže svoje zájmy bránit. Samozřejmě, že pokud má jiný podíl, tak má i jiné možnosti. Naše nabídka je taková jaká je a pokud někdo má zájem, tak ji může využít. Pokud zájem nemá, tak může přihlížet. Nabízíme více než zajímavou protihodnotu.

Re: Valná hromada

JK, 14.07.2012 20:38:59

Ale notak, nebuď hloupý. Wedos chce prodat nepodstatné procento akcií, získat tím pár Korun (např. 1 milion) od malých akcionářů a lidem určitě omezí možnost nákupu na tak malé podíly, že i když budeš chtít něco prosazovat, tak Tě nikdo posluchat nebude.

Wedos by byl úplně mimo, kdyby opustip majoritní podíl, ten si samozřejmě ponechá a tím pádem si akcionáři mohou hlasovat jak chtějí, ale Wedos je vždy jako majoritní vlastník přehlasuje.

Prakticky budou akcionáři jen loutky! Hraje se to velké divadlo, jak super můžeš vydělat na jejich úspěších, ale pokud chtějí investovat do dalšího rozvoje, tak po několik dalších let nic neuvidíš a do budoucna asi taky ne. Když tak za pár stovek teď do budoucna pár desetikorun...

Hlavní o co tu jde:
1) Získat peníze na rozvoj, které nemají a nechtějí investovat ze soukromého nebo dokonce brát úvěr (kdo by ho taky splácel, takhle je to bez úroků)
2) Ti co nacpou peníze do 0,0000000001% firmy budou jak splašený nahánět nové zákazníky, jen aby se firmě dobře zařilo ve vidině, že investuje do vlastního.
To samozřejmě je geniální tah, protože každý hlupák co dělá weby tak každému zákazníkovi nacpe hosting tady, místo toho aby si pronajal vlastní server a ročně na tom vydělal mnohem více, než za 10 let na dividendech...


Shrnuto: Celé je to divadlo, kdy jako "akcionář" nebudeš mít nikdy žádné slovo, dostaneš za 5 let možná nějakou desetikorunu a jen se budeš snažit přinést těm velkým (majitelům nynějším) další mega zisky....

Každý kdo do toho jde tak je debil!

Zamyslete se, proč chtějí 1000 blbečků co akciovému dělení vůbec nerozumí a ne 1 siného investora, který by mohl firmě více pomoci....

Re: Valná hromada

Pavel, 14.07.2012 20:57:07

Vlastní server si do Wedosu dát nejde, ta služba byla zrušena před spuštěním, ale do budoucna má být i tohle k dispozici.

Každopádně by to chtělo, aby J. Grill víc napsal o právech a povinnostech akcionářů a o mechanismech fungování nebo nás odkázal na nějakou odbornou literaturu.

Nicméně si myslím, že akcie se prodají takřka okamžitě.

Re: Valná hromada

Josef Grill, WEDOS, 14.07.2012 21:37:09

Dobrý den,

vlastní servery do stávajícího datacentra nechceme. Nové datacentrum může být výhodou a umožnilo by novou službu. Nové datacentrum by určitě nebylo prodělečné. Poptávka po podobných službách roste a v regionu nic není.

Práva a povinnosti akcionářů se řídí obchodním zákoníkem. Chceme však být otevřenější a ještě bude jeden článek s informacemi, jak chceme být "ve spojení s akcionáři". Víte, neplánujeme žádný podraz. Nikdy jsme na klienty žádný neudělali a nevíme proč bychom to měli udělat zrovna nyní a celý náš úspěch si pokazit.

Měli jsme obavy o to, že se akcie neprodají. Nyní nám píší zájemci a máme spíše obavy, že bude hodně zklamaných lidí, kteří přijdou pozdě. Jsme z toho neuvěřitelně příjemně překvapeni.

Re: Valná hromada

Pavel, 14.07.2012 22:00:41

Já jsem zrovna našel přímo v Českých Budějovicích tohle:

http://host-telecom.cz/cz.cz/index.html

Nabízí služby o kterých píšete, že v regionu nejsou.

Píšete v regionu, tak si představuju ten jihočeský region nebo myslíte spíš směrem k Praze?

Re: Valná hromada

Josef Grill, WEDOS, 14.07.2012 23:17:07

Dobrý den,

Chceme působit v jihočeském regionu.

Tohle samozřejmě známe. Osobně.
Nechceme to však srovnávat s námi. Oni jsou v nájmu. To je zásadní. Jednak finančně, ale také z hlediska budoucnosti. Dnes tam jsou, časem být nemusí, protože pokud neseženou dostatek klientů nebo dostanou výpověď... nebo jim majitel objektu nedovolí více klimatizačních jednotek nebo třeba nenajdou prostor pro 2 velké motorgenerátory...

Potom najdete i pár dalších rozdílů:
- chybějící skutečná NONSTOP podpora
- nedostatečná výška zdvojené podlahy
- dostatečné chlazení pod podlahou (ačkoliv to na webu tvrdí)
- chybějící studená ulička (ačkoliv to na webu tvrdí)
- máme plynové hašení, oni na webu tvrdí, že mají také, ale neviděli jsme ho tam (museli by ho snad dodělat)
- chybějící kamerový systém

Nevím jak je to s tou velikostí, kterou uvádějí na webu (200 racků), ale to je asi čistě teoretická hodnota, protože když jsme tam byli, tak se tam do toho sálu určitě nemohlo vejít ani 50 racků ani prostorově, tak ani kapacitně vybavením (chlazení a UPS).

Omlouvám se za případné nepřesnosti, ale vycházím z informací, které mám k dispozici a které jsem viděl na vlastní oči.
Pokud budu upozorněn na nepřesnosti, tak to rád upravím.

Re: Valná hromada

JK, 15.07.2012 12:34:52

Jaký smysl má v oblasti internetu "region"? Není to nesmysl? Jako jediný region se může brát ČR a pak další sítě jiných národů kvůli trafficu... Budovat datacentrum zaměřené na jihočechy je nejleší vtip, který jsem za dlouhou dobu slyšel...

A pokud se vrátím k vyjádření výše "Neplánujeme žádné podrazy..." tak určitě ne, jen co třeba prodej Forpsi? Ano, jasně, to je přece jiná firma začnete namítat, ale někdo ji těm italům, co to flákají ještě víc prodal, že ano... Takže bych se zas tolik nechvástal a mlčel!

Re: Valná hromada

Josef Grill, WEDOS, 15.07.2012 12:48:37

Dobrý den,

region má smysl v situaci, kdy chcete nabízet rackhousing a serverhousing. Tam máte určitou spádovou oblast = region, kde se klientům vyplatí jezdit k nám. Z Ostravy se to nevyplatí.
Samozřejmě, že jinak datacentrum nemá regionální působnost.

Je trochu nevhodné, že tady takhle anonymně napadáte, ale nikdo žádný podraz nikdy neudělal. Pokud jde o FORPSI, tak jsme firmu prodali, ale nikdy předtím jsme nikomu naslibovali, že prodej neuskutečníme. Co je na tom špatného a co je na tom za podraz? Tady si jdeme vlastní cestou. Budujeme a chceme dokázat mnohem, ale mnohem víc.

Re: Valná hromada

Josef Grill, WEDOS, 14.07.2012 21:32:58

Dobrý den,

je škoda, že se někteří lidé neumějí podepsat. Je zajímavé, že to jsou téměř bez výjimky podobné "výkřiky do tmy". Nám to nevadí. Rádi to vysvětlíme.

Předně - 13% akcií není nepodstatné. Zároveň nabízená cena není přehnaně vysoká, ale naopak skutečně pod cenou. Jde o vyzkoušení tohoto principu.

Dále - prostředky budou použity jen na další rozvoj a nejde o vyplacení stávajícího akcionáře. To je taky jiná situace a je nutno to brát v úvahu.

Investora nehledáme a nepotřebujeme. Získané prostředky nehrají tolik zásadní roli v naší společnosti. Přesně jsme popsali koho hledáme a co si od toho slibujeme. To, že získáme věrné zákazníky je pro nás to nejdůležitější na celé akci.
Pokračovat tímto způsobem v úpisu může být do budoucna obrovská konkurenční výhoda.

Nabízíme protihodnotu. Reálnou hodnotu. Přijďte se podívat k nám a uvidíte co jsme vybudovali a každý akcionář dostane podíl. Pokud se nám bude dařit, tak jak doposud, tak se hodnota bude zvyšovat.

Pokud jde o zisk, tak jej předpokládáme a bude v budoucnu v desítkách % obratu. To potom není málo ani v přepočtu na jednu akcii.

Přečtěte si, prosím, všechny články a vysvětlení. Potom napište příspěvek, kde se také podepíšete. Budeme dál argumentovat.
Pokud nemáte zájem, tak se nezlobíme. Nikoho samozřejmě nenutíme. To je hlavní.

Kolik akcii bude k prodeji?

Jarek, 13.07.2012 22:56:00

Bude k prodeji 100% akcii firmy?

Re: Kolik akcii bude k prodeji?

Josef Grill, WEDOS, 13.07.2012 23:21:09

Dobrý den,

ne, nyní bude nabídnuto 13% firmy. Nebude to ani tak prodej, ale navýšení a výnos bude použit na další rozvoj firmy.

A pocet akcii?

Jarek, 13.07.2012 22:42:21

A pocet akcii bude jaky? Kolik bude moci zakoupit jeden clovek akcii?

Re: A pocet akcii?

Josef Grill, WEDOS, 13.07.2012 22:50:47

Dobrý den,

Akcií bude nyní k dispozici 30.000 kusů. Limitovat nákup nejde. Znamená to tedy, že můžete koupit 1-30.000 (podle toho kolik jich bude volných v okamžiku Vaší objednávky).

Cena akcie

Jarek, 13.07.2012 22:16:37

Kolik bude stát jedna akcie? Kolik bude celkem akcií? Doposud jsem to nikde nenašel. Zdá se mi to jako pěkná past na hejly.

Re: Cena akcie

Josef Grill, WEDOS, 13.07.2012 22:23:22

Dobrý den,

vše krok za krokem vysvětlujeme. Cena akcie je uvedena v článku. V dalších článcích představíme detaily, včetně počtu.

Není to v žádném případě past. Podívejte se, co jsme vybudovali a chceme to dále rozvíjet. Přečtěte si všechny články, přijďte se podívat a potom určitě změníte názor.