Dnes sleva 50% na webhosting NoLimit

Diskuze ke článku 'Věrnostní akciový program - kam směřuje WEDOS ' - fórum

12.07.2012
Víte jaké máme plány do budoucna? Víte kam směřuje WEDOS?

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

Druhé datacentrum

AJ, 13.07.2012 08:44:18

Je tu zmíněn plán na vybudování druhého datacentra v jiné lokalitě. Co to přinese?

a) zdražení všech služeb (vyjma domén) ?

b) nebo jen zálohy v druhém datacentru, za příplatek ?

c) nebo je očekávaný takový růst zákazníků, že cen se to nedotkne ?

Re: Druhé datacentrum

Josef Grill, WEDOS, 13.07.2012 08:55:21

Dobrý den,

plán přinese jen výhody a současných cen by se dotknout neměl. Budeme ho budovat v okamžiku, kdy to bude reálné vybudovat bez finanční zátěže pro společnost (financování třeba úpisem akcií) nebo kdy to bude společnost potřebovat (až se bude blížit zaplněnost toho našeho).

Druhé datacentrum by bylo naopak ekologičtější a tím úspornější a tím levnější na provoz. Zároveň by tam bylo možné mít i jiné služby, které nyní nabízet nemůžeme.

Druhé datacentrum by znamenalo:
- zlepšení stávajících služeb, protože by bylo možné mít data ve 2 lokalitách
- tím vyšší bezpečnost
- vyšší příjmy (šlo by nabídnout rackhousing, serverhousing...)
- větší důvěryhodnost
- větší spolehlivost

Poptávka po podobných službách je a do budoucna bude růst.

Firma wedos

Lukáš Choutka, 13.07.2012 00:54:18

Zdravím,
Chtěl bych se zeptat, jak si můžeme jako investoři být jistí, že během pár let nedojde k prodeji většiny akcií jednomu klientovy jako došlo k prodeji firmy FORPSI italskému zákazníkovi.

Děkuji

Re: Firma wedos

Igor, 13.07.2012 05:37:46

Jistý si být nemůžeme ale pozor, snad v každém článku píšou, jak mají nabídek na prodej firmy nebo odkup konkurenčních firem, tak proč by to někdo udělal? :D

Re: Firma wedos

Jarda, 13.07.2012 07:34:57

Protože peníze hýbou světem ať tu napíše z wedosu kdo chce co chce. Na řeči typu "Neprodáme to""Děláme to kvůli Vám" nevěřím, nikdy věřit nebudu a proč? Protože je to prostě tak.

Re: Firma wedos

Josef Grill, WEDOS, 13.07.2012 07:54:10

Dobrý den,

samozřejmě, že máte pravdu. Prodej však není v plánu. Pokud by byl a pokud bychom ho chtěli udělat, tak neděláme podobné věci s akciemi, protože pro případného kupce je to neuvěřitelná komplikace.

Není to v plánu. Dělat to nechceme. Jdeme jinou cestou.

Víte, takový prodej firmy člověku žádné štěstí nebo spíše radost nepřinese. Přinese peníze, ale za ty si štěstí (nebo tu radost) nekoupíte. Ona je mnohem větší radost v tom, když se vám práce daří, tak jako nám. Je mnohem lepší pocit z toho, že máte spokojené zákazníky, kteří vám fandí, rostete a můžete dokázat mnohem víc. Možná z těchto slov třeba pochopíte to, proč člověk zase podniká (a riskuje) místo toho, aby ležel na jachtě a chytal tuňáky...

Chceme tady dokázat víc. Věříme, že na to máme. Chceme vybudovat mnohem větší a silnější firmu, než si nyní dokážeme představit. I proto podstupujeme tuto akci s akciemi. V případě úspěchu přinese konkurenční výhodu, která nás posune zase o řád dále.
Jdeme do toho i s tím, že společně více dokážeme. Zároveň i s tím, že jsme si spočítali, že malý kousek z obrovského koláče je víc než celý malinký koláč...

Re: Firma wedos

Martin, 13.07.2012 13:59:27

Souhlas, kdysi jsem jednoduše vydělával peníze outsourcingem služeb, nemusel jsem skoro nic dělat a byl jsem nešťastný, co s volným časem?

Ležet na pláži? Po týdnu omrzí. Nakupovat, po měsíci omrzí. Ono já si myslím, že pro spoustu lidí peníze nehýbou světem.