Dnes sleva 50% na webhosting NoLimit

Diskuze ke článku 'Akciový program a jeho principy' - fórum

05.07.2012  |  diskuze (7)
Postupně představujeme principy našeho připravovaného věrnostního akciového programu. Dnes představíme druhou část, která se věnuje akciím.

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

Par dotazu

Martin Koníček, 05.07.2012 13:53:14

1. Na co vlastně přesně ty peníze potřebujete, růst firmy je dost bagetalizování, co přesně za to koupíte? Diskové pole, servery atd?

2. Proč si nepůjčíte jednoduše od banky

3. Budete z toho kapitálu financovat dluhy a závazky aktuálních investorů? Jak vlastně dopadnou lidi co teď mají nějaké podíly ve firmě, to si je sami sníží, případně se vyplatí?

4. Na mě to strašně působí tak, že investora a banku nechcete proto, že by vám do toho kecali. Zatímco malí akcionáři do společnosti budou moci mluvit jen minimálně.

Re: Par dotazu

Ten co tančí s vlky, 05.07.2012 18:26:31

Četl jste vůbec ty články, nebo tady střílíte od boku? V každém článku je asi 10x zmíněno na co peníze půjdou, proč zrovna takhle a ne od banky nebo investorů a že se žádné peníze stávajícím investorům vyplácet nebudou. Je to zmíněno tolikrát, že to je už pomalu otravné a podezřelé, ale podle vašeho komentáře by to mělo být připomínáno ještě více.

Re: Par dotazu

Josef Grill, WEDOS, 05.07.2012 21:45:16

Dobrý den,

1. informace budou ještě upřesněny. Část bude na hardware, část na vývoj. Zatím je to skutečně pokus, zda by byl o podobnou formu spolupráce zájem.

2. my nehledáme peníze. Řešíme i to, že si klienty zavážeme a nebudou mít důvod se v budoucnu stěhovat a budou i sloužit jako živá reklama. To je zásadní rozdíl. Akciový program může tedy přinést jak věrné klienty, tak i prostředky,které (na rozdíl od banky) nemusíte vracet. Vracíte tehdy, když se vám daří. Vracíte formou dividendy. Vracíte něco jako úrok. U banky vracíte vždy. Bez ohledu na to jak se daří nebo ne. Vracíte úrok a i jistinu.

3. jaké dluhy a závazky aktuálních investorů? Myslíte půjčku od současného investora? Většina peněz byla vložena jako součást základního kapitálu. Půjčka od zakladatele do firmy je tedy výrazně nižší. A buď v budoucnu bude vrácena, až se začne generovat zisk nebo bude přeměněna v akciový podíl. Současný akcionář bude mít podíl snížený. Nebude vyplacen, protože nejde o "exit" z firmy, ale o rozvoj firmy.

4. ne, správnou odpověď máte v bodě 2. Není pravda, že banka do toho příliš kecá. Naopak mnohem nepříjemnější mohou být drobní akcionáři, pokud chtějí způsobovat problémy. My však hledáme cestu jak s akcionáři vycházet a mít s nimi dobré vztahy.

Trestněprávní odpovědnost

Petr, 05.07.2012 12:31:57

Dobrý den,

rád bych se zeptal k těm akciím – jaká by byla trestněprávní odpovědnost akcionářů v případě, že by nastal nějaký (jakýkoliv) problém ve spojení s firmou či její činností?

A může se stát, že by na akcionáře přešla ze zákona povinnost hradit škody, závazky atd.?

Díky

Petr

Re: Trestněprávní odpovědnost

Josef Grill, WEDOS, 05.07.2012 12:51:25

Dobrý den,

Žádná taková odpovědnost tam není.

Ne, akcionář ručí svým "vkladem", tj. částkou za kterou nakoupil akcie. Žádná další povinnost nebo odovědnost tam není. Akcionáři za závazky společnosti neručí ani nejsou povinni uhradit ztrátu.

Re: Trestněprávní odpovědnost

Petr, 05.07.2012 12:55:23

Děkuji za odpověď.

Re: Trestněprávní odpovědnost

Inwebstor, 05.07.2012 12:56:37

Akcionáři ručí jen svým podílem (tj. penězi, za které jste akcii koupil - o ty můžete v nejhorším případě přijít, tj. nedostat je zpět)

Pokud vím, tak trestní odpovědnost akcionář nemá (menšinový rozhodně ne) - za případné porušování zákona je zodpovědné představenstvo jakožto statutární orgán.