Dnes sleva 50% na webhosting NoLimit

Diskuze ke článku 'Představujeme věrnostní - akciový program' - fórum

03.07.2012  |  diskuze (45)
Dlouho jsme vymýšleli, dlouho jsme připravovali... nakonec jsme vymysleli a připravili kombinaci věrnostního a akciového programu pro naše věrné zákazníky. Dnes uděláme stručné představení celého programu. Detaily k jednotlivým bodům uvedeme v jednotlivých článcích, které budou následovat v dalších dnech.

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

Nenechte se znechutit

Jakub, 20.07.2012 13:56:55

Zdravím,nabídka je to velmi zajímavá a velmi reálně ji zvažuji.
Nenechte se znechutit a zvyklat nesmyslnými, vulgárními a hloupími komentáři.

Fandím Vám !

dobrý nápad ale...

ora, 12.07.2012 11:23:31

Přijde mi to jako dobrý nápad, ale kdyz uz to takto detailně popisujete, asi by bylo vhodné dodat i další informace - jako uvažovaný podíl, který chcete prodat, kolik takto chcete získat kapitálu atd. Styl Vašeho podnikani se mi libi a akcie bych si po doplnujich informacich zrejme koupil.

Re: dobrý nápad ale...

Josef Grill, WEDOS, 12.07.2012 11:39:39

Dobrý den,

postupně přidáme další detaily. Vše s snažíme vysvětlit. Krok za krokem.
V článku je podíl, který chceme prodat. Nyní moc kapitálu nechceme, protože chceme vyzkoušet zájem a o kapitál nyní tedy nejde. Pokud to uspěje, tak potom můžou být další kola úpisu.

Hodně úspěchů :-)

Honza, 12.07.2012 07:36:30

I když jsem měl k fungování PSA i osobě jejího majitele zpočátku celou řadu výhrad, nelze upřít, že se to výrazně zlepšilo. Takže věřím, že i toto nakonec dotáhnete do zdárného konce.

Skutečně se to vyplatí? Není to letadlo?

Pesimista, 11.07.2012 16:59:13

Po masové investici provozujete nejrychleji rostoucí hosting.
To nelze zpochybnit.

Jste také nejvíce prodělečný hosting - jaká je návratnost vložených investic do startu firmy?

Proč máme vkládat peníze do Vašeho bussinessu, když nejste schopni vydělávat ani na vlastní investice?

To chcete vytáhnout peníze od nás, případných akcionářů, aby jste s nimi zacházeli stejně, jako se svou původní investicí?
Jaká je její návratnost?

Beru to tak, dnes Vám půjčíme peníze (vlastní už došly?) a možná za rok dostaneme slevu a možná za 5 let při zhodnocení 20% "nula od nuly pojde"?

Re: Skutečně se to vyplatí? Není to letadlo?

Josef Grill, WEDOS, 11.07.2012 17:22:58

Dobrý den,

děkujeme za příspěvek.

Nejrychleji rostoucí hosting jsme, ano, to je pravda.
Nejvíce prodělečný určitě pravda není. Musíte posuzovat investice a rozvoj firmy a provozní zisk, účetní zisk, odpisy a prodělek... Každé je něco jiného.

U podobných IT firem je rozdíl v tom, že máte fixní náklady vysoké (pokud poskytujete třeba nonstop podporu), ale s růstem počtu klientů se náklady zvyšují pomaleji než příjmy.

On je také rozdíl růst rychlostí několika % ročně. To je v pohodě. To snadno koupíte 1 nebo 2 servery a jedete dál My rosteme rychlostí 100 a více % ročně. Vezměte si, že nám klienti nějakou dobu naši investici splácejí, než se stane ziskovou. Tak díky té rychlosti růstu nemáme zaplacenou (od klientů) investici rok. My chceme růst ještě rychleji a chceme nabízet nové služby. Pokud se chceme "vyhnout" leasingům a úvěrům a přitom růst ještě rychleji, tak je naše řešení jedna z cest.

O naši investici nemusíte mít obavy. Ani koruna nepadla vedle, ani koruna nebyla utracena nehospodárně. Máme budovu, která je skutečně velká a v dobrém stavu. Je vybavená (klima, hašení, zdvojené podlahy, generátor, ups...), máme vlastní servery a disková pole a routery (včetně sítě na 10Gbps).

My nikoho nenutíme. Je to nabídka. Každý se musí rozhodnout sám. Představíme další informace a každý sám uvidí. My uvidíme za pár týdnů jak to dopadne, zda bude nebo nebude zájem.

Re: Skutečně se to vyplatí? Není to letadlo?

Pesimista, 11.07.2012 18:20:07

OK,
- banka Vám nepůjčí - nejste důvěryhodní, nemáte historii, sídlo kdo ví kde (nejasná struktura firmy a vlastníků)
- vlastní investici se Vám nedaří umořovat
- vlastní zdroje došly a nebo docházejí

Ale peníze potřebujete a tak nám nabízíte nejistou investici s teoretickým 20% zhodnocením.

Zatím všechny "výhodné" investice s podobnými procenty zhodnocení skončily průserem pro klienty. Organizátoři se vždy smáli světu.

Děkuji, nemám zájem

Každý ať se rozhodne sám...

Re: Skutečně se to vyplatí? Není to letadlo?

Josef Grill, WEDOS, 11.07.2012 19:04:00

Moment, nyní nemáte pravdu.

Banka nám půjčí, ale my to nechceme a nepotřebujeme.
Máme historii, máme růst a už jsme něco dokázali. Máme i hodnoty (budovu, pozemky, vybavení a tak v tom problém není.
Pokud jde o vlastnickou strukturu, tak není a nebyla nikdy tajná. Od počátku uvádíme, kdo za firmou stojí (já), kdo ji buduje (ještě další lidi z bývalé firmy) a z čeho ji financujeme (prodej bývalé firmy).
Vše se nyní projeví i v obchodním rejstříku, aby nebylo pochyb.

Vlastní investici se nám daří umořovat, ale máme datacentrum pro 6000 serverů a zatím máme obsazeno cca 8%. Máme kam růst.

Zdroje máme. V tom problém není. Prodali jsme větší firmu za odpovídající cenu. Tady hledáte špatně.

Napsali jsme pohnutky proč to tak chceme zkusit. Je to další možná konkurenční výhoda.

Pokud jde o zhodnocení, tak to se uvidí až časem. Nechceme a nebudeme nic slibovat. Myslím, že jsme dokázali již v historii hodně a nyní to dokazujeme opět úspěšně. Předpoklad je, že zisky budou odpovídat obdobným firmám v oboru. Vše je podmíněno růstem.

Nenabízíme zázračné zhodnocení a investovali jsme do projektu nejen mnohonásobně více financí, než nyní budeme řešit úpisem, ale také zkušenosti, čas, úsilí a mnoho a mnoho dalších věcí.

Pokud byste si to vše chtěl ověřit, tak k nám kdykoliv přijďte a uvidíte, že se tady bavíme o reálných hodnotách a ne o nějakém startup projektu, který má jen nápad.

O tom, že to děláme dobře mluví jasně grafy:
http://i.imgur.com/TLQvP.png

Chceme dál růst a chceme se dále vyvíjet a zlepšovat.

Nenutíme Vás a ani nikoho jiného. Vůbec.

Re: Skutečně se to vyplatí? Není to letadlo?

Pesimista, 11.07.2012 19:35:05

Pěkná slova,
ale ten obrázek vypovídá je o tom, že masivně prodáváte služby pod nákupní cenou, ale ne o efektivitě fungování firmy a ekonomickém růstu (jistoty zhodnocení vkladu).

Až začnu prodávat domény za např. 10Kč, tak předběhnu velmi rychle i Vás.
Budu raketově rostoucí perspektivní projekt, ale jen do té doby, než mi dojdou zdroje

Re: Skutečně se to vyplatí? Není to letadlo?

Josef Grill, WEDOS, 11.07.2012 19:59:53

Obrázek vypovídá o růstu na trhu hostingů, tj. webhostingů a VPS. To jsou služby, které nám přinášejí peníze a které nás stojí i jako investice.

Domény neprodáváme pod nákupní cenou. Je tady na trhu i jedna firma, kterou jsme vybudovali a ta nyní s námi bojuje dotovanými doménami. A víte jak dopadli? Měli zisk 20 milionů korun za minulý rok.

Nechci se Vás nějak dotknout, ale skutečně asi nemáte představu jak vychází ekonomika v podobném oboru. Nevím jaké máte zkušenosti nebo čím se zabýváte. My v oboru hostingu působíme od roku 1997. Výsledky máme. Myslíte si, že bychom nyní investovali desítky milionů korun, čas a úsilí, znalosti a dovednosti, do projektu, který by pro nás měl být prodělečný...

Díky růstu počtu klientů jsme v provozním zisku. Pokud nám počet klientů naroste, tak se dostaneme do ještě lepších čísel a v okamžiku, kdy se budou "splátky" od klientů opakovat, tak dosáhneme i zisku účetně.

Jistota zhodnocení vkladů není nikde. Ani v bance. My chceme prostředky investovat do rozvoje firmy a ne do vlastního potěšení. Povíme si za pár let jak to mělo smysl.

Re: Skutečně se to vyplatí? Není to letadlo?

Pesimista, 11.07.2012 21:00:39

... a proto si potřebujete klienty zavázat a udržet, aby za rok nepřešli někam jinam.

Proto investice na 5 let...

Technicky to máte vymakané, o tom žádná.
Ekonomicky si to netroufám hodnotit, ale jestli to je taková sláva, jak stále všude uvádíte, o tom stále víc a víc pochybuju.

Přeju Vám, ať se pletu

Re: Skutečně se to vyplatí? Není to letadlo?

Josef Grill, WEDOS, 11.07.2012 21:25:46

Udržet si tak klienty je samozřejmě smyslem toho programu. Je to v podstatě hlavní smysl.

Investice na 5 let. To tak není. To je to co jste si z toho odnesl Vy.

Ekonomicky to má smysl s rostoucím počtem klientů. Kalkulace jsou jasné. Sami to vidíme i u nás. Za poslední rok máme cca 3x tolik klientů než předtím, ale náklady máme (kromě elektřiny) téměř shodné. Pracuje nás na tom (díky automatizaci) stále stejný počet, konektivita stále stejná, nájmy nemáme, reklama stále stejná (nebo menší). Nakupujeme "jen" servery. Ty se však zaplatí (časem) z plateb od klientů a potom nám to bude samozřejmě přinášet příjmy.

Máme velký prostor pro další růst (nejen velikostně místnostmi v datacentru, ale i organizačně). Chceme to využít.

Děkujeme. Uvidíme za pár let.

Re: Skutečně se to vyplatí? Není to letadlo?

J. Trněný, 12.07.2012 19:17:15

Prosím ještě o info, kdy se projeví změna v rejstříku? je možný ten not. zápis vložit sem na Vaše stránky?

Co se týká diskuse, kterou tady uvedl "Pesimista" - banka Vám pravděpodobně nepůjčí, máte záporné vlastní jmění, vygenerovanou ztrátou jste pod základním jměním firmy, likvidita špatná, vlastník společnosti je Kyperská společnost - od toho dá každá banka ruce pryč.

Re: Skutečně se to vyplatí? Není to letadlo?

Josef Grill, WEDOS, 12.07.2012 20:03:45

Vše zde bude zveřejněno. Bude to samozřejmě i v obchodním rejstříku. Nyní čekáme na to, až to povolí soud.

Co se týká banky, tak je otázka, zda ji potřebujeme nebo chceme. Předchozí firmu jsme prodali za více než jsme investovali do WEDOS. O penězích to tedy není. Slibujeme si od našeho programu něco jiného.

Pokud jde o argumenty, které uvádíte, tak zde jsou argumenty proti - kyperská společnost bude vymazána. Už pár dní není vlastníkem. Společnost má růst, má obrat, generuje příjmy, má majetek (nyní i včetně vlastní nemovitosti) a samozřejmě lze ručit dalšími záležitostmi.

I náš současný stav (generovaná ztráta) odpovídá rozvíjející se firmě. Máme vybudované datacentrum, které je nyní zaplněno z cca 8%. Máme tedy obrovskou rezervu pro růst. Mohli bychom ho zaplnit a pustit k nám klienty s vlastními servery apod.

Pokud by šlo o záporné jmění, tak situace nyní bude samozřejmě zcela jiná. Náš kapitál zapsaný do obchodního rejstříku bude nyní 20 milionů korun. I kdyby úpis nevyšel. V tom to není.

sleva 20% z vyse investice do akcii

Petr, 08.07.2012 19:41:59

zdravim,
pochopil jsem spravne, ze navratnost vlozene investice ve slevach (pokud se nebavime o dalsich teoretickych vynosech z dividend), je tedy 5 let? Proc tak dlouho? Teprve po 5ti letech se slevy zacnou vyplacet, celou tu dobu ji budu mit vlastne jen "predplacenou". Pochopil jsem to dobre? diky za info

Re: sleva 20% z vyse investice do akcii

Josef Grill, WEDOS, 08.07.2012 21:18:44

Dobrý den,

ano je to tak správně.

Vám se zdá zhodnocení 20% ročně špatné? Nám tedy vůbec. To jde skutečně o slevy na prodloužení služeb, které jinak prakticky nenabízíme.

Pokud jde dividendu, tak ta sice není aktuální, ale dříve nebo později bude a nemusí být zrovna malá (vzhledem k ceně akcie).

V neposlední řadě, pokud se nám bude dařit, tak se zhodnotí i akcie.

My skutečně nikoho nenutíme. Upozorňujeme i na rizika.

Re: sleva 20% z vyse investice do akcii

Petr, 08.07.2012 22:20:53

Ja nerikam, ze je to spatne nebo malo. Jen se snazim dostat do teto nove situace. V zasade je to takova pujcka ve sluzbach s moznym bonusem ve forme zhodnoceni akcii. Sam si to musim jeste ujasnit, proto otazka na dopresneni. Dekuji za odpoved.

Re: sleva 20% z vyse investice do akcii

Josef Grill, WEDOS, 08.07.2012 22:35:47

Dobrý den,

my jsme samozřejmě mohli nabídnout více procent, ale bylo by to zase neekonomické a nedávalo by to potom smysl.

Je to samozřejmě těžké rozhodování. Hodnota akcií samozřejmě poroste, ale jen za předpokladu, že se nám bude dařit. Stejně tak i případná dividenda. Nějaké výpočty a prognózy také představíme.

Na druhou stranu jsme již dříve něco dokázali a nyní to dokazujeme ve WEDOS. Domníváme se, že v současnosti má WEDOS nejlepší jméno na českém hostingovém trhu a můžeme to jen vylepšovat a rozšiřovat známost.

Pokud bychom s tímto programem uspěli, tak máme neuvěřitelně mnoho výhod oproti konkurenci:
- vlastní budovu a případně by šlo budovat další
- vlastní technologie
- žádné leasingy a úvěry
- oddané a věrné zákazníky
- ze zákazníků prodejce
- možnosti dalšího rozvoje

K tomu samozřejmě zkušenosti, výhodnější lokalitu (i třeba s ohledem na mzdy) apod.

Máme předpoklady stát se nejúspěšnější firmou v oboru a tím zhodnotit všechny investice (jak stávající, tak i budoucí).

Možná to zní nadneseně, ale děláme proto všechno. Když jsme začínali, tak nám nikdo nevěřil. Každý tvrdil, že nemáme šanci na úspěch. Dnes u nás hostuje téměř 6% českého trhu a každý měsíc rosteme o další desetinky procenta.

Re: sleva 20% z vyse investice do akcii

Pavel, 08.07.2012 23:03:54

Určitě rostete a o tom není pochyb. Já mám otázku a nevím, zda na ní odpovíte. Neočekávali jste, že budete růst rychleji? Já tak soudím podle toho, že v TODO listu máte uveden datum, kdy budete případně stavět další datacentrum, ale pokud to dobře počítám a vycházím z toho, že máte obsazeno zhruba 8 % "železa", tak si myslím, že tu výstavbu posunete. Ačkoliv můžete předpokládat, že růst se bude zvyšovat rychleji než doposud a pak by ta prognóza vzala za své. Můj názor...

Re: sleva 20% z vyse investice do akcii

Josef Grill, WEDOS, 08.07.2012 23:22:53

Dobrý den,

ne, náš růst je pro nás více než překvapující. Máme ještě nějaké plány a s tím souvisí i to využití datacentra.

Hlavně, pokud jde o datacentrum, tak jsme původně počítali s tím, že budeme dělat i rackhosting a serverhousing. To jsme se nakonec rozhodli nedělat. Z mnoha důvodů (úspora místa pro naše projekty, bezpečnost, ekonomický smysl apod.)... Pokud bychom dnes tuto službu nabízeli, tak bychom byli zaplněni výrazně více. Určitě by byla zaplněnost tak 30 a víc procent. Měli jsme i seriozní poptávky od seriozních firem například na 40 racků. Odmítli jsme z výše uvedených důvodů.
Nyní máme připravené projekty, které mohou znamenat rychlejší růst náročnosti na prostor. Musíte mít rezervu a nové datacentrum za rok nepostavíte (projekty, povolení, výstavba, otestování,zprovoznění).

Druhé datacentrum tedy stále platí. Proč by mělo smysl jej stavět? Za prvé si sami pro sebe můžeme vyřešit geograficky oddělené zálohy a rozložení dat do dvou budov. Tím bychom poskočili na absolutní špičku co se týká zázemí. Za druhé bychom přesně mohli vše udělat stavebně a organizačně tak, aby bylo možné nabízet i rackhosting a serverhousing.
Poptávka po podobných záležitostech roste a růst bude. V Českých Budějovicích nic takového není, nic se neplánuje a tak máme velkou spádovou oblast. V každém případě, díky našemu jménu, bychom měli šanci na úspěch.
To potom smysl má.

Hodnota "bonusu"

Radek , 04.07.2012 22:04:37

Mozna jsem to v clanku prehledl, necetl jsem ho cely uplne podrobne, ale nikde jsem si nevsiml celkem zasadni veci a myslim, ze kdyz uz to mate v takoveto fazi, tak budete znat i opdoved. Jaky vlastne bude ten "bonus" pro dlouhodobeho zakaznika, po novem zaroven akcionare? Jedna se mne o priblizny pomer jmenovite hodnoty akcie ku ziskane sleve. Jak vysoka vlastne bude ta vyhoda (sleva)? Budou drzitele vetsiho poctu akcii vice zvyhodneni nebo to bude vzdy presny pomer kuprikladu 1 hosting = 1 akcie, 1VPS = 2 akcie atd.

Re: Hodnota "bonusu"

Josef Grill, WEDOS, 05.07.2012 12:56:08

Dobrý den,

včera jsme zveřejnili článek, kde je vše vysvětleno.

http://datacentrum.wedos.com/a/226/vernostni-program-jeho-principy.html

Bonus pro stávající zákazníky,kteří se stanou akcionáři, je v podstatě 20% ročně z pořizovací ceny akcií.

Plus k tomu domény za nákupní ceny. Plus zhodnocení investice akcie jako samotné, případně dividenda jako podíl na zisku v budoucnosti.

Re: Hodnota "bonusu"

Radek, 05.07.2012 16:59:10

Dekuji, toho jsem si nevsiml.

Re: Hodnota "bonusu"

michal, 05.07.2012 22:13:09

koupim 51% a pujdu vypnout elektriku...

Re: Hodnota "bonusu"

Aleš Tichý, 06.07.2012 12:59:34

Opravdu seš Michal, nejsi náááhodou Radovan?

Dobrý nápad

Daniela , 04.07.2012 21:38:35

Přesunula jsem k vám všechny své domény a hosting. Nové registruji už jen u vás a to vypovídá o mé důvěře a spokojenosti. Tohle mi přijde jako velmi dobrý nápad. Těším se na nové informace.

super nápad

Josef Jeníček, 04.07.2012 10:52:22

Je samozřejmé, že firma bude na začátku svého podnikání v účetní ztrátě. Zvlášť, když musí investovat nemalé peníze do HW. Pokud bude cena akcií rozložená do většího množství, určitě by to bylo zajímavé pro nynější zákazníky. Přeci jen by měli o důvod více k vám přenášet svoje projekty. Hlavní důvod ale musí zůstat kvalita a servis. Držím palce, taky si nějakou koupím :-) (pokud bude ve vlastnictví firmy budova)

má to dost otázek?

J. Trněný, 04.07.2012 10:12:34

Dát investici par stokorun za to abych mohl získat slevu v řádu korun? - to se vyplatí komu? Návratnost investice je bez záruk. Evidentně společnosti dochází cash a chuť vkládat do firmy další prostředky.

Píšete v článku, že je to lepší než jít cestou bankovních úvěru - no je to pro Vás jediná cesta, protože díky výsledkům které za poslední dobu máte - tzn. nulový zisk, záporný výsledek a minimální obrat díky svým cenám - to pro žádnou banku není zajímavé a velmi rizikové. Zároveň nikdo nezafinancuje firmu, která má sídlo na Kypru! Potom mají převzít toto riziko drobní střadatelé?

Navíc jak je tady psáno níže v diskusi, kapitál společnosti je záporný díky výsledkům které evidujete na rejstříku. Kdy zveřejníte výsledky za rok 2011?

Re: má to dost otázek?

Josef Grill, WEDOS, 04.07.2012 11:10:30

Investice pár stokorun se ve výsledku vyplatí každému, kdo s námi počítá i v daleké budoucnosti. Naší nabídkou si chceme udržet spokojené klienty na dlouhé roky - nehovoříme zde o měsících nebo pár letech. Jedná se pouze o další a zcela logický krok rostoucí firmy. A je na každém z našich zákazníků, zda se rozhodne se na rozvoji naší společnosti podílet či nikoliv. Není to ničí povinnost.

Nevím, co Vám vadí na Kypru, ale od minulého týdne má společnost jediného českého vlastníka, kterým jsem já. Mimochodem i Kyperská firma byla mým vlastnictvím, což jsem nikdy nepopíral.

Všechny změny budou patrné během následujících dnů v obchodním rejstříku.

K leasingům a úvěrům uvádím následující: o naše finanční zdraví nemusíte mít obavy, nabídek na leasing nebo úvěr jsme měli a máme několik, ale snažíme se jim vyhnout, protože si nemyslíme, že je to správná cesta.

Výsledky samozřejmě zveřejníme, je tam ztráta, protože jsme se dostali do provozního zisku až na podzim 2011, ale stále velmi významně investujeme. Vezměte si, že máme připraveno datacentrum, které je obsazeno jen z malé části, takže logicky nemůže přinášet nyní tolik, kolik bude přinášet při plné obsazenosti (a v poměru tolik, kolik se do něj nainvestovalo). A tyto investice se projevují samozřejmě jako mínus a ještě nepřináší žádné plus. My současný růst bez problémů zvládáme, ale chceme růst mnohem rychleji a navíc si chceme svým způsobem zavázat zákazníky, kteří o to budou mít zájem.

Lžete jak když tisknete

Lhář wedos, 04.07.2012 08:51:55

Chci se zeptat, jako potenc. investor - proč lžete.

Jedna ze lží je, že budova není v majetku společnosti - jakož to může být i spoustu dalších věcí. Stačí se podívat na katastr http://nahlizenidokn.cuzk.cz/ (předpokládám tedy, že adresa v kontaktu = adresa DC) - vlastník = WEDOS Property, s.r.o. != Wedos do kterého se má investovat!!! Neříkejte, že je něco v jednání na přepis - je to teď lež, a tohle se investorům nedělá.

Druhá lež je, že jste z poslední uzávěrky v záporu, tedy váš kapitál je dle posledního stavu z r. 2011 záporný cca 1,5m.

Jaký je zde potenciál, když jeden z hlavních potenc. příjmů prodáváte za nákup, resp. se ztrátou (správa, systém, poplatky) -> domény?

Proč bych měl investovat do firmy, která se chlubí jen tím, že má nějaký počet klientů, ale za cenu ztráty v posledním uzavřeném období, které je veřejné? To snad raději budu investovat do firmy, která je aspoň třetí rok v zisku... ne?

Takže LŽETE! = Investice která rozhodně nevoní.

Re: Lžete jak když tisknete

Josef Grill, WEDOS, 04.07.2012 10:32:52

Nikdo tady nelže, zatím jsme představili naše plány a další podrobnosti budeme postupně uvádět v následujících dnech. Celou dobu hrajeme se zákazníky fér hru, nic netajíme ani nepřekrucujeme.

Jen pro upřesnění. Majitelem budovy je naše firma. Resp. jedna z našich firem - což si lze ověřit. Název WEDOS Property není jen shodou náhod. V okamžiku zahájení úpisu akcií bude vlastníkem budovy WEDOS Internet, což si bude moci kdokoliv ověřit na patřičných úřadech.

Dále ke stavu účetnictví v roce 2011: začínali jsme, zásadním způsobem jsme investovali a od září do prosince jsme získali pouze malou část klientů. Stále ještě investujeme a budeme investovat do rozvoje. V tomto okamžiku neslibujeme zisky, bavíme se o budoucnosti (rok 2013 a dále). Je rozdíl, pokud firma startuje a investuje a pokud je již několik let zaběhlá. Nyní máme datacentrum, které je naplněno z 8% - jen pro představu.

K cenám domén jsme se vyjadřovali mnohokrát a nemá smysl to znovu opakovat. Pro nás jsou hlavní hostingové služby, kde vidíte na grafech, jak rosteme.

Mimochodem, nikdo Vás nenutí, abyste do nás investoval. Není to povinnost, pouze nabízíme možnost našim zákazníkům.

Každopádně děkujeme i za Váš názor.

Akciový program

Jana, 04.07.2012 08:35:46

zajímalo by mě, jaké podmínky by pro akcionáře vyplývaly z takové spolupráce. Opakovaně zmiňujete, že by Vás zákazník měl dále propagovat a tedy "prodávat" - je tato strategie nějak dále rozpracována? Co by měl takový zákazník správně dělat, mění se jeho podmínky?

Podporuji vás, jen si nechci připadat jako podomní prodejce, možná mě chápete :) předem díky za odpověď.

Re: Akciový program

Josef Grill, WEDOS, 04.07.2012 10:42:05

Rozhodně nemá jít o podomní prodej. Pouze o to, že pokud jste s námi opravdu spokojená, řekněte to i ostatním. Zmiňte se, že hostujete u nás, že jste spokojená s naši nabídkou služeb a našimi cenami - to je ta nejlepší reklama. Vaši přátelé možná podobné informace ocení.

Re: Akciový program

Jindřich Radič, 04.07.2012 19:29:59

Už jsem WEDOS doporučil svým dvěma známým. "Dohodil" jsem vám tak webhosting a VPSku.
Každopádně se mi možnost investovat do WEDOSu líbí.

+1

Petr Kučera, 04.07.2012 05:29:45

Líbí se mi to, asi bych do toho šel, uvidíme, jaké budou další podmínky :-)

Vy se asi hodně nudíte?

Patrik, 04.07.2012 00:06:50

Příjde mi to jako blbost...

Ale zpátky pokud to myslíte vážně, tak bych měl pár otázek.

Na kolik si ceníte firmu?
Jaký objem akcií bude k ůpisu?

Spíš mě to přivedlo na jinou myšlenku, ale podobnou myšlenku

udělat společenství vlastníků, třeba družstvo, složit nějaký členský příspěvek a založit si společný hosting, kde by každý člen družstva měl vyhrazený prostor...
a klidně poskytovat služby veřejnosti..., čímž by se dalo vydělat na provoz a správu serverů

pochopitelně tento nápad se úplně vymyká Vaší firmě

Re: Vy se asi hodně nudíte?

helb, 04.07.2012 00:50:53

vpsfree.cz ?

Re: Vy se asi hodně nudíte?

Udon11, 04.07.2012 02:13:15

Hezký slet mentálního průjmu si nám poslal.!

Re: Vy se asi hodně nudíte?

Josef Grill, WEDOS, 04.07.2012 06:39:25

Dobrý den,

my nedokážeme posoudit zda je to blbost, ale po dlouhých úvahách nám to přišlo jako nejlepší řešení.

Na kolik si ceníme firmu? Vezměte si v úvahu, že má budovu (a ne malou a ne špatnou), má servery, má vlastní systém, má vlastní tým lidí, má vynikající jméno, má spokojené zákazníky... a má prostor pro růst. Prodávali jsme už i jinou firmu v oboru. Nebo naopak kupovali jinou. Tak si určitě dokážeme firmu ocenit. Není to málo. Je to určitě víc než bude zapsaných 20 milionů základního kapitálu v obchodním rejstříku.

Ostatní detaily zveřejníme v dalších článcích.

Náš nápad je hodně podobný tomu co jste popsal Vy. My našim akcionářům nabídneme výhodnější podmínky než ostatním. Vzhledem k tomu, že se nechceme pohybovat u desítek akcionářů a desítek klientů, tak nám nic jiného nezbývá. Musíme udělat řešení, které jsme zvolili. Chceme se pohybovat v tisících nebo desítkách tisíc akcionářů a minimálně ve stovkách tisíc klientů.

super

Pavel , 04.07.2012 00:04:49

Zní to zajímavě a určitě se přidám.
Už mám u vás přes 5 webů tak proč ne i podíl?!

super nápad

Michal Šobr, 03.07.2012 23:08:14

Super nápad ze kterého očekávám přínos jak pro Wedos tak pro "investory" a ještě když se připravují ochranné mechanismi, v tom případě klobouk dolů. :-)

Líbí se mi to

James Bond, 03.07.2012 22:55:55

Můžu říci, že Váš nápad se mi velice líbí, když to bude v době kdy na kontě budou finance ( :)))) ) určitě do toho půjdu. Jsem s Vámi spokojený určitě rád přispěji nějakou částkou :)

Re: Líbí se mi to

Antonín Novák, 04.07.2012 14:26:31

určitě taky přispěji.Já Wedosu věřím.

+1

Tomáš Janák, 03.07.2012 22:55:24

Mě se to také líbí, určitě bych vás teď i později v rozvoji podpořil.

Like

SOLTEK, 03.07.2012 22:43:22

Mě se to celkem líbí ;)