Dnes sleva 50% na webhosting NoLimit

Diskuzní fórum - seznam kategorií

Vyberte si některou z následujících kategorií diskuzního fóra.

kategorie témat přísp.
Budova
4 8
Diskuze ke článkům
227 4285
Elektro
2 3
Firma
3 14
Hardware
5 21
Konektivita a síť
5 19
Obecné
8 24
Služby
33 124
Software
4 10
Výběrová řízení
0 0Poslední příspěvky v diskuzi

Re: nahlášení domén

Vladislav Hejda, 14.03.2017 04:17:08

A další levl je hlavička HSTS a preload list prohlížečů.
První vynutí aby kadžé připojení k webu bylo vždy rovnou v HTTPS a druhý vynutí aby dokonce úplně první připojení bylo HTTPS

;-)

Re: Poskytovatel reklamy

Slovanský Den, 23.01.2017 23:37:42

Kdo by měl podle Vás platit tyto zvýšené náklady na takto prováděný dohled?
Daleko jednodušší je léčba bičem všech hazardních hráčů :-)

Poskytovatel reklamy

Oskar Sazkhiev, 09.01.2017 11:09:37

Dobrý den, doporučuju než platit pět míču projít weby přes SEO : sport, sázení, prostě projít si domény které něco takového obsahují .... předem upozornit uživatele na založení takové domény, že to bude pod pokutou ... když něco takového založí a že to bude platit on/ona .. potom si zjistěte kdo takové reklamy poskytuje ... nejjednodušší teda je si dát dohromady všechny ty sportovní společnosti, zjistit si u koho mají reklamu nebo si dát dohromady největší poskytovatele reklam a zjistit si jestli poskytují takovou reklamu ... S přátelským pozdravem www.OcoGo.cz

Odpovedzte im, ze to nie je vo Vasej moci.

Štefan Sebechlebský, 06.01.2017 13:27:38

Dobry den,
rad by som prispel svojim drobnym postrehom k tejto teme:
Z psychologickeho hladiska zvycajne byva najucinnejsi sposob, ako nesplnit nejaku ziadost alebo nariadenie a zaroven sa vyhnut pripadnym postihom alebo zamedzit snahe uradnika o postih, ze sa "vyhovorime" na nejaky iny, najlepsie pre uradnu moc tazko dosiahnutelny subjekt. V tomto pripade je to Google, ktory urcuje druh reklamy a technicky realizuje jej uverejnenie a ani Vy (hosting) ani samotny prevadzkovatel webu (Vas zakaznik) nedokaze tento obsah ovplyvnit a teda zakazat "problematicky" druh reklamy. Nech sa teda urady obratia na spol. Google, a nie na Vas, kedze nie je vo Vasej moci splnit ich poziadavky, lebo pre Vas to nie je technicky mozne zrealizovat. Ak by potom uradnik prisiel so ziadostou vypnut cely web, tak aj to mozete klasifikovat ako nemozne, kedze ten web bezi na VPS, na ktory nemate admin. pristup. A vypnut cely VPS tiez nie je mozne, lebo na nom bezia aj ine weby..., to by bolo absolutne nezakonne.

Re: Za tenhle zakon podekujte uloz.to

nečestní autoři děl, 22.12.2016 20:59:47

RE"Trh je tu maly, cesky mluvi mizernych 10M lidi, fixni naklady rozpoustite mezi maly pocet prodanych kusu."

A kdo filmařům brání v prodávání filmů do zahraničí? Dabing přece drahý není.

A pokud je nějaký film tak špatný, že se jej nevyplatí dabovat, tak potom si film nezaslouží, aby si na sebe vydělal.

Ono se to má tak, že české porevoluční filmy jsou obvykle takové braky, že o ně v zahraničí nestojí.
A pokud o tyto české filmy nemají v zahraničí zájem, tak proč by za ně měl platit čech či moravan či slovák?

Podívej se, tolik bylo již natočeno filmů
http://www.fdb.cz/film/axolotl-overkill/148520
(na pravém okraji stránky )

Kdyby se teď zcela přestali točit filmy na celém světě, tak to bude trvat ještě velmi dlouho, než přeloží všechny filmy do češtiny - nebo jim dají alespon české titulky.

Bude to znít tvrdě, ale věci se mají tak, že čím více filmů již bylo natočeno, tím menší mají nové filmy hodnotu. A je otázkou, jestli má smysl točit nové filmy, které nedosahují kvality starých filmů, kterých jsou mraky a mnoho z nich teprve čeká na český dabing.
A pokud jsem viděl mraky velmi kvalitních starých filmů, navíc zadarmo v televizi, tak bych měl mít morální motivaci si kupovat za vysoké částky nové filmy, které kvalitativně nedosahují ani zdaleka na úroveň starých filmů ???

Re: Za tenhle zakon podekujte uloz.to

nečestní autoři děl, 22.12.2016 20:38:20

Proč bych si měl kupovat za několik set korun film, který se mi vůbec nelíbil?

Filmaři si to představují takto:
Vyval několik set korun a my ti dáme zajíce v pytli.
Zjistil jsi, že je zajíc zhnilý a zapáchá? Tvůj problém, peníze nevracíme, reklamace nepřijímáme!

Hluposť

aaa, 17.12.2016 19:20:15

Ono je to hlúposť , kto chce daný web prevadzkovať tak si zabezpečí hosting kdekoľvek inde , kde bude nedostihnuteľný a takto len české firmy prichádzajú o peniaze z prevádzky hostingu...

Zákon o některých službách informační společnosti vs. směrnice - výklad

Ondřej Špulák, 17.12.2016 11:27:53

Pane Grille,

význam Vámi citovaných ustanovení ZoNSIS je to trochu jiný, než jak jej chápate vy a Vámi zmiňované orgány. Jsou, trochu nešikovnou, implementací směrnice EU 2000/31/ES o elektronickém obchodu (http://eur-lex.europa.eu/legal-content/CS/TXT/HTML/?uri=CELEX:32000L0031&from=CS), která nemá zakládat odpovědnost ISP, ale naopak ji omezovat a tím způsobem by měla být čtena i ustanovení zákona. Viz čl. 14 směrnice: "Členské státy zajistí, aby v případě služby informační společnosti spočívající v ukládání informací poskytovaných příjemcem služby nebyl poskytovatel služby odpovědný za informace ukládané na žádost příjemce, pokud ..." Je to tedy zcela naopak, ta ustanovení nesměřují k Vaší odpovědnosti, ale k jejímu omezení, což úspěšně a dlouhodobě jako obranu využívají filehostingy. Že to neví úředníci není žádným překvapením, ale že Vám to neporadila advokátní kancelář, která Vám poskytuje právní služby, je velmi s podivem, protože právě tímto způsobem by mělo být z Vaší strany argumentováno.

Respekt

Michal, 16.12.2016 07:56:00

Díky...

Re: Nahlaste je

Patrik Timura, 14.12.2016 22:38:34

Problém je v tom, že VPS není "jenom" jeden web. VPS je celý server, který může hostovat více než jeden web, klidně i stovky jiných. A vypnutím VPS tudíž nesestřelíte "jen" jeden web, ale nejspíš i další. Já mám třeba na svém VPS celkem čtyři domény, a byl bych fakt naštvanej, kdyby mi je sundali všechny kvůli tomu, že konkurence podmáznula nějakýho úředníčka na ministerstvu financí nebo celní správě.

Také postup úředníka je špatný - selský rozum mi říká, že by měl nejdřív kontaktovat majitele webu se slovy "hele hele, to se tady nesmí, máš den na to aby sis to opravil", a teprve potom odstřihávat.