Dnes sleva 50% na webhosting NoLimit

Přidání diskuzního příspěvku

14.10.2010  |  diskuze (6)  |  foto (27)
Před pár dny nám dorazily blade servery Fujitsu, dnes to byly 1U servery, které budeme pronajímat zákazníkům (dedikované).
IT dělníci vykládají a stěhují (14.10.2010)
vpravo rack s dedikovanými servery (14.10.2010)
plnění racku dedikovanými servery (14.10.2010)
palety dedikovaných serverů (14.10.2010)

Re: Chlazení

WEDOS Internet, a.s., 14.10.2010 23:16:15

Podlaha má nosnost 1500kg/m2. Takže by jsme měli mít rezervu (tedy pokud je podlaha udělaná tak jak má být :-) ). Beton pod podlahou je ve třech vrstvách železobetonu s nosností mnohonásobně vyšší. Tam problém nepředpokládáme.

Chlazení bude mřížemi ve studených uličkách, nyní dočasně volně v prostoru. Studené uličky vzniknou mezi řadami rackových skříní. Racky budou čelem k sobě, mezi nimi mříž v podlaze a nahoře bude zastřešení uličky (v zastřešení budou jen otvory pro nasávání detekce požáru pro hasící systém). Studený vzduch tedy půjde pod podlahou od klimatizací do studené uličky (skrze mříže v podlaze), potom čelními dveřmi do racků a tam projde skrze servery. Tím se ohřeje a vyjde zadními dveřmi rackové skříně do tzv. teplé uličky a půjde ke stropu a tam jej nasaje klimatizace svým horním otvorem.
Důležité je to, že racky musejí být potom (při provozu studené a teplé uličky) kompletně plné nebo tam musejí být záslepky. Nesmí tam být otvory nebo mezery mezi servery. Tím by docházelo k míchání vzduchu. Stejně tak studená ulička musí být "zastřešená". Zatím máme na sále tři racky a tak tam není možné vytvářet uličky, ale postupně to uvidíte i na kameře.

Pokud jde o vytápění kanceláří, tak na to také pamatujeme a počítáme s tím. Letošní zimu uděláme část (zatím nebude ani tolik tepla), ale příští rok kompletně vše bude vytápěné zbytkovým teplem z datacentra.
Toho tepla bude (v budoucnu) na desítky kanceláří, protože počítáme až s 600kW zbytkového tepla.


Nový příspěvek
Téma diskuze: Diskuze ke článku 'OBRAZEM: Dodávka dedikovaných serverů Fujitsu'
Vaše jméno: *
Předmět: *
Obsah:
*
  - nevkládejte žádné HTML tagy
  - odkazy budou automaticky zvýrazněny
odebírat další příspěvky v tomto tématu e-mailem
Kontrola:
opište text z obrázku: