Dnes sleva 50% na webhosting NoLimit

Přidání diskuzního příspěvku

21.09.2010  |  diskuze (7)  |  foto (26)
V tomto týdnu probíhá montáž SHZ, tedy stabilního hasicího zařízení. Jedná se o plně automatický systém, který v případě požáru během okamžiku zaplní celý prostor speciálním plynem FM200 a vše uhasí.
Instalace SHZ (21.9.2010)
Instalace SHZ (21.9.2010)
Instalace SHZ (21.9.2010)
Instalace SHZ (21.9.2010)

Re: Rozmístění nádob

WEDOS Internet, a.s., 22.09.2010 07:25:26

Napříčkovat to samozřejmě lze, ale potom zhoršujete chlazení, respektive by jste musel mít pro každou část zcela oddělené a navíc v konfiguraci n+1 a tím by jste to celé prodražil. Stejně tak protipožární příčky jsou poměrně nákladné. Z tohoto pohledu je lepší mít jeden společný prostor.
Podobně problematické je to ohledně elektřiny apod.

Pokud mají bomby s plynem vypustit svůj obsah, tak je to až v případě úplné katastrofy a v takovém okamžiku je vcelku jedno, že vypustíte plyn třeba za milion, protože zachráníte budovu a vybavení za desítky milionů plus servery za stovky milionů korun (při plném obsazení) a data za cenu, kterou ani nelze spočítat.
SHZ bude automaticky fungovat, ale spustí se jen v případě katastrofy. Do té doby je možné zasáhnout s ručním hasícím přístrojem. Když ten nepomůže, tak už jen to SHZ s plynem FM200 a utíkat :-).

U nás jsou bomby také v prostoru kvůli tomu, že naše datacentrum je téměř 35m dlouhé (což je záběr na kameře) a tím pádem trubky jsou skutečně dlouhé a doba "dopravy plynu na místo" také není hned. Navíc mimo záběr jsou ještě prostory pro UPS, baterie, celá elektrorozvodna (což tam nyní není ani vidět, že se tam něco děje) a ještě jeden datový sál. Takže vzdálenosti jsou velké.
Ve velkém sálu jsou 4 bomby (2 jsou vidět na kameře přímo a 2 jsou na protilehlé straně (1 je malinko vidět a druhá je na opačném konci místnosti). Další bomby jsou v dalších prostorách a potom ještě v jedné centrální místnosti. Místnost se musí naplnit určitou koncentrací a proto je těch bomb poměrně hodně.


Nový příspěvek
Téma diskuze: Diskuze ke článku 'OBRAZEM: Montáž hasicího zařízení (SHZ)'
Vaše jméno: *
Předmět: *
Obsah:
*
  - nevkládejte žádné HTML tagy
  - odkazy budou automaticky zvýrazněny
odebírat další příspěvky v tomto tématu e-mailem
Kontrola:
opište text z obrázku: