Dnes sleva 50% na webhosting NoLimit

Přidání diskuzního příspěvku

13.12.2016  |  diskuze (34)
Letos v létě byla taková malá vlna nevole ohledně nově připravované zákona o hazardu, který by nutil poskytovatele připojení blokovat jednotlivé domény, které obsahují nezákonný hazard. Mluvilo se o cenzuře internetu. Bylo nad tím hodně emocí, ale nikdo se nepozastavil nad nesmyslností ustanovení jiných zákonů, které již dávno platí. Dopad těchto zákonů je mnohem horší a cenzura mnohem větší.

Re: Ach jo...

Patrik Timura, 14.12.2016 22:29:25

Jasně, rozeznat reklamu na sázky zvládne i podprůměrný úředník. Průměrný možná rozezná, že se jedná o reklamu nelegální, tedy mířenou na hry, které nejsou nahlášené a tedy legální. Ale nedovedu si představit, že by onen průměrný úředník byl schopen rozeznat, jestli se reklama zobrazuje kvůli vloženému skriptu v PHP nebo jiném jazyce z externího zdroje (a tudíž se reklama zobrazuje bez toho, aby na to měl majitel webu nějaký vliv) anebo jestli je jediným účelem dané domény zobrazovat nelegální reklamu.

Co mě ale štve nejvíc je to, že existuje zákon, který ukládá nějakou povinnost na základě rozhodnutí nějakého úředníčka bez možnosti odkladu tohoto rozhodnutí a jeho přezkoumání. A co je úplně nejhorší? Že existuje zákon, který ukládá povinnost, která není technicky proveditelná v rozsahu, který zákon ukládá.


Nový příspěvek
Téma diskuze: Diskuze ke článku 'Geniální zákony od geniálních zákonodárců v ruce geniálních úředníků'
Vaše jméno: *
Předmět: *
Obsah:
*
  - nevkládejte žádné HTML tagy
  - odkazy budou automaticky zvýrazněny
odebírat další příspěvky v tomto tématu e-mailem
Kontrola:
opište text z obrázku: