Dnes sleva 50% na webhosting NoLimit

Přidání diskuzního příspěvku

13.12.2016  |  diskuze (34)
Letos v létě byla taková malá vlna nevole ohledně nově připravované zákona o hazardu, který by nutil poskytovatele připojení blokovat jednotlivé domény, které obsahují nezákonný hazard. Mluvilo se o cenzuře internetu. Bylo nad tím hodně emocí, ale nikdo se nepozastavil nad nesmyslností ustanovení jiných zákonů, které již dávno platí. Dopad těchto zákonů je mnohem horší a cenzura mnohem větší.

Re: Ach jo...

Josef Grill, WEDOS, 14.12.2016 10:12:49

Dobrý den,
podobné rozhodnutí nepřipouští polemiku v tom, zda je to nebo není legální či nelegální reklama. Tečka. Jeden úředník rozhodl, že není a tak vypněte.

Příště to bude co? Příště jiný úředník označí jako nelegální (bez možnosti odkladného účinku odvolání) něco jiného... A časem můžeme zablokovat všechno. Navíc zcela zbytečně. V rámci internetu se vše přesune někam jinam...
Příště třeba zakážou tento web, protože tady jsou moje a Vaše příspěvky. Někomu se nebudou líbit a nějaký úředník rozhodne, že to má být vypnuto.

V našem konkrétním případě (reklam na kurzové sázení) určitě nejde o naléhavý právní zájem, který by podobné kroky umožňoval a odůvodňoval.

Samozřejmě, že chceme situaci řešit a nelegální věci potlačujeme, ale musí to mít určitá pravidla a hranice.
Samozřejmě nám také musí někdo říct jak na to. Jak to máme udělat.

Hosting (nebo úředník) nemá nahrazovat soudce.

Jak jsem psal - v létě se mluvilo o zákonu o hazardu, který není vůbec tak závadný (ve srovnání s tím co již dávno platí). To je také důvod proč jsem na to chtěl upozornit.


Nový příspěvek
Téma diskuze: Diskuze ke článku 'Geniální zákony od geniálních zákonodárců v ruce geniálních úředníků'
Vaše jméno: *
Předmět: *
Obsah:
*
  - nevkládejte žádné HTML tagy
  - odkazy budou automaticky zvýrazněny
odebírat další příspěvky v tomto tématu e-mailem
Kontrola:
opište text z obrázku: