Dnes sleva 50% na webhosting NoLimit

Přidání diskuzního příspěvku

13.12.2016  |  diskuze (34)
Letos v létě byla taková malá vlna nevole ohledně nově připravované zákona o hazardu, který by nutil poskytovatele připojení blokovat jednotlivé domény, které obsahují nezákonný hazard. Mluvilo se o cenzuře internetu. Bylo nad tím hodně emocí, ale nikdo se nepozastavil nad nesmyslností ustanovení jiných zákonů, které již dávno platí. Dopad těchto zákonů je mnohem horší a cenzura mnohem větší.

Re: Ach jo...

Formi, 14.12.2016 10:02:06

No naruby...ono z logiky a povahy věci ta bezodkladnost smysl dává...když už je jednou hazard ocejchován jako společensky škodlivá věc, pak nějaké dohledávání a kontaktovaní majitelů nemůže nikdy efektivně a rychle fungovat. Navíc ze zákona máte 15 dní na řešení situace - ať už na úrovní hostingu, domény nebo kontaktováním a nápravou na straně majitele. Netvrdím, že to nebere čas, peníze a technicky je někdy složitější blokaci zajistit, nicméně potom je třeba řešit problém u zdroje, jak jsem psal v předchozím příspěvku.

Zneužitelnost je věc taky poměrně relativní. Pokud se bavíme o webech používajících AdSense a podobný srandy, pak nahlašování podobných věcí přiměje provozovatele ke změně poskytovatele reklam, odstranění reklam a tím snad alespoň zatlačí na google, aby danou situaci řešil. Problém vidím v zatažení firem jako je Wedos do těchto tahanic a jejich používání jako výkonné moci práva. Ale tady je potřeba plakat jinde, protože jste to pořád vy, kdo má k dispozici ON/OFF button, ať se vám to líbí nebo ne.


Nový příspěvek
Téma diskuze: Diskuze ke článku 'Geniální zákony od geniálních zákonodárců v ruce geniálních úředníků'
Vaše jméno: *
Předmět: *
Obsah:
*
  - nevkládejte žádné HTML tagy
  - odkazy budou automaticky zvýrazněny
odebírat další příspěvky v tomto tématu e-mailem
Kontrola:
opište text z obrázku: