Dnes sleva 50% na webhosting NoLimit

Přidání diskuzního příspěvku

13.09.2016  |  diskuze (18)
Dnes slavíme 6. narozeniny WEDOS. Již 6 let s vámi. Dovolte nám malé shrnutí toho, co jsme u nás dokázali za poslední rok.

Re: Spolehlivost služeb

Josef Grill, WEDOS, 15.09.2016 17:35:00

Dobrý den,

pokud jde o jednotlivé věci, tak je nutné to brát v souvislostech a celé to tak posuzovat.

Jsme největší hosting v ČR. Hostuje u nás nejvíce webů a domén z celé ČR. Tohle vše je s velkým náskokem. Stejně tak provozujeme obrovské množství virtuálních serverů.

Pokud jde o výpadky, tak jsme se ke každé situaci vyjádřili. Najdete to vše tady na webu. Z každé situace se poučíme a řešíme. Berte to tak, že se o nás víc píše (i díky počtu apod.). Je třeba zajímavé, že jsme měli problém před měsícem s útoky na VPS během jednoho odpoledne, kdy jsme měli problémy na cca 2 hodiny u malé části služeb. Došlo ke zpomalení. Dotklo se to cca 6.000 klientů z celkového počtu několika stovek tisíc. A výsledek? Psalo se o tom na mnoha webech, včetně celostátních periodik... A přitom minulý týden mělo výpadky (mnohem delší) mnoho jiných hostingů a nenapsal o tom nikdo nikde...

V toto směru je to hodně zkreslující. Měli jsme období, kdy na nás byly silné útoky, ale 2 roky vylepšujeme DDoS ochranu a zavedli jsme IDS/IPS ochranu.

Nevím o jakou blokaci IP rozsahu by mělo jít. Tohle však sledujeme a všechny maily omezujeme a často jsme za to kritizováni. Limity navyšujeme jen v odůvodněných případech. Spamu se bráníme.

Pokud jde o zákaznickou podporu, tak je to berte tak, že někdy je problém i na druhé straně - u zákazníka. Ne každý si nechá něco vysvětlit. Někdy jsou klienti arogantní. Každý případ posuzujeme a snažíme se dohledat a řešit. Jenže ne vždy klient chce pochopit, že mu pracovník podpory nemůže pomoci, protože nezná jeho skripty nebo třeba nemá přístup na jeho virtuální server nebo třeba není technik (a nemá tak přístup na servery)... A tak by šlo pokračovat. Jen včera jsme řešili 2 klienty, kde byl problém... Jeden klient chtěl kompenzaci za srpnový výpadek (a tvrdil, že přišel o desítky tisíc korun) a přitom se jeho služby vůbec netýkal a jeho služba má 100% dostupnost za rok 2016. Druhý klient řešil neuhrazenou platbu za doménu. A když tvrdil, že platil, tak se ho podpora ptala jak a kam a kdy zaplatil a na jaký náš účet... A klient psal dost arogantně, že tohle si snad dohledáme sami a že náš účet známe apod. Jenže mu asi nedošlo, že máme účtů několik a v různých měnách a že také je problém v tom, že platby máme téměř vždy na stejnou částku a tak v tom těžko něco dohledáváte, když někdo pošle platbu špatně. Plateb jsou tisíce za den a jsou většinou na 151 korun nebo 363 korun...
Podpora je k dispozici 24 hodin a 7 dní v týdnu. Nemyslím si, že by byla špatná, ale naopak se snažíme, aby byla profesionální. Neustále kolegy školíme a kontrolujeme.
Ano, nejsme malá firma. U nás nedělá každý vše a tak když napíšete, tak tam není člověk, který umí vše a má přístup ke všemu (jako ve firmě se 2 zaměstnanci), ale jsou lidé obecně na podpoře a potom jsou lidé, kteří se specializují na jednotlivé části provozu a ty nejsou na chatu.

Nejlepší máte si to vyzkoušet a posoudit sám.


Nový příspěvek
Téma diskuze: Diskuze ke článku 'WEDOS slaví 6. narozeniny'
Vaše jméno: *
Předmět: *
Obsah:
*
  - nevkládejte žádné HTML tagy
  - odkazy budou automaticky zvýrazněny
odebírat další příspěvky v tomto tématu e-mailem
Kontrola:
opište text z obrázku: