Dnes sleva 50% na webhosting NoLimit

Grafy přenosů naší sítě

Zveřejnili jsme grafy ukazující celkové statistiky datových přenosů mezi naší sítí a Internetem.

Datum: 26.09.2010


Prozatím zveřejňujeme tyto celkové grafy, časem zpřístupníme grafy dle služeb - webhosting, serverhosting atd. až to bude aktuální.

celkový traffic
(klikněte na graf pro další detaily)

Největší datové přenosy dělá naše zálohování na server v jiné lokalitě. Přenosy z webhostingů jsou samozřejmě zatím velmi malé, fungujeme teprve 14 dní a zákazníci budou postupně přibývat a s nimi i datové přenosy.

Nestydíme se za naši konektivitu a nechlubíme se zcela zbytečně nějakými superlativními kapacitami cizích sítí (mnoho konkurenčních projektů vlastní síť nebo uváděnou kapacitu ani zdaleka nemá) ale jako vždy v našem projektu uvádíme pravdu a čistá fakta. Stejně tak nemá cenu, abychom doslova zbytečně utráceli za nadbytečné kapacity, které bychom ničím nevyužili... (tak jako konkurenti co platí konektivitu jen kvůli číslům a přitom ji zcela nikdy nevyužijí ani třeba za 10%, a tak utrácejí desítky tisíc měsíčně jen za to, aby udělali dojem na zákazníky). I díky tomu jsme schopni mít zcela bezkonkurenční ceny.  Naše datacentrum je přímo na optické páteři O2 a tak navýšení kapacit je zcela bez problémů a to a okamžitě a   "téměř neomezeně".  Více o naší filozofii a o tom proč může být tak levní a zároveň vysoce kvalitní se dočtete například zde.

Síť a routování

Prozatím máme mezi naším datacentrem a Internetem k dispozici linku 100 Mbps, během října přibude další 1 Gbps linka (ethernet nad WDM).

Pro routování v rámci sítě a vně naší sítě používáme routery založené na serverovém hardware s operačním systémem Linux s routovacím software BIRD.

viz. článek Routovací software BIRD a naše síť