Dnes sleva 50% na webhosting NoLimit

Webkamera zprovozněna

Byla zprovozněna webkamera, zabírající hlavní sál chystaného datacentra. Můžete s námi on-line sledovat průběh stavebních a dalších prací.

Datum: 26.07.2010


Nejedná se o pravou webkameru. Ve skutečnosti se jedná o fotoaparát, připojený k malé základní desce, celý systém je ovládán Linuxem, pořizuje každých 5 minut fotografii a následně ji odesílá na server. Zde jsou poté záběry upravovány a zveřejňovány. Denně budeme také sestavovat videosekvenci ze všech záběrů z předchozího dne, čímž vznikne "zrychlený film" dokumentující celý průběh prací.

Běžné webové kamery nemáme rádi, protože poskytují špatnou kvalitu a není na nich v podstatě nic vidět. Anebo když už mají kvalitní rozlišení, tak jsou neúměrně drahé.

Na stránce webkamery si můžete prohlížet všechny pořízené záběry a cestovat v čase. První záběry začínají 24.7. v 10:30, kdy se rozjela akce betonování podlahy. Třeba se přiučíte něco o stavebnictví a snadno si pak betonovou podlahu uděláte doma sami :-)

Pokud se vám webkamera líbí, můžete si na vaše stránky snadně umístit její náhled, detaily na výše uvedeném odkazu.

Časem možná rozběhneme další kameru, která bude zabírat prostor před budovou.

Webkamera běží ve zkušebním provozu a ještě vychytáváme drobné maličkosti, proto, prosím, omluvte občasné výpadky či nedokonalosti.