Dnes sleva 50% na webhosting NoLimit

Výsledky výběrových řízení

(aktualizováno 10.8.) V tomto článku budeme postupně zveřejňovat výsledky a vítěze našich výběrových řízení. Již jsme uzavřeli výběr firmy na řezání betonových stěn, dodavatele zdvojených podlah, klimatizace a SHZ. Další výběrová řízení budou uzavřena v blízké době.

Datum: 13.07.2010


Řezání betonových stěn

Pro řezání betonových stěn jsme zvolili společnost EKAN Servis s.r.o. se sídlem v Táboře (www.ekan.cz). Společnost vyhrála na základě výrazně nižší cenové nabídky oproti ostatním zájemcům a velmi vstřícného jednání. Postará se o všechny potřebné úpravy v betonových stěnách - vytvoření nových dveří ve stěnách či rozšíření stávajících dveří. Práce to bude složitá vzhledem k tomu, že budujeme datacentrum v prostorách bývalého protileteckého krytu, jehož betonové stěny jsou udělány velice poctivě.

Zdvojená podlaha

Vítězem tohoto výběrového řízení se stala společnost Konstruktis-Delta s.r.o. se sídlem v Praze (www.konstruktis-delta.cz). Zvolili jsme ji na základě výhodné cenové nabídky a dobrých zkušeností z dřívější zakázky.

Parametry zvolené zdvojené podlahy:

  • plocha podlahy cca 284 m2
  • rozměry desek: 600x600x38 mm
  • výška podlahy: 40 cm
  • desky: dřevotřísková deska, PVC krytina Armstrong Merit, dole alu fólie, barva č. 220 - 82
  • včetně zpevňujících trámečků
  • 2x čelo výšky 200mm
  • rampa šířky 1200 mm a délky 1300 mm
  • 1x schody

Montáž podlahy bude zahájena od 9.8.2010

UPS

Vzhledem k finančním nabídkám od vaší i ostatních firem, které nás zdaleka neuspokojily, jsme se rozhodli výběr UPS odložit o několik měsíců. Naším favoritem je UPS Riello Multi Plus 120 kVA (8ks). Poohlížíme se po těchto UPS také v zahraničí, kde jsou bez jakéhokoliv jednání dostupné i za cenu o třetinu nižší než nejnižší nabídka od firem v ČR. Na rozjezd na několik počátečních měsíců jsme získali UPS značky Socomec od našeho partnera.

Výběrové řízení tedy stále běží, ale pro nás mají smysl pouze velmi výrazně nižší cenové nabídky (o miliony méně).

Chlazení (klimatizace)

Technologii jsme poptávali též v zahraničí a nakonec jsme zvolili právě řešení od zahraniční společnosti. Nejedná se sice o nové klimatizační jednotky, avšak dostali jsme je za zlomek ceny nabídek českých firem. Jedná se o 3 roky staré profesionální zařízení demontované z jiného datacentra.

SHZ

Jako dodavatele stabilního hasicího zařízení jsme zvolili společnost EUROALARM spol. s r.o. (www.euroalarm.cz). Dodají a zprovozní nám hasicí systém, využívající plyn FM200. Prostor bude rozdělen na 3 požární úseky, z toho 2 budou hašeny společně a zbývající samostatně. Podrobnosti o tomto systému brzy přineseme ve zvláštním článku.

Záložní motorgenerátor

Zvolili jsme generátor AKSA APD 700 DD s výkonem 700 kVA s odhlučněnou kapotáží 65dB/7m s automatickým startem, ATS a ekologickou vanou. Dodavatelem je brněnská společnost UPS Technology, spol.s r. o. (www.ups.cz). Stavební plocha a silnoproudé rozvody budou připraveny na budoucí zapojení druhého stejného generátoru do paralelního provozu.