Dnes sleva 50% na webhosting NoLimit

Stav projektu a plán na květen

Některé věci se bohužel opožďují kvůli řešení věcí potřebných pro schválení našeho projektu stavebním úřadem. Fyzická stavba tedy zatím neprobíhá, ale vše ostatní je v plném proudu - hledání hardware, programování, příprava hostingových služeb aj.

Datum: 05.05.2010


Některé věci nabraly několikatýdenní zpoždění, protože jsme si zaprvé vzali 3týdenní dovolenou (jelikož tušíme, že příležitost na další dovolenou v blízké době nebude), a také některé věci nejdou tak rychle, jak jsme si představovali. Opožděná je tedy zejména hrubá stavba.

V současné době se vše točí kolem schválení našeho projektu stavebním úřadem města Hluboká nad Vltavou. Momentálně se zpracovává hluková studie - hledá se tedy řešení, jakým způsobem do venkovního prostoru umístit záložní generátor a venkovní klimatizační jednotky tak, abychom splnili přísné hygienické normy. Současně s tím statik dokončuje projekt vnitřních stavebních úprav a jiný projektant připravuje požárně bezpečnostní řešení stavby.

Nezávisle souběžně s tím se řeší mnoho dalších věcí - probíhá zejména hledání vhodných serverových řešení, probíhají jednání s potenciálními dodavateli hardwaru (viz. výběrové řízení), programátoři intenzivně pracují na potřebných informačních, objednávkových a ovládacích systémech, dolaďuje se nabídka hostingových služeb a mnoho dalšího. Na první pohled se může zdát, že se nic neděje, ale minimálně 3 lidé řeší na plný úvazek věci související s tímto projektem.

Co nás čeká v květnu

  • řešení stavebního povolení - hluková studie, požárně bezpečnostní řešení
  • dokončení projektu vnitřních stavebních úprav
  • zahájení stavebních úprav
  • zahájení prací na nové elektroinstalaci celé budovy
  • jednání s výrobci a dodavateli hardware, hledání vhodných řešení
  • pokračování na vývoji softwarových systémů
  • výběrová řízení na další systémy - mailservery aj.

Diskuze k článku

K tomuto článku nebyl dosud vložen žádný diskuzní příspěvek, ale můžete tak učinit jako první.