Dnes sleva 50% na webhosting NoLimit

Nový mailserver WEDOS

Dnes přinášíme velkou novinku a tou je spuštění zkušebního provozu nového poštovního systému, který během následujících měsíců kompletně nahradí stávající e-mailové servery Icewarp.

Datum: 27.07.2015


Již několik měsíců naše vývojové oddělení intenzivně pracuje na novém poštovním systému. Současné e-mailové servery Icewarp nemají dostatečnou stabilitu a protože Vám chceme nabízet jen ty nejkvalitnější služby, rozhodli jsme se vyrobit si e-mailový server po svém.

Při sestavování nového řešení jsme sáhli po osvědčených open-source technologiích, vyzkoušených a prověřených v nejrůznějších instalacích po celém světě - Postfix, Dovecot, MariaDB. Ty nám umožnily postavit systém, který plně odpovídá všem našim představám a potřebám a který našim zákazníkům nabídne ty nejlepší vlastnosti - zejména rychlost a stabilitu. 

Celý poštovní systém je koncipován jako high-availability řešení, kde je minimalizována možnost jakéhokoliv výpadku. Jednotlivé služby (příjem, stahování, odesílání pošty) jsou na sobě funkčně nezávislé a většina systému je plně redundantní - tedy i v případě kompletního výpadku některého ze serverů nedojde k žádnému výpadku a všechny služby budou fungovat i nadále. 

Zkušební provoz (ukončeno)

Zkušební provoz již byl ukončen a nový poštovní systém je v plném provozu:

https://datacentrum.wedos.com/a/362/novy-mailserver-wedos-spusteni-do-ostreho-provozu.html

Nový poštovní systém jsme v průběhu července důkladně testovali, nyní bychom rádi požádali dobrovolníky z řad zákazníků k otestování v reálném provozu. Jako motivaci od nás každý zájemce dostane 1 rok webhostingu NoLimit zdarma. Tato nabídka je omezená, proto pokud máte zájem nám pomoci, napište co nejdříve.

Podrobnější informace pro účastníky zkušebního provozu naleznete v naší znalostní bázi: https://kb.wedos.com/emaily/zkusebni-provoz.html.

Ostré spuštění

Nasazení nového poštovního systému do ostrého provozu plánujeme na polovinu srpna 2015, kdy zde budou zřizovány e-maily ke všem nově objednaným službám webhostingu NoLimit. Stejně tak spustíme možnost migrace stávajících služeb.

Provedení migrace bude v první fázi na zákazníkovi, který ji sám v administraci zahájí a následně dojde k plně automatickému přenosu všech schránek (uložené e-maily i nastavení). Všechny služby, jejichž e-maily nebudou přeneseny v první fázi, budou postupně přemigrovány ve fázi druhé, zde již bez možnosti ovlivnění termínu spuštění zákazníkem.

Sledujte naše stránky pro další informace a novinky k tomuto tématu.

Diskuze k článku (9)

postovni schrankyRadek Hladík09.08.15 17:16
  Re: postovni schrankyDavid Cigánek, WEDOS10.08.15 17:12
UIOndřej Lapisz05.08.15 16:27
  Re: UIOndřej Lapisz05.08.15 16:28
    Re: UIDavid Cigánek, WEDOS10.08.15 12:50
      Re: UIŠtěpán23.09.15 10:48
        Re: UIKonstantin Dvorakovsky(WEDOS)23.09.15 12:33
upozornění na překročení limituDavid29.07.15 14:27
  Re: upozornění na překročení limituDavid Cigánek, WEDOS29.07.15 15:05