Dnes sleva 50% na webhosting NoLimit

Nová 10 Gbps trasa a konektivita od ČD-Telematika

V minulém týdnu jsme zapojili další 10 Gbps optickou trasu z našeho datacentra do sítě společnosti ČD-Telematika, od které nově odebíráme také konektivitu do Internetu.

Datum: 01.04.2013


Spolu s již existujícími optickými trasami je tak naše datacentrum propojeno do Internetu kapacitou 30 Gbps (plus jedna starší trasa 1 Gbps).

Cílem zapojování dalších tras není ani tak navyšování celkové kapacity (aktuálně potřebujeme ve špičce max. 3 Gbps pro odchozí data), ale hlavně navyšování spolehlivosti spojení do Internetu. Výpadek jedné optické trasy, problémy v síti jednoho poskytovatele konektivity či případné problémy v jednom z pražských datacenter (kde končí naše optické trasy) nesmí způsobit úplnou nedostupnost našich služeb.

Nyní tedy máme 4 optické trasy od 2 různých poskytovatelů, které využívají různé přenosové technologie a vedou jinými cestami. Optické trasy nás propojují do 3 různých datacenter v Praze, kde jsme propojeni do sítí 4 různých poskytovatelů konektivity (Kaora, ČD-Telematika, Master Internet, Superhosting).

O cesty do Internetu a přepínání mezi nimi v případě poruch se stará routovací protokol BGP, o cesty uvnitř naší sítě protokoly OSPF. Používáme routovací software BIRD.