Dnes sleva 50% na webhosting NoLimit

Looking glass ze sítě WEDOS

Pro naše zákazníky jsme připravili další "hračku" a to nástroj "looking glass" ze sítě WEDOS. Přesvědčte se o kvalitě naší konektivity.

Datum: 02.09.2012


K čemu slouží looking glass?

Pomocí nástroje looking glass můžete otestovat naši konektivitu na různé IP adresy, případně trasu k různým IP adresám. Čím nižší hodnoty v milisekundách, tak tím lepší výsledek.

V současné době můžete zkontrolovat naši konektivitu pomocí nástrojů:

  • ping
  • traceroute

a to pomocí síťových protokolů:

  • IPv4
  • IPv6

a to na adresy:

  • dle vlastního uvážení
  • výběru námi definovaných zajímavých IP adres

Looking Glass

Náš "looking glass" najdete na našem webu na adrese: 

http://datacentrum.wedos.com/looking-glass.html

 

Poznámky:

Zpracování výsledku trvá několik sekund, někdy i desítek sekund.

Tento nástroj nejede přímo z našeho páteřního routeru, ale z běžného webserveru uvnitř naší sítě. Výsledky mohou být tedy ovlivněny aktuálním děním v naší interní síti nebo na konkrétním webovém serveru. Například výsledný čas je běžně ovlivněn hodnotou cca 0,2 - 0,3 milisekundy jen "během dat" po naší interní síti.

Fyzikálně je nemožné, abychom měli do Prahy (nix.cz nebo seznam.cz) výsledky lepší než máme. Ani světlo tak rychle nefunguje (a přenos dat po optických kabelech také ne) :-) . Fyzikálně je nutné, že musíme mít do Prahy (vzhledem k naší vzdálenosti) minimálně 2 milisekundy (něco trasa a něco zpracování v routerech a switchích).

Některé adresy zadané v nabídce mají (nebo mohou mít) zakázaný ping a tak potom nejsou dostupné výsledky. Například microsoft.com má některé adresy svých webů "pingatelné" a jiné ne. Proto musíte omluvit případnou nedostupnost výsledků.  

Výsledný traceroute může být opačným směrem jiný, protože data mohou jedním směrem (od nás na určenou IP adresu) jít jinou trasou, než data opačným směrem (z určené IP adresy k nám).

Čím nižší čísla, tak tím lepší hodnota.

Čekáme připomínky a nápady

Budeme rádi, když nám pošlete nápady na doplnění našeho nástroje.