Dnes sleva 50% na webhosting NoLimit

Omezení odesílání e-mailů z webhostingu

Na webhostingu bylo v poslední době zavedeno několik preventivních opatření proti rozesílání spamu, nově není možné odesílat e-maily přímo přes SMTP.

Datum: 07.11.2011


Nejprve chceme opět zdůraznit, že žádná tato omezení nejsou namířena proti našim zákazníkům a drtivé většiny z nich se nijak nedotknou. Cílem všech těchto opatření je minimalizovat následky napadení a zneužití nedostatečně zabezpečených webových prezentací, které útočníci následně zneužívají k masivnímu rozesílání nevyžádané pošty. Následkem toho dochází k zablokování IP adresy webhostingového serveru, a tedy k nemožnosti odesílání jakýchkoliv e-mailových zpráv z daného webhostingu, což už všechny zákazníky (umístěné na daném serveru) negativně ovlivní.

K napadení zákaznických webů dochází obvykle špatně zabezpečeným redakčním systémem (většinou WordPress) či ukradeným heslem k FTP účtu (obvykle vykradeným z počítače zákazníka pomocí viru). Web zákazníka se pak stane zdrojem spamu, aniž by to zákazník tušil.

E-maily z webhostingu

Z webhostingu lze odesílat e-maily pouze použitím funkce mail(). Z PHP není možné navázat přímé spojení ven na jakýkoliv e-mailový server na portu 25.

Použití funkce mail() má také svá omezení - z jednoho webhostingu lze během 1 dne odeslat nejvýše 500 e-mailových zpráv. Případné další jsou zahozeny.

Jestliže nějaký zákazník potřebuje denně odesílat více než 500 e-mailů nebo se potřebuje z nějakého důvodu spojovat na jiný server na port 25, je možné u nás zažádat o výjimku, která je následně posouzena našimi pracovníky.

Další informace: Odesílání e-mailů a omezení