Dnes sleva 50% na webhosting NoLimit

Dny otevřených dveří WEDOS 2011

K prvnímu výročí od spuštění nabídky hostingových služeb jsme připravili speciální akci - Dny otevřených dveří WEDOS 2011 spolu s konferencí na téma hostingových služeb. Celá akce proběhne 26.-28.10.2011 v Hluboké nad Vltavou.

Datum: 12.09.2011


Dny otevřených dveří WEDOS 2011

Dny otevřených dveří WEDOS 2011 aneb Sejdeme se na Hluboké s WEDOSem a FUJITSU.

Pořadatelem celé akce je WEDOS (www.wedos.cz).

Hlavním partnerem celé akce je společnost Fujitsu (www.fujitsu.cz).

Dalšími partnery jsou: Intel, Hotel Záviš Hluboká nad Vltavou

Záštitu nad celou akcí převzal (a osobně se zúčastní) senátor Parlamentu ČR a starosta města Hluboká nad Vltavou pan Ing. Tomáš Jirsa

Registrace je k dispozici na http://dod.wedos.com/ .

Prohlídka datacentra zázemí společnosti WEDOS

Každý den budete mít možnost nahlédnout pod "pokličku" WEDOS. Uvidíte kompletní Datacentrum. Můžete nahlédnout nejen na používané technologie a na vybavení celého datacentra, ale můžete se nás na cokoliv zeptat. K dispozici budou nejen naši pracovníci, ale i vedení společnosti a tak žádný dotaz nezůstane nezodpovězen. 

Datacentrum WEDOS není největší datacentrum v ČR, ale patříme mezi nejmodernější datacentra. Přijďte se k nám podívat a už nebudete váhat s tím, zda nám svoje data svěříte nebo nesvěříte. Uvidíte datacentrum pro 6.000 1U pozic, kde je zatím něco málo přes 100 serverů (zabráno cca 2% kapacity), ale kde je chlazení 600 kW, zdvojené podlahy, kamerový systém, automatický hasící systém s plynem FM200... 

Prezentace technologií našich partnerů

Naši partneři představí svoje nejmodernější technologie, můžete si je "osahat", můžete si je prohlédnout a vyzkoušet. Můžete se na cokoliv zeptat. K vidění budou mimo jiné:

  • datová úložiště, servery a blade řešení firmy FUJITSU
  • notebooky, pracovní stanice, tablety a monitory firmy FUJITSU
  • procesory INTEL
  • technologie dalších partnerů (seznam bude uveden v samostatném článku)

Semináře o doménách, hostingu a serverech

Dva dny budou probíhat semináře na různá témata. Vždy půjde o krátkou prezentaci daného tématu (cca 30 minut) a následnou diskuzi nad problematikou (20 minut). Přesný program jednotlivých přednášek a časový harmonogram bude zveřejněn později (27.9.2011).

Domény - prezentované CZ.NICem, EURIDem, témata velkoobchod s doménami, sekundární trh s doménami, aktuality ze světa domén, budoucnost doménového trhu

Webhosting - technologie, řešení, požadavky a představy zákazníků, vývoj trhu, jak vybrat správné řešení, jak vybrat správného poskytovatele

Servery - technologie virtualizace, servery, dedikované servery, storage, blade, miniblade,

Právo a podnikání - právo v souvislosti s doménami, ochranné známky,  živnostenské předpisy, daně, ochrana osoních údajů, rozhodčí řízení, nekalá soutěž, 

Ostatní - technologie datacenter (UPS, motorgenerátory, servery, chlazení, hašení, zdvojené podlahy, energeticky úsporná řešení)

Muzeum výpočetní techniky

S pomocí našich partnerů a 3 soukromých sběratelů staré, ale funkční výpočetní techniky pro Vás připravujeme zcela ojedinělou expozici výpočetní techniky, kterou jinde neuvidíte. Přijďte se podívat na počítače staré desítky let, na herní počítače z 80. let. Uvidíte i první servery s procesory Intel, nejstarší notebooky, staré tiskárny, stará záznamová média - od sálových počítačů, přes Amigu, Commodore až po cloud.

Přijďte si s námi zavzpomínat nebo se naopak přijďte podívat na to, co jste nikdy neviděli, protože si tuhle dobu třeba ani pamatovat nemůžete...

Uvidíte mnoho zajímavostí a mezi nimi například celou vývojovou řadu procesorů Intel od historie až po současnost. Dalším zajímavým exponátem je křemíkový plát, který se používá při výrobě procesorů Intel.

Občerstevní, vstupenky na zámek a další dárky

Pro každého návštěvníka bude po celou dobu k dispozici občerstvení, vstupenky na Zámek Hluboká a do ZOO Hluboká. Všichni návštěvníci získají malé dárky jako vzpomínku na výlet za WEDOSem na Hlubokou. Pro návštěvníky ze vzdálených krajů připravujeme zvýhodněné ubytování v Hluboké nad Vltavou, abyste s námi mohli být po celou dobu akce.

A mnoho dalších překvapení...

WEDOS představí nové služby, které pro vás nyní připravuje a které chceme spustit ještě letos.

Zároveň WEDOS uvede jednu novinku, která v českém internetovém prostředí ještě nebyla...

FUJITSU představí mnoho zajímavostí (dozvíte se mimo jiné o bambusovém notebooku a další zajímavosti)...

Podzimní prázdniny na Hluboké, ideální rodinný výlet

Stále váháte zda k nám vážit dlouhou cestu? Čťete dál!

Dne 28.10. bude probíhat výlov druhého největšího rybníka v ČR - Bezdreva u Hluboké nad Vltavou. Svůj podzimní výlet na Hlubokou můžete spojit nejen s prohlídkou Datacentra WEDOS a semináři, které si vyberete, ale také s prohlídkou zámku Hluboká a účastí na slavnostním výlovu rybníka Bezdrev (s hudbou, prodejem živých i kuchyňsky upravených ryb). Je to tedy výlet pro celou rodinu!

Pro ty co i tak váhají můžeme snad jen dodat, že 30 km z Hluboké je Český Krumlov (hrad a zámek) a 20km z Hluboké je malebná jihočeská vesnička Holašovice. Obě památky chráněné UNESCO. S tím už doma určitě uspějete, a tak podzimní prázdniny můžete strávit na Hluboké.

Co jiného je na Hluboké? Krásné golfové hřiště s výhledem na zámek. Relaxační centrum. Sportovní areál s mnoha sportovišti (včetně minigolfu, různé hřiště pro různé míčové hry), cyklostezky  a trasy pro kolečkové brusle, možnost rybaření na řece Vltavě a Hněvkovické přehradě. Možnost výletu lodí do Českých Budějovic...

Kdy? Kde? Za kolik?

Kdy: 26.-28.10.2011 - již nyní si blokujte tento termín ve svém kalendáři (POZOR! Termín jsou podzimní prázdniny a státní svátek! Neváhejte a přijeďte na podzminí dovolenou na Hlubokou s celou rodinou. Celý národ bude mít dovolenou. Budou prázdniny a prodloužený víkend kvůli státnímu svátku. Pokud bude velký zájem, tak  budeme pokračovat i víkendu, ale bez seminářů a přednášek.)

Kde: Hluboká nad Vltavou, okres České Budějovice

Vstupné: Celá akce je pro všechny účastníky zdarma. Bude nám potěšením, když nás navštívíte a budeme se s Vámi moci setkat.

Program přednášek spolu s časovým harmonogramem bude uveřejněn později (3.10.2011).

Registrace na jednotlivé přednášky a prohlídky bude zahájena na začátku října (11.10.2011 v 11:00 - omlouváme se za posunutí termínu). Počet zájemců je omezen, a proto sledujte naše stránky, kde budou aktuální informace. Registrace je k dispozici na http://dod.wedos.com/ .

Ubytování: můžeme pomoci zajistit zvýhodněné ubytování na celou dobu akce,  v různých cenových relacích (apartmány až pěti hvězdičkový hotel). Na webu zveřejníme seznam možností na Hluboké a jejich ceny. 

Doprava: Zajištěné bude parkoviště pro osobní automobily, jinak lze přijet MHD z Č.Budějovic, linkovými autobusy ČSAD (obojí zastávka tak 100 m od nás). Případně vlakem (2 nádraží - z Plzně a z Prahy), ale tam musíme vyřešit dopravu ve spolupráci s námi (vzdálenost je cca 2,5 km).
V případě zájmu pomůžeme zprostředkovat společné cesty pro více lidí jedním vozidlem společně z různých měst z celé ČR.

Očekáváme další nápady

Potřebujeme znát Váš názor a případné připomínky k celé akci nebo k programu akce. Určitě uvítáme připomínky k seminářům a tématům jednotlivých seminářů. Podle zájmu můžeme přidat ještě další témata. Určitě populárními jsou nyní například startupy a my jsme skoro jedním z nich :-) . Nejsme sice originální nápad, ale cítíme se tak, a proto může část prostoru být věnována tématice podpory startupů.

Napište nám o co máte zájem, co by jste ještě chtěli  a případně co Vás nejvíce láká. 

Sladká odměna na závěr tohoto článku

Pro všechny  poctivé čtenáře tototo článku a zároveň zájemce o webhosting přinášíme sladkou odměnu na závěr. Do 18.9.2011 můžete nakoupit webhosting se slevou 33% pomocí výročního slevového kuponu - DOD2011DAWEDOS . Slevový kupon můžete posílat svým známým a přátelům a platí po celý týden, kdy slavíme první rok naší existence.

Chcete novinky k tématu?

  • Zaregistrujte se a objednejte si odběr novinek e-mailem. Maximálně 1x týdně vám zašleme souhrn aktuálních informací.
  • Staňte se naším fanouškem na Facebooku, jehož prostřednictvím vám budeme přinášet ty nejdůležitější informace.
  • Všechny informace z tohoto webu můžete sledovat přidáním našeho RSS kanálu do vaší RSS čtečky.

Diskuze k článku (17)

Otvorenei registracieasdasd10.10.11 11:45
  Re: Otvorenei registracieasdasd12.10.11 18:18
Záznam z přednášekPetr Hložek29.09.11 15:49
  Re: Záznam z přednášekBGY01.10.11 13:18
Hned bych jelpes50215.09.11 21:39
  Re: Hned bych jelJosef Grill, WEDOS15.09.11 21:44
TričkoStanislav Vrba13.09.11 21:22
  Re: TričkoJosef Grill, WEDOS13.09.11 21:30
    Re: TričkoPetr Steinbauer13.09.11 21:34
      Re: TričkoJosef Grill, WEDOS13.09.11 21:39
Skvělý, přijedu!AMEN-SAT13.09.11 20:31
  Re: Skvělý, přijedu!Josef Grill, WEDOS13.09.11 20:39
Počkám siPetr Steinbauer13.09.11 08:41
Trvání akceTombik12.09.11 22:12
  Re: Trvání akceJosef Grill, WEDOS12.09.11 22:17
    Re: Trvání akceMartin14.09.11 15:22
      Re: Trvání akceJosef Grill, WEDOS14.09.11 16:55