Dnes sleva 50% na webhosting NoLimit

Plánované úpravy infrastruktury

Tento a následující víkend máme naplánovány zásadní úpravy napájecí infrastruktury našeho datacentra - výměna jističů, nový hlavní rozvaděč, nová UPS aj. K žádné odstávce našich služeb by dojít nemělo.

Datum: 28.01.2011


Jak jsme informovali v našem článku OBRAZEM: Instalace nových elektrorozvaděčů, probíhají úpravy elektroninstalace našeho datového centra. Bude předělán hlavní rozvaděč, vyměněn hlavní jistič, zapojí se nová UPS, zapojí se několik podružných rozvaděčů aj.

Z toho důvodu je samozřejmě provést odstávky napájení, během kterých se provedou potřebné změny v zapojení elektrické sítě.

Nemusíte mít však obavy. Vše máme naplánováno tak, aby ani na chvíli nedošlo k odstávce žádné z našich služeb. Po dobu výpadků napájení budou k dispozici alternativní zdroje napájení (dieselagregáty).

Přesto bychom vás rádi na plánované akce předem upozornili, protože v případě potřeby může dojít k situaci, kdy některou ze služeb (např. některé servery) budeme muset na chvíli odstavit. Budeme se však snažit tyto dopady minimalizovat.

Uvedené úpravy je nutné udělat za účelem navýšení kapacity zálohovaného napájení, díky čemuž budeme moci služby dále rozšiřovat a zajistit jejich vyšší stabilitu a dostupnost.

Sobota 29.1. 13:00 - 14:00

Po tuto dobu bude prováděna výměna hlavního jističe, zapojen bude nový jistič 80 A. Během výpadku napájení bude energii dodávat dieselagregát, krátké výpadky pokryje UPS. Nepředpokládáme komplikace.

Bohužel jsme neměli možnost zvolit jiný termín (např. v noci) kvůli koordinaci akce s dalšími lidmi a společnostmi, které se účastní nebo které to ovlivní. Zároveň není vhodné dieselagregát kvůli sousedům pouštět v nočních hodinách na delší dobu, když to není nezbytně nutné.

Neděle 6.2. 10:00 - 13:00

V neděli další víkend se již budou provádět rozsáhlejší změny. Zcela se vymění hlavní rozvaděč, popřepojuje se celá budova, změní se také zapojení dieselagregátu, zapojí se nová UPS a další. Po dobu odstávky napájení, která může trvat 1-2 hodiny, bude energii dodávat jiný dieselagregát.

Opět uděláme maximum pro to, aby se to nedotklo provozu žádných služeb, avšak vzhledem ke komplikovanosti celé operace a v podstatě popřepojování celé hlavní elektroinstalace budovy k odstávkám dle momentální situace dojít může.

Za případné odstávky služeb se omlouváme, budeme však dělat vše pro to, aby k žádným nedošlo a aby si nikdo ničeho nevšiml. Děkujeme za pochopení.