Dnes sleva 50% na webhosting NoLimit

Druhá trasa v provozu

Dnes je finálně v provozu druhá datová trasa (1 Gbps) propojující naše datacentrum s Internetem, současně s tím byl přidán další poskytovatel konektivity - společnost Kaora

Datum: 03.12.2010


Po předlouhém čekání na dokončení složitých administrativních úkonů u společnosti Telefónica O2 je konečně plně v provozu druhá trasa mezi naším datacentrem a telehousem SITEL v Praze. Tato trasa má kapacitu 1 Gbps a je zakončena u dalšího (v pořadí již třetího) poskytovatele konektivity, který nás dále propojuje do sítě Internet. Je jím společnost Kaora s.r.o.

Současný stav je tedy následující:

  • 1. linka - kapacita 100 Mbps, propojení s providery SuperNetwork a Master Internet
  • 2. linka - kapacita 1 Gbps, propojení s providerem Kaora

Každou linku obsluhuje samostatný router. Díky nastaveným routovacím mechanismům se v případě poruchy spojení s kterýmkoliv providerem či kterékoliv linky během cca 10 sekund veškerý provoz plně automaticky přesměruje přes druhou linku a/nebo jiného providera.

Současně díky tomu můžeme v případě potřeby dělat údržbu na kterékoliv lince nebo kterémkoliv routeru - na příslušnou dobu přesměrujeme veškerý provoz jinou cestou.

Sledovat můžete vytížení jednotlivých linek a datový tok mezi námi a jednotlivými providery: Grafy přenosů naší sítě

Co bude dál?

Určitě máme v plánu brzy 100 Mbps linku navýšit na 1 Gbps, aby mohla dělat plnohodnotnou zálohu. A vzhledem k dodacím lhůtám zřejmě s předstihem objednáme 10 Gbps řešení.

Diskuze k článku (2)

PráceP03.12.10 14:03
  Re: PrácePetr Šťastný, WEDOS03.12.10 14:06