Dnes sleva 50% na webhosting NoLimit

Výpadky konektivity

Dnes došlo k výpadku konektivity do naší sítě. Problém nebyl způsoben námi ani naší technologií. Jedná se o problémy v síti našeho dodavatele konektivity - společnosti SuperNetwork. Pracujeme na tom, aby se problémy již neopakovaly.

Datum: 08.11.2010


Přes opakovaná ujištění ze strany společnosti SuperNetwork se problémy bohužel opakují, a tak jsme přistoupili k rychlé domluvě jiného dodavatele konektivity, kterého zajistíme v řádku několika dnů.

V podstatě došlo k úplnému kolapsu celé sítě SuperNetwork včetně velkých webů jako např. tn.cz.

Bohužel nerozumíme, v čem spočívá avizovaná redundance jejich sítě, když porucha jednoho routeru položí i většinu jejich autonomního systému (možná i celý). Chvílemi ani sami nevěděli, že jejich vlastní síť nejede a museli jsme jim to po telefonu sdělit. Takže je čas se stěhovat jinam.

Již v říjnu jsme měli v plánu mít druhou nezávislou přípojku z našeho datacentra, bohužel to se zase neuvěřitelně zaseklo na neschopnosti a pomalosti administrativy u společnosti Telefónica O2.

Za způsobené problémy se omlouváme. Samozřejmě se jedná o nedodržení garance dostupnosti z naší strany. Na základě tohoto problému dostanou všichni naši webhostingoví a serverhostingoví zákazníci 1 měsíc provozu služby zdarma. V takovém případě nás, prosím, kontaktujte přes kontaktní formulář a tato kompenzace vám bude poskytnuta.

Další vývoj situace: Druhý dodavatel konektivity - Master Internet